5 pamatoti iemesli kredīta ņemšanai - kad un kāpēc ņemt

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Naudas kredīts no
www.bino.lv
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
425
www.bino.lv
15 min
300
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » 5 pamatoti iemesli kredīta ņemšanai - kad un kāpēc ņemt

Pirms gadiem piecdesmit vārds "kredīts" Latvijas sabiedrībai bija ļoti svešs vai pat nezināms. Reti kurš domāja par kredītu ņemšanu, ja pašam ar saviem līdzekļiem pietrūka iegādāties to, kas bija vajadzīgs – doma par iegādi tika atmesta vai atlikta tālākai nākotnei, kad vajadzīgā naudas summa tika sakrāta paša spēkiem. Tomēr situācija mainījās, un šajā gadsimtā jau reti kurš nezina, ko nozīmē naudas aizņemšanās. Jā, citu valstu iedzīvotāji, it īpaši Amerikā, cilvēki savu dzīvi plāno, pateicoties kredītiem, bet Latvijā kreditēšanas tirgus ir attīstījies vien pēdējo piecpadsmit gadu laikā. Protams, kur ir pieprasījums, tur ir arī piedāvājums – ja cilvēkiem ir nepieciešamība vai griba iegādāties kaut ko, kam paši nav varējuši sakrāt, banka, izvērtējot potenciālā kredītņēmēja maksātspēju, aizdos vajadzīgo naudu, tādejādi gūstot labumu arī sev.

5 pamatoti iemesli kredīta ņemšanai

Cilvēkiem ir gandrīz vai bezgalīgas iespējas iegādāties visu, ko sirds kāro – sākot no velosipēda vai telefona un beidzot ar māju vai ceļojumu. Galvenais nosacījums tam ir kredītņēmēja maksātspēja – ja ar ienākumiem pilnībā pietiek, lai nosegtu kredītmaksājumu, aizdevumu bankas un citi nebanku kreditori (ātro kredītu izsniedzēji) piešķirs. Tomēr rodas jautājums, kāpēc ir nepieciešams aizņemties, ja ienākumu līmenis ir pietiekoši augsts? Atbilde slēpjas tajā, ka cilvēki ir kļuvuši nepacietīgi, tiem vajag uzreiz visu, ko vien tie ir iedomājušies. Viņiem sagādā problēmas pagaidīt pāris mēnešus vai gadus līdz naudu sakrās pašu spēkiem, lai īstenotu savas ieceres. Protams, pēc lielās ekonomiskās krīzes cilvēki ir mācījušies no savām kļūdām, kad aizdevumus izsniedza gandrīz jebkuram gribētājam, bet tad sākās krīze, kā rezultātā ļoti daudzi nespēja veikt paņemto kredītu atmaksu, sagādājot sev lielas problēmas.

Ir jāizprot situācija, lai spētu rast kredīta ņemšanas pamatojumu

Katram ir savi argumenti tam, cik pamatota ir kredīta ņemšana. Ir lietas, kas var pagaidīt, kamēr vajadzīgā naudas summa tiks sakrāta. Nereti gadās arī tā, ka krāšanas procesā cilvēks saprot to, ka šī lieta nemaz nav vajadzīga un nav tā vērta. Saprast to, ja ir paņemts kredīts tās lietas iegādei, būtu daudz sāpīgāk, jo kredīts ir jāturpina atmaksāt, un lieta jau ir bijusi iegādāta. Katram cilvēkam ir sava galva uz pleciem, tomēr, ja kādam saprašana par naudas nozīmi, kredītu lielo atbildību ir pārāk maza, viņiem ir jāpalīdz saprast, ka tas ir nozīmīgs solis. Jo nereti cilvēki ir gatavi aizņemties, lai apmierinātu savas ātrās un spontānās idejas – pirkt to, kas itin nemaz nav vajadzīgs. Piemēram, tiek plānota ballīte, bet brīvie līdzekļi jau ir notērēti, un cilvēks izdomā, ka var taču paņemt ātro kredītu. Tomēr tā ir kļūda, jo tas noteikti nav pamatots iemesls, lai uzņemtos kredītsaistības. Nekas arī nenotiks, ja uz ballīti neaizies, bet vismaz cilvēks sev nebūs uzņēmies liekas saistības, kas var radīt milzīgas problēmas, ja ātro kredītu kaut kādu iemeslu dēļ nevarēs laicīgi atmaksāt.

Protams, vislabāk no naudas aizņemšanās būtu vispār izvairīties, tomēr ir arī pamatotas situācijas, kurās kredītsaistību uzņemšanās ir attaisnojama un pamatota. Kas cilvēkam ir pats būtiskākais šajā dzīvē, lai tā veiksmīgi attīstītos un mūža beigās cilvēks varētu pateikt – jā, tā ir nodzīvota piepildīti, un ātrā kredīta ņemšana ir sevi attaisnojusi? Cilvēks savu dzīvi sāk ar mācīšanos un izglītošanos, tālāk tiek veidota karjera un dibināta ģimene, iekārtota sava dzīvesvieta un audzināti bērni. Lai šo visu varētu veiksmīgi realizēt, ne visiem finansiālā situācija atļauj savu dzīvi veidot tā, kā tas ir iecerēts. Ne visiem vecāki savu dzīvi ir izveidojuši tā, ka tie var palīdzēt bērna patstāvīgās dzīves sākumposmā ar finansiālo atbalstu, kas noteikti ir vajadzīgs jebkuram. Tāpēc kredīta ņemšana, kādas situācijas atrisināšanai var būt vienīgā iespēja, lai virzītos tālāk. Zemāk apskatīsim 5 pamatotus iemeslus kredīta ņemšanai.

Savu dzīvi un ikdienu var būvēt, izslēdzot kredītu iespējamību, plānojot savas aktivitātes tikai no saviem iegūtajiem un iekrātajiem līdzekļiem. Tomēr kredīti savā būtībā nav nekas slikts, ja vien to saņemšana ir rūpīgi pārdomāts lēmums, izvērtējot visus iespējamos riskus. Arī ātrie kredīti, kas pēdējos gados ir kļuvuši īpaši populāri, ir laba iespēja reizēs, kad ir vajadzīga salīdzinoši neliela naudas summa, kuru būs iespēja atmaksāt pāris nedēļu laikā. Tomēr noteikti to neapdomīga un nepamatota ņemšana ir nosodāma. Bet, kad runa ir par savas izglītības, karjeras, mājokļa vai veselības uzlabošanu, ir vērts apdomāt aizdevuma sniegtās iespējas - izvērtējot visus plusus, mīnusus un iespējas aizdevumu atