Vai auto līzinga plači ir labākā vieta, kur pirkt?

Esi nolēmis iegādāties savu sapņu automašīnu līzinga kompānijas auto placī? Mēs iesakām nesteigties un iepazīties ar citu pieredzi. Vai auto līzinga plači ir labākā vieta, kur iegādāties tik nozīmīgu pirkumu - mēģināsim šo saprast un izskaidrot.

Kāpēc auto plači ir bīstami?

Domājam, ka esat dzirdējuši par cilvēkiem, kuri ir iegrābušies ar automašīnas iegādi. Tādu cilvēku nav maz, kas liek aizdomāties par iemesliem, kāpēc mūsu auto tirgū ir negodprātīgie pārdevēji, bēdīga stāvokļa automašīnas un neapdomīgi pircēji. Sāksim ar apārdevējiem, kuri pelna uz cilvēku nezināšanas un bieži vien pat uz citu nelaimes. Šādi pārdevēji nav retums pat it kā populārajos auto plačos un sludinājumu portālos. Auto līzinga plači dod iespēju apskatīties vairākus auto dzīvē, saņemot arī detalizētu paskaidrojumu no uz vietas esošā pārdošanas konsultanta. Nepieredzējušam cilvēkam šāds konsultants spēj piemālēt ausis, dziedot par automašīnām visdažādākās slavas dziesmas. Bieži cilvēki uzķeras uz standarta frāzēm - auto ir rūpīgi kopts, tam ir mazs nobraukums, tas nav sists un krāsots, tam ir bijis viens saimnieks, tas tikko ir atdzīts no Vācijas u.tml. Cilvēks, kurš no automašīnām neko nesaprot ("pingvīns"), uztcias visam dzirdētajam, tāpēc nekavējas ar jautājumiem un dziļāku izpēti. Un, ja logā ir ielīmēta šilte par auto līzingu bez pirmās iemaksas, tāds cilvēks vispār pazaudē realitātes sajūtu, atslēdzot jebkādu veselo saprātu. Lai iesmērētu sliktas kvalitātes automašīnu, bieži vien pietiek tikai ar to, ka tai ir iztīrīts salons, nomazgāta virsbūve un uzlīmēta kāda uzlīme, kura nezinātājam liks domāt, ka esošais spēkrats ir kičīgs un labā stāvoklī. Taču patiesība var izrādīties pavisam savādāka - zem it kā spīdīgas un tīras krāsas var slēpties kilogrami špakteles, bet uzlīmes var būt kā piesegs nopietniem bojājumiem. Un tā ir tikai virsbūve, kura var par sevi likt manīt tikai pēc gada. Bez virsbūves vēl ir motors, ritošā daļa un elektronika. Ja slēptie defekti ir šajās kategorijās, pārsteigumi var parādīties pat nākamajā dienā. Iespējas iegrābties ir šausmīgi lielas, tāpēc jābūt ļoti piesardzīgiem.

Kā neiegrābties sliktā automašīnā?

Lai šis nozīmīgais pirkums būtu patiešām izdevies, ar primitīvām zināšanām būs stipri par maz, tāpēc pirmais solis ir informācijas ievākšana, piemēram, palasot citu cilvēku atsauksmes un ieteikumus par to, kas jāņem vērā, pērkot automašīnu. Tikai tad, ka būsiet iepazinušies ar noskatītā auto tipiskajiem defektiem un visām metodēm, kādās negodprātīgie auto tirgotāji iesmērē saviem klientiem lūžņus, varēsiet domāt par tirgošanas plača apmeklēšanu. Ja būsiet iepazinušies ar būtsikāko informāciju, kura jums palīdzēs noteikt defektus, jums jāpadomā arī pa iespēju piesaistīt pirkumam kādu neatkarīgo speciālistu. Ideāli, ja tas būs cilvēks, kuram ir thnsikā izglītība un tas ir darbojies auto pārdošanas, kopšanas vai remonta jomā. Perfektākais, protams, ja cilvēks būs mehāniķis, kurš spēj noteikt defektus vizuāli, pēc skaņas un uz tausti. Tādiem spečukiem pietiek izbraukt dažus kilometrus, lai pateiktu, kādas vainas ir izvēlētajam spēkratam. Taču arī pie šī nevajag apstāties, jo vēl var novienoties ar pārdevēju, ka automašīna pirms pirkšanas izies tehnisko apskati un diagnostiku kādā no autoratīvajiem servisiem. Ja jums šādu iespēju atsaka, visdrīzāk izvēlētā automašīna nav tik laba kā tiek solīts. Servisos, kur ir iespēja diagnosticēt dāžādus slēptos defektus, var atklāties patiesi baisi atklājumi. Ir dzirdēts par tādiem gadījumiem, ka jābrīnās, kā tādas automašīnas ir spējušas nokļūt līdz placim. Gadās, ka autiņš ir sametināt pat no 4 donoriem, bet pārējais salasīts pat no 10 mašīnām, pielabojot visu tikai skatam un kādai nedēļai prieka. Ir redzēts, kā sliekšņu vietā ir sapūstas celtniecības putas, visu to nošpaktelējot un nokrāsojot tā, ka izskatās pat labi. Ir redzētas durvis, kurās ir sapildītas lupatas ar epoksīda sveķiem. Pseido meistari dara visu iespējamo, lai tikai automašīna iegūtu pārdošanas izskatu. Ir gadījumi, kad lūznis tiek uzpucēts kā no salona, kas ar 100% garantiju šo metāla gabalu pārdod kādam ne tik zinošam "pingvīnam"

Defektu saraksts ir milzīgs, tāpēc mēs neizplūdīsim tā detalizētā pārskatā. Galvenā doma ir tajā, ka auto plači, kuri piedāvā līzinga iespējas, spēj sevī slēpt bīstamas automašīnas, kuras var salīdzināt ar konfekšu papīrā ietītu papīru vai pat kaku. Katrs grib nopelnīt, taču nedrīkst aizmirst par kaut kādu minimālu morāli un ētiku, par elementāru cilvēcību un godprātību. Bieži vien automašīnai ir svarīga nozīme, piemrām, ir jāvadā uz skolu un bērnu dārzu bērni. Citam tas ir vienīgais nokļūšanas līdzeklis uz darbu. Un, ja cilvēks par pēdējo naudu nopērk mantu, kura tam ir ļoti nepieciešama, ir skumji, ja šī manta salūzt, prasa dārgus remonta darbus vai vairs nav lietojama vispār. Jā, gadā arī tā, ka nopirktais lūznis nespēj iziet tehnisko apskati, saņemot tik sliktu vērtējumu, ka nekas cits neatliek, kā nodot autiņu uz metāllūžniem. Un labi, ja šī metāla izstrādājuma izmaksas nav bijušas lietas. Taču gadās situācijas, kad tiek iemērēti arī dārgi lūžņi, kurus cilvēks iegādājas līzingā. Un tad sanāk tā, ka ir jāmaksā kredīta maksājumi par automašīnu, kuras vairs nav. Tas arī liedz nopirkt jaunu auto, jo tikai retais aizdod naudu cilvēkiem ar esošājām parādsaistībām. Esiet uzmnaīgi un vienmēr pārdomājiet savus pirkumus. Noslēdziet līgumu un noteikti veiciet autoamšīnas diagnosticēšanu. Tas prasīs no jums tikai jādi 50 līdz 100 euro, taču ietaupīt tas spēs vairākus tūkstošus. Neticiet pārdevēju stāstiem - pārbaudiet visu pēc fakta! P.S. Komentāros varat atsāt jūsu pierezi - tā palīdzēs citiem nenopirkt sliktu auto.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 1

Vai auto līzinga plači ir labākā vieta, kur pirkt?
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 1

Atstāt komentāru