6 pamatnoteikumi, lai kredīts būtu izdevīgs

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
1000
Atsauksmes (1)
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
1500
Atsauksmes (5)
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
 1. » Sākums
 2. » Kredītu blogs
 3. » 6 pamatnoteikumi, lai kredīts būtu izdevīgs

Ir tikai loģiski, ka cilvēku vēlme paņemt izdevīgu kredītu ir pamatota. Praktiski katrs cilvēks cenšas atrast pašu optimālāko variantu un ietaupīt uz kredīta komisijām. Un jāsaka, ka mūsdienās aizņemties izdevīgu aizdevumu ir kļuvis pavisam vienkārši, tomēr ir arī savas nianses, kuras jāņem vērā, lai nevajadzētu pārmaksāt. Šajā rakstā tiks apspriesti 6 pamatnoteikumi, kuru ievērošana palīdzēs tikt pie labākā piedāvājuma.

 1. Neticiet tam, ko saka reklāmas
 2. Salīdziniet pēc iespējas vairākus piedāvājumus
 3. Jo vairāk dokumentu, jo labāk
 4. Vērsieties pie aizdevēja, kurš Jums ir jau aizdevis
 5. Ņemiet kredītu bankā, kurā tiek skaitīta Jūsu alga
 6. Atsakaties no liekajiem pakalpojumiem

6 pamatnoteikumi, lai kredīts būtu izdevīgs

* Jebkāda veida aizdevumi var kaitēt Jūsu finansiālai veselībai!

 1. Neticiet tam, ko saka reklāmas

  Vairums banku un nebanku kreditoru, regulāri veido dažādas reklāmas kampaņas, kurās ar skaļiem un skaistiem saukļiem, mēģina pievilināt sev pēc iespējas vairāk kredītņēmējus. Jau par ierastu parādību ir kļuvušas ātro kredītu reklāmas gan uz tramvajiem, gan plakātiem, gan TV un radio, kā arī tās var redzēt praktiski visos interneta medijos. Gadās situācijas, kad reklāma nepasaka visu, piemēram, piedāvājot aizņemties ar izdevīgiem noteikumiem, tai pašā laikā, noklusējot, ka šie noteikumi ir attecināmi tikai uz jau esošajiem klientiem. Katras reklāmas mērķis ir piedabūt klientu līdz pārrunām vai kredīta pieteikumam, kur tas, iespējams, izlems aizņemties arī uz sev neizdevīgiem noteikumiem. Tāpēc, esiet prātīgi un neskrieniet pakaļ reklāmas saukļiem - tiene vienmēr atspoguļo patieso ainu.
 2. Salīdziniet pēc iespējas vairākus piedāvājumus

  Saprast, kurš tieši kredīts būs pats izdevīgākais, ir ļoti vienkārši - atliek vien salīdzināt vairākus kredītus un izvēlēties sev piemērotāko. Lai šī izvēle būtu pareiza, ir jāpievērš uzmanība ne tikai piedāvājumiem, bet arī cilvēku atsauksmēm. Lai klientiem atvieglotu izvēli, vairums kreditoru ir izveidojuši kredītu kalkulatorus, kuri ļauj izvērtēt, kādu summu varētu aizņemties. Šādi kalkulatori ļauj redzēt kopējās kredīta izmaksas, procentu likmes un ikmēneša maksājumus. Tomēr būtiskāko lomu izvēles procesā spēlē kredītu salīdzinātāji, kuri ir apkopojuši informāciju par visiem aizdevējiem. Ierasti pie šiem salīdzinātājiem ir plaša informācija par katru no aizdevējiem, kā arī tur noteikti būs kāda derīga atsauksme no jau esošajiem kreditoru klientiem. Izmantojies šīs iespējas, salīdziniet visu banku un nebanku kreditoru piedāvājumus, tas ļaus ietaupīt jūtamus naudas līdzekļus.
 3. Jo mazāk dokumentu, jo sliktāk

