Kur aizņemties naudu - kādu kredītu izvēlēties?

Aizņemies pie labākajiem aizdevējiem un nepārmaksā!

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
425
www.bino.lv
15 min
300
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
425
www.ondo.lv
10 min
425
20 - 75
7.5
07:00-23:0007:00-23:00
1500
www.vivus.lv
10 min
Nav
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
1000
www.crediton.lv
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
1500
www.ferratum.lv
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
3000
www.moneza.lv
15 min
3000
20 - 70
10
08:00-22:0009:00-18:00
700
www.viasms.lv
10 min
350
20 - 70
10
08:00-22:0010:00-20:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kur aizņemties naudu - kādu kredītu izvēlēties?

Kad nonākam situācijā, kad vienīgā atslēga uz problēmu risināšanu ir tikai naudas aizņemšanās, liela daļa cilvēku apmulst, jo uz sitiena nezina, kur aizņemties naudu, kā tas notiek, kur un kādu kredītu izvēlēties. Katram savs, tāpat arī ar naudas aizdevējiem – vienam kāds kreditors patiks un būs ar sadarbību apmierināts, citam atkal būs kādas pretenzijas. Tāpēc šajā rakstā aplūkosim, kam jāpievērš uzmanība, kas jāņem vērā, lai aizņemtos labāko ātro kredītu internetā. Tā kā kreditori, pie kuriem ir iespējams paņemt dažādu lielumu naudas summas, pēdējo gadu laikā ir kļuvis ļoti daudz, izvēlēties sev piemērotāko nav viegli. Kopīgiem spēkiem mēs spēsim saprast, uz ko tieši ir jāpievērš uzmanība, lai aizdevēja izvēlē nepieļautu kļūdas, kas beigās var būt ļoti nozīmīgas. Noteikti esat dzirdējuši par gadījumiem, kad cilvēks nespēj atdot savu paņemto aizdevumu, protams, vainojot tajā aizdevēju. Ierasti šādas situācijas rodas, jo aizņēmējs ir pārvērtējis savas spējas un paņēmis vairāk, kā spēj atdot.

Kur aizņemties naudu vai kredītu

Aizņemties naudu ir gan vienkārši, gan bīstami!

Pēc šī raksta izlasīšanas jums noteikti būs daudz lielāka skaidrība par un ap naudas aizņemšanos internetā. Lai naudas aizņemšanās būtu veiksmīga un nerastos nekādi pārpratumi, pirms līguma parakstīšanas un naudas aizņemšanās ir jānoskaidro vairākas būtiskas lietas. Tā kā ar privātpersonu kreditēšanu ir sākuši nodarboties arī nebanku kreditori un to ir diezgan daudz, mēs esam nolēmuši jums palīdzēt, lai aizņemšanās būtu izdevīga un vienkārša. Mūsu kreditoru salīdzināšanas tabulā ir aplūkojami nebanku aizdevēji, pie kuriem ir iespējams saņemt kredītu, sākot no pāris desmitiem eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro, tas jau ļauj risināt problēmu ar jautājumu – kur aizņemties kredītu uz pēc iespējas izdevīgākiem nosacījumiem. Tomēr steigties nevajag, jo aizņemšanās ir tikai galējais veids, kā tikt pie naudas, sākumā ir jādomā klasiskie varianti - aizņemšanās no radiem, draugiem, darba vietas vai labāka darba meklējumi.

Tabulā starp šiem aizdevējiem ir salīdzinātas aizņēmējam būtiskākās lietas – maksimālā iespējamā aizdevuma summa, tas, vai, aizņemoties kredītu pie konkrētā aizdevēja pirmo reizi, pirmais kredīts tiek piedāvāts bez komisijas maksas, aizņēmēja vecuma ierobežojumi un standarta procentu likme, kā arī ir redzams tas, vai kredīts tiek izsniegts bez ķīlas un galvojuma. Runājot par maksimālo aizdevuma summu – reti kurš aizdevējs pirmajā aizņemšanās reizē piedāvā saņemt visu norādīto kredīta summu. Aizņemoties pirmo reizi, ir iespējams noformēt kredītu, piemēram, par 200 eiro, un pēc tam, kad kredīts veiksmīgi ir atdots, otrreiz var aizņemties jau lielāku naudas summu, piemēram, 300 eiro. Kredītlimits tiek palielināts ar vienu nosacījumu – iepriekš saņemtajiem aizdevumiem jābūt atmaksātiem laicīgi. Var jau būt, ka kādam tas palīdz nepaņemt vairāk, bet ir jau arī tādi, kad atrod savu aizdevumu pie citiem aizdevējiem.

Lai pievilinātu klientu sev, daudzi no kreditoriem piedāvā saņemt pirmajā reizē kredītu bez procentu maksāšanas – cik būs paņemts, tik būs jāatdod. Ja atkārtoti radīsies nepieciešamība aizņemties naudu, esošajiem klientiem aizdevumiem tiek piemērota standarta procentu likme. Tomēr daudzi kredītņēmēji ir viltīgi – viņi atkārtoti neaizņemas, bet gan piesakās bezprocentu kredītam pie kāda cita aizdevēja, kas piedāvā aizdevumu bez komisijas maksas. Vecuma ierobežojumu kredītņēmējam var noteikt katrs aizdevējs patstāvīgi, jo ar likumu nav noteikts kredītņēmēja vecums. Vēl pirms pāris gadiem varēja kredītu saņemt no 18 gadu vecuma pie lielākās daļas aizdevēju. Tagad šāda iespēja ir tikai pie retajiem, jauniešiem tas rada grūtības un neizpratni, kur var aizņemties, lai atrisinātu savas naudas problēms.

Tomēr Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija noteica ierobežojumus – ātros kredītus izsniegt tikai no 20 gadu vecuma, līdz ar to pie LNKA biedriem kredītu var saņemt, sākot no 20 gadu vecuma, tomēr neiztrūkst arī aizdevēju, kas izsniedz aizdevumu no 18 gadiem. Ir arī izņēmumi, kuros vecumam nav nozīme, bet tie ierasti prasa kaut ko ieķīlāt, piemēram, savu auto. Arī maksu par aizdevumu jeb procentu likmi nosaka aizdevēji paši, tomēr lielākoties ir sastopama 10% likme, kas par šāda veida pakalpojumu saņemšanu, mūsuprāt, ir adekvāta. Tomēr procentu likmes lielums nav akmenī kalts, tas ir atkarīgs ne tikai no aizdevēja, bet arī no aizdevuma lieluma un termiņa, uz kādu tiek izsniegts kredīts – jo lielāka summa un īsāks atmaksas termiņš, jo zemāka komisijas maksa. Protams, pa zemāku komisijas maksu daudzi nedomā, jo to smadzenes ir noslogojusi tā summa, kas viņiem ir nepieciešama tagad un uzreiz.

Ātro kredītu priekšrocība ir tāda, ka tos ir iespējams nokārtot internetā, nedodoties uz kreditēšanas iestādēm, kā arī to saņemšanai nav nepieciešama ķīla vai galvojums. Internets un meklētājsistēmas mūsdienās ir gandrīz jebkura cilvēka neatņemama ikdienas sastāvdaļa – ir iespējams ne tikai atrast aizdevēju un ievākt par to informāciju, izlasot atsauksmes vai sūdzības, bet arī pieteikties kredītam ar datora/telefona/planšetes un interneta palīdzību. Tas aizņemšanās procesu padara āru, ērtu un vienkāršu, jo nav jāgatavo nekādi dokumenti un izziņas, nav jādodas uz aizdevēja biroju un jāgaida vairākas dienas kreditora atbilde.

Kā arī ātrajiem interneta kredītiem netiek prasīta ķīla vai galvojums, izņemot Mogo un Vita Credit, kas izsniedz naudu pret auto ķīlu. Labākie aizdevumi ir katram savi, tāpēc, ja ir laiks un iespēja, noteikti pirms aizņemšanās ar kritisku aci vajadzētu pārlasīt atsauksmes vai sūdzības par izvēlēto kreditoru, lai nesanāk rūgta vilšanās. Tomēr ņemiet vērā – mūsu salīdzināšanas tabulā visi atrodamie aizdevēji ir uzticami un droši, tāpēc, ja jūs būsiet godīgs un atbildīgs, problēmas neradīsies. Mēs Jums varam ieteikt izvērtēt savas iespējas atmaksāt kredītu laicīgi, taču tas nav galvenais. Svarīgāk būtu atrast kādu iespēju papildus piepelnīties vai ietaupīt, lai nepieciešamo naudu nebūtu jāaizņemas. Tie vieglākie ceļi uz naudu ne vienmēr ir tie labākie un īstais ceļš uz naudu ir tikai caur grūtu darbu.

Izdevīgākie kredīti, kurus var aizņemties:

Internets šobrīd piedāvā neierobežotas iespējas – ir pieejamas dažādas ekstras un cilvēki vairs savu dzīvi nevar iedomāties bez interneta. Mums ikvienam sadzīvē var rasties situācijas, kad ir nepieciešama kāda konkrēta naudas summas, piemēram, līdz gaidāmajai algai vai citiem ienākumiem, bieži jādomā kur aizņemties naudu. Ja nav iespējams gaidīt savus ienākumus un nauda vajadzīga steidzami – ir variants aizņemties kredītu līdz 5000 euro kādā no ātro aizdevumu kompānijām internetā. No vienas puses šādi pakalpojumi ir nedaudz riskanti, bet no otras puses – ja aizdevuma ņēmējam ir stabili ikmēneša ienākumi – aizdevums ir laba iespēja ātri saņemt nepieciešamo naudu.

