Gada procentu likme jeb GPL

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Naudas kredīts no
www.ondo.lv
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
425
www.ondo.lv
10 min
425
20 - 75
7.5
07:00-23:0007:00-23:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kas ir GPL jeb gada procentu likme, vai tā jāņem vērā?

Ikvienam no mums var pienākt brīdis, kad nepieciešams lielāks vai mazāks naudas aizdevums. Citi aizņemas bankās, bet daudzi izvēlas kompāniju, kurai ir kredīti internetā. Kā neapjukt visos piedāvājumos un izvēlēties patiešām piemērotāko aizdevumu? Šoreiz iepazīstināsim Jūs ar to, kas ir GPL jeb gada procentu likme, kam vajadzētu pirms aizņemšanās pievērst lielu uzmanību, lai lieki nepārmaksātu. Pirms aizņemieties katrā kompānijas mājas lapā rūpīgi iepazīstieties ar komisiju likmēm, jo tā būtiski ietekmē aizdevuma apjomu. Pēc Ministru kabineta noteikuma Nr.1219 ir teikts, ka kredīta procentu likme ir kredīta kopējās izmaksas patērētājam, izteiktas gada procentos no patērētājam piešķirtās kredīta kopējās summas. Lai gan šo jēdzienu var bieži sastapt dažādu kreditoru piedāvājumu aprakstos, ātro kredītu gadījumā šai likmei ir maza nozīme.

Kas ir GPL jeb gada procentu likme

Tātad, Gada procentu likme tiek aprēķināta izmantojot speciāli izstrādātu formulu, kurā tiek noteikta maksa par visām nepieciešamajām saistībām (izmaksām, aizdevumiem un maksājumiem). Jāuzsver, ka par šīm izmaksāt gan kredīta ņēmējs, gan kredīta devējs ir iepriekš vienojušies. Jāatzīmē, ka aprēķinot GPL vērā tiek ņemtas summas, ko maksā abas puses, bet tās dažādos perriodos var mainīties un arī atmaksātas var tikt dažādos laika periodos. Svarīgi minēt, ka procentu likmes aprēķināšanas sākuma datums ir pirmās kredīta daļas izmaksas diena. Katram uzņēmumam ir izstrādāta citādāka gada procentu likme, tāpēc ar to ir jāiepazīstas, rūpīgi izlasot līgumu.

Pirms aizņemies, salīdzini visu saizdevēju GPL!

Ja vēlaties aizņemties aizdevumu internetā, ļoti rūpīgi vajadzētu salīdzināt visu kreditoru procentuālās likmes. Atcerieties, jo mazāka komisijas likme, jo izdevīgāk Jūs aizņemsieties. Svarīgi minēt, ka GPL būs zemāka, ja kredītu ņemsiet uz ilgāku laiku un aizdevuma summa būs lielāka. Piemēram, ja aizņemsieties no kādas kompānijas 200 eur uz 3 mēnešiem, tad gada procentu likme būs 328,00%, bet ja, piemēram, aizņemsieties 900 eur uz 3 mēnešiem – gada procentu likme būs 160,00%. Tātad, atkarībā no summas mainīsies GPL lielums. Jāuzsver, ka gadījumos, ja Tev nepieciešams salīdzinoši lielāks ilgtermiņa aizdevums, izdevīgāk būs aizņemties bankās nevis internetā, jo bankas piedāvā daudz mazākus procentu maksājumus un Tu varēsi aizņemties nepārmaksājot.

Piemēram, Swedbank patēriņa aizdevuma GPL ir sākot no 19%. Atcerieties, ka Jūsu tiesības ir pirms aizņemšanās zināt gada komisiju likmi. Ja Jums atsaka izpaust GPL, tad visdrīzāk konkrētais uzņēmums nav tiesīgs izsniegt kredītus un klientam netiek garantēta droša aizņemšanās. Ļoti daudzi internetā aizņemas neapdomīgi – neizvērtējot savu atbilstību kredīta līgumam, protams, daudziem debitoriem nav stabili ienākumi. Tāpēc lai nerastos liekas problēmas – iepazīsieties pilnībā ar visiem aizdevuma līguma noteikumiem un rūpīgi izvērtējiet savu atbilstību tiem.

Jāuzsver, ka bieži vien klienti nav izlasījuši kredīta līgumu un nemaz nenojauš, ka papildus kredīta summai būs jāmaksā arī komisijas maksa. Kā rezultātā klients nespēj samaksāt visu paredzētajā termiņā un rodas neplānoti parādi, kas var novest pie nepatīkamām parādsaistībām. Tomēr daudzas kompānijas, lai pievilinātu jaunus klientus – pirmo kredītu internetā izsniedz bez gada procentu maksas – klientam aizdevums pieejams par brīvu. Un pēc aizdevuma termiņa beigām jāatmaksā tieši tik daudz, cik sākumā aizņēmējs aizņēmies. Tomēr, ja aizdevums ņemts atkārtoti var nākties maksāt noteiktu procentu likmi. Šis bezmaksas risinājums ir pats pieprasītākais aizdevumu veids nebanku kreditēšanas sektorā.