  Lai arī tagad ir populāri aizņemties uz īsu termiņu, kur praktiski nav vajadzīgi nekādi dokumenti, mēs ieteiktu izskatīt iespēju aizņemties tur, kur prasības pret kredītņēmēju ir lielākas. Piemēram, ātrajiem kredītiem nav nepieciešamas dokumentu kaudzes un tie tiek izsniegti vienkāršotā formā. Tas palielina riskus un attiecīgi paaugstina procentu likmes. Kompānijās, kurās šie riski tiek ņemti vērā, aizņemties bez dokumentiem būs grūti, tai pašā laikā, šādas kompānijas piedāvās pat 2 reizes izdevīgākus piedāvājumus. Lai arī gada procentu likmes rādītāji ātrajiem kredītiem netiek ņemti vērā, mēs iesakām tiem pievērst uzmanību, kaut vai tikai tāpēc, ka, ja kredīts tiks pagarināts ilgāku laika posmu, GPL var būt par labu argumentu, lai šādu aizdevumu neņemtu. Nopietni kreditori vienmēr būs atsaucīgāki, ja piedāvāsiet tiem iepazīties ar visiem Jūsu ienākumiem, galvenais, lai tie būtu pierādāmi un nebalstītos tikai uz Jūsu vārdiem. Tāpēc, jo vairāk dokumentu nepieciešams, jo lielāka iespēja, ka aizdevums būs uz izdevīgākiem noteikumiem.
 4. Vērsieties pie aizdevēja, kurš Jums ir jau aizdevis

  Ja Jums jau ir bijusi pieredze ar kādu no kreditoriem, tad pamēģiniet uzzināt, vai atkārtots aizdevums pie tā paša aizdevēja nav ar zemāku procentu likmi. Daudzi aizdevēji, sevišķi bankas, labprāt aizdot ar zemākām procentu likmēm tiem, kas reiz jau ir ņēmuši aizdevumu un ir laicīgi to atdevuši. Laba reputācija, protams, te spēlē lielu lomu, tāpēc ir vēlams, lai par Jums nebūtu nekādu negatīvu ierakstu kredītu reģistros, jo sliktas kredītvēstures gadījumā saņemt aizdevumu būs prakstiski neiespējami.
 5. Ņemiet kredītu bankā, kurā tiek skaitīta Jūsu alga

  Praktiski visas bankas, kuru klienti ir noformējuši algas kontu, ir ieinteresēti piedāvāt šādam klientam kredītus. Ja cilvēka alga jau vairākus gadus ir skaitīta vienas bankas kontā, ja šī cilvēka kredītvesture ir tīra, tad tas ir labs pamats piedāvāt tādām klientam pašus izdevīgākos noteikumus. Nav jākautrējas arī prasīt bankai - vai esošajiem klientiem ir kāda veida privilēģijas attiecībā uz procentu likmēm. Ir gadījumi, kad banka pati neuzbāžas izdevīgākajiem noteikumiem, tai pašā laikā, ja klients izrāda interesi, tā neatsaka izdevīgākus aizņemšanās noteikumus. Kā vēl viena būtiska lieta ir piedāvājumi lielo kompāniju darbiniekiem, kur pamatojoties uz bankas akreditēšanu, kompānijas darbinieki var aizņemties uz izdevīgākiem noteikumiem kā citi. Par šo var uzzināt pie kompānijas grāmatvežiem vai vēršoties savā bankā.
 6. Atsakaties no liekajiem pakalpojumiem

  Noteikti būsiet pamanījuši, ka banku darbinieki katru reizi piedāvā papildus pakalpojumus, kuri, protams, ir par maksu. Ņemot aizdevumu, ir situācijs, kad aizdevējs piedāvā dažadus saistošus papildus pakalpojumus. Piemēram, Jums var nebūt nepieciešamība pēc kredīta apdrošināšanas, SMS paziņojumiem, norēķinu kartes un citiem pakalpojumiem, kuri kaut ko maksā, tāpēc no tiem var droši atteikties un ietaupīt jūtamu naudas summu. Ja runājam par kredītu apdrošināšanu, tad tā patiešām nav nepieciešama, ja vien Jūs neķīlājat savu mājokli vai auto - šajos gadījumos tā varētu būt pat obligāta, jo apdoršināts tiek pats īpašums.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

Liels paldies par padomiem, tiešām nebiju tam pievērsis uzmanību. Tikai te jau vairāk par bankām runāts. Kā ir ar ātrajiem kredītiem, kā tur var kaut ko ietaupīt? Vai labāk vispār neņem tos ātros?

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.