Ļoti daudzi aizņemas internetā nepārdomāti – neizlasa aizdevuma līgumu pilnībā, nepārskata visus aizdevumu piedāvājumus, kā arī neiepazīstas ar kredīta procentu likmēm. Tāpēc bieži vien rodas lieli parādi un var tikt sabojāta klienta kredītvēsture. Lai šādas situācijas nerastos ir ļoti rūpīgi jāpārdomā naudas vajadzīga, ir jābūt stabiliem ikmēneša ienākumiem un topošā debitora kredītvēsturei ir jābūt pozitīvai. Protams, jāuzsver, ka šādi aizdevumi internetā tiek izsniegti tikai pilngadīgiem Latvijas Republikas iedzīvotājiem, bez parādiem un nenokārtotām parādsaistībām citās kompānijās. Nereti, ir kompānijas, kas izsniedz šādus aizdevumus arī tiem, kuru kredītvēsture ir slikta, taču šādos gadījumos var netikt izsniegta visa prasītā naudas summa.

Svarīgi pieminēt, ka vidēji izdevīgākie aizdevēji izsniedz aizdevumus līdz pat 1000 euro. Taču ļoti daudzas kompāniju maksimālā kredīta summa ir 350 – 400 euro. Atkarībā no savām iespējām un maksātspējas Jūs varat izvēlēties piemērotāko kredītu. Jāuzsver, ja Jums kredīts nepieciešams pirmoreiz un iepriekš neesat aizņēmies – daudzas kompānijas internetā piedāvā ļoti izdevīgu akciju – pirmais kredīts bez maksas. Piemēram, Jūs aizņematies 150 euro uz 1 mēnesi. Tad pēc mēneša Jums būs jāatmaksā tieši 150 euro – netiek pieprasīta maksāt kredīta procentu likme. Šis ir ļoti vilinošs apstāklis, tāpēc piesardzība netraucēs.

Kur var aizņemties kredītu ar sliktu kredītvēsturi?

Šis laikam ir aktuālākais jautājums tiem, kas krīzes laikā sagrābās pārāk daudz, nespēja atdot un sabojāja savu kredītvēsturi. Šaubu nav, Latvijā nav daudz vietu, kur var aizņemties ar sliktu kredītvēsturi, jo LNKA biedri ir novienojušies, ka šādus kredītņēmējus viņi iekļauj riska grupā, tāpēc pieteikuma izskatīšana šādiem cilvēkiem ir vēl rūpīgāka. Daudzi nolaiž rokas un mūks no parādsaistību pildīšanas, tā arī ir lielākā kļūda, jo, ja nākotnē vēlēsities aizņemties biznesa uzsākšanai, sliktā kredītvēsture būs kā zīmogs uz pieres, ka aizdot Jums ir bīstami. Atliks tikai divi varianti aizņemt naudu no privātpersonas, kura Jums uzticēsies vai aizņemt to pret automašīnas ķīlu, arī pret nekustamo īpašumu Jums aizdos, taču tas būs mazliet nopietnāks aizdevums.

Kopsavilkums par aizņemšanās iespējām:

Kā redzam, tad aizņemties kredītu ir pavisam vienkārši un tas neprasa lielu piepūli, tomēr liek padomāt un izdarīt izvēli. Ja tomēr nav skaidrs, kādu kredītu izvēlēties martā, tad iesakām apskatīties cilvēku atsauksmes un detalizētāku skaidrojumu par ātrajiem kredītiem vai ilgtermiņa kredītiem, ja vēlaties aizņemties uz termiņu līdz 5 gadiem. Noskaidrojām arī to, ka aizņemties naudu var arī situācijās, kad nav darba vieta vai ir slikta kredītvēsture. Tas patiešām var noderēt, bet tai pašā laikā ir ļoti bīstami, jo, ja nebūs atrisinājusies pamata problēma, kura rada grūto finansiālo situāciju, atkārtota aizņemšanās var ne tikai paildzināt problēmas, bet tās arī pastiprināt. Iespējas ir dažādas un kreditori ir izveidojuši virkni piedāvājumu, kuri spēj rast risinājumu daudzās situācijās. Kā pēdējos ieguvumus kreditēšanas jomā varam minēt kredītlīnijas ieviešanu un aizdevumu apvienošanas iespējas, kuras ļauj transformēt vairākus ātros kredītus vienā lielā ilgtermiņa kredītā. Lai kādu risinājumu Jūs izvēlētos, apdomājiet labi, vai tas ir nepieciešams un neradīs problēmas, esiet atbildīgi savos lēmumos!