Ātrie kredīti un gada procentu likme:

Būsiet pamanījuši, ka dauzu kreditoru mājas lapās tiek norādīta gada procentu likme ātrajiem kredītiem, tomēr tā tiek norādīta kaut kādam mistiskam termiņam un summai, lai neizskatītos briesmīgi. Kāpēc tā? Tāpēc, ka kreditori cenšās pildīt prasības, kuras būtībā nav derīgas. Pat Google reklāmas tīkls nosaka, ka GPL ir obligāti jānorāda, ja vēlaties reklamēties Adwords sistēmā. Kam šis farss un tukšie noteikumi, ja visiem ir skaidrs ātro kredītu pielietojums un būtība. Šādi aizdevumi ir uz minimālu termiņu, tāpēc ir absurdi skatīties uz tiem kā ilgtermiņa kredītiem gada griezumā. Ja kādam ir tieksme būt par matemātiķi, viņš sev var sarežģīt dzīvi, bet parastam cilvēkam interesē tikai tā procentu likme, kura ietekmē visa kredīta izmaksas, attiecīgi, par gada procentiem galva nav jāpiesārņo. Jāatzīst, ka daudzi ātro kredītu nīdēji, bieži izmanto šo jēdzienu, minot lielos procentus, lai diskreditētu šo pakalpojumu un visus nebanku kreditorus kopumā.

Vai var aizņemties arī bez procentiem?

Jā, šāda iespēja pastāv, lai gan ir savi priekšnosacījumi, lai saņemtu šāda veida aizdevumu. Bezprocentu kredītus izsniedz tikai pirmajā reizē, kas nozīmē, ka aizņemties bez procentiem var ilgu laiku, līdz beigsies garais saraksts ar kreditoriem, kuri piedāvā šādus bezmaksas kredītus. Protams, aizņemties tikai tāpēc, ka šie kredīti nav aplikti ar procentu likmi, nevajadzētu. Ir skaidri jāapzinās, vai tiešām nevar iztikt bez pirmā vai jau kārtējā bezprocentu kredīta. Katrs paņemtais aizņēmums var palikt par smagu nastu, sevišķi, ja nespēsiet laicīgi norēķināties ar aizdevēju. Svarīgi ir tas, ka jau sākumā ir jāaplūko, kāda GPL būs tad, ja nāksies savu bezmaksas aizņēmumu pagarināt. Tas mazliet atvērs acis uz to, cik nāksies pārmaksāt, saprotot, ka par velti jau neviens neko nedod. Nesen Ferratum nāca klajā ar jaunu ātro kredītu formu, kura piedāvā aizņemties bez procentiem arī otrajā reizē. Šāds modelis varētu mazliet atvieglot situāciju tiem, kuri netiek galā ar pirmā kredīta atdošanu. Lai vai kā - nekrītiet kārdinājumā saņemt kaut ko par pliku velti, esiet modri un apzinīgi aizņēmēji!

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 8 | Vērtējums: 4.9

| | Vērtējums: 5

Nu, visi te tādi gudri, bet, vai kāds var atbildēt, kurš ir izdevīgākais kredīts pēc procentu likmes? Es tā arī nesapratu neko par tiem procentiem, tāda tukšu graudu kulšana vien ir te. Kāpēc te ir ONDO reklāma, tas tā kā izdevīgākais aizdevējs ar zemako procentu likmi?

| | Vērtējums: 5

Es vispār nesaprotu šūmēšanos ap šo jēdzienu, te taču pat mazam bērnam skaidrs, ka viss, kas grozās ap GPL ir tikai un vienīgi, lai nomelnotu aizdevējus. Skaidrs, ka ilgtermiņa aizdevumam būs mazāks GPL kā tam, kurš tiek aizdots uz vienu dienu. Jābūt idiotam, lai nesaprastu, ka kredīts maksā arī aizdevējam un nav starpība, vai aizdod uz dienu vai divām, tas rada konkrētas izmaksas un uzliek noteiktu peļņas koeficientu. Var domāt, ka aizdevējiem jāstrādā par velti?

| | Vērtējums: 5

Interesanti, tiešām, es nesaprotu, kāda jēga aizdevējam aizdot kaut ko bez maksas, tas taču rada zaudējumus? Vai varbūt tas ir kā ar narkotikām, ka pirmo dozu iedod bez maksas, bet tad cilvēks nāk pats un gatavs maksāt par nākamo dozu, radot sev atkarību no šī finansiālā preparāta?

| | Vērtējums: 5

Šī tēma jau ir nodrāzta līdz nelabumam! Man liekās, ka pat pirmklasnieks jau zina, kas ir gada procentu likme. Jāpiekrīt, ka ap šo jēdzienu ir sacelts farss, jo šitiem mazajiem aizdevumu knauzeriem nekas cits neatliek, kā strādāt ar ļoti lielu procentu uzcenojumu. Ne velti viņi visi ir miljonāri.

| | Vērtējums: 4

Pilnīgi piekrītu, ka tas viss tikai piesārņo smadzeni un nenes nekādu jēgu!

| | Vērtējums: 5

Par šo ir daudz runāts un daži labi ar šo spekulē, jo cilvēku var viegli sabiedēt - redz, cik liela GPL likme ātrajiem kredītiem. Daudzi cilvēki ir neizglītoti un neko no šī nesaprot, tāpēc ar viņiem var manipulēt visas puses.

| | Vērtējums: 5

Tāda lieta kā šī mistiskā komisija par vienu gadu, nevienu mikrokredīta ņēmēju neinteresē!

| | Vērtējums: 5

Cik noprotu, tad GPL ir jānorāda jebkurā gadījumā, piemēram, Googles vadlīnijas paredz, ka kreditēšanas pakalpojumu lapām jānorāda šī likme, lai gan nav dzirdēts, ka to neievērojot kaut kas tiek ierobežots.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.