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 7 | Vērtējums: 4.6

| | Vērtējums: 5

Nevajag izvēlēties nevienu no šiem, labāk ejiet paskatīties darba sludinājumus. Daudzi brauc no Latvijas prom, lai atdotu kredītus. Ko te vairs runāt, tas viss jau aizgājis par tālu, viss uz vieniem kredītiem tik balstās. Starp citu, šis blogs arī pastāv tikai pateicoties kredītu pieprasījumam. Kad tas noplaks, autors varēs iet mazgāt traktorus.

| | Vērtējums: 5

Paldies par plašo skaidrojumu, tiešām palīdzēja izvēlēties labāko aizdevumu. Tikai man ir jautājums. Ja jau palīdzat aizņemties, varbūt palīdzēsiet arī šo naudu atdot? Daudz labāk būtu, ja šādi resursi dotu padomu, kā iztikt bez kredītiem, jo aizņemties jau var katrs muļķis. Sāku Jauno gadu ar parādiem un tas nav labi, labāk nebūtu aizņēmusies.

| | Vērtējums: 4

Šajos laikos ir tik daudz piedāvājumu un reklāmu, ka patiešām var apmaldīties un nesaprast, kādu kredītu piedāvājumu labāk izvēlēties. Ja pameklē internetā, tad lielākā daļa piedāvājumu tiek tendēti kā izdevīgākie. Rodas gan jautājumi, kāpēc visi ir tik labi un izdevīgi un, kur ir tā robeža, kurā cilvēkam pašam jāmāk izvērtēt kredīta piedāvājuma kvalitāte. Aizņemties naudu jau nav sarežģīti, galvenais saprast, vai patiešām tas ir nepieciešams un kā tā nauda tiks atdota.

| | Vērtējums: 3

Es vispār neiesaku aizņemties, labāk iet kaut ko pastrādāt, nevis ņemt ātros kredītus.

| | Vērtējums: 5

Es iesaku Credit24, tur viss notiek ļoti ātri korekti.

| | Vērtējums: 5

Nu Jāzeps nodeva gudrību - kā tāds skolotājs. Arī es krīzes gados sataisīju šmuci ar kredīvēsturi, bet tad izdomāju uzsākt savu biznesu, protams, aplaužoties, jo neviens neaizdeva. Mēģināju aizņemt no privātpersonām, bet nu vairumā gadījumu tie bija kaut kādi bandīti, tāpēc no tā visa atteicos. Tā nu es lauzu galvu, kur aizņemties naudu uz pēc iespējas izdevīgākiem nosacījumiem un ar savu slikto kredītvēsturi. Ziniet, nav tas viegli, 90% ar mani pat neuzsāka sarunu, jo es laikam biju kaut kādā slikto sarakstā. Taču man paveicās, jo ir tāds Mogo, kurš man aizdeva pret manu automašīnu, saņēmu 5000 euro kredītu un turpināju dudināt ar savu autiņu, protams, tā nauda aizgāja biznesa uzsākšanai.

| | Vērtējums: 5

Atbilde uz šo mokošo jautājumu slēpjās paša cilvēka izpratnē par savu atbildību un iespējām tikt pie naudas citos veidos. Kā gan var domāt par aizņemšanos, ja kredītvēsture ir slikta, ja nasta jau ir nepanesama, ja nespēj nopelnīt? Vēl jau tas vilinājums, ka aizņemoties pirmo reizi interneta kredītiem nav komisijas maksa, kas liek domāt, ka tā ir viegla nauda, kuru saņem par pliku velti. Šeit patiešām ir jāieslēdz savas smadzenes, neskatoties uz saldajiem piedāvājumiem, kuros jau vairs nav saprotams, kur aizņemties naudu uz vēl izdevīgākiem nosacījumiem, ja visiem kreditoriem tie ir vienādi un nekādas dižās atlaides no paņemtās summas neparedz. Esiet taču domājoši cilvēki, neskrieniet kā auni uz vārtiem, padomājiet par to, kas notiks, ja nevarēsiet pildīt solījumus, jā, arī tad, ja sāp zobs un ir vilinājums aizskriet pie zobārsta uz parāda. Grieķijas piemērs rāda, pie kā noved kredīti un to neatdošana, ir laiks mācīties no citu kļūdām. Neko sliktu par nebanku kreditoriem teikt nevaru, taču par aizņēmējiem varu izliet 3 litrus žults, cik stulbi mēdz tie būt.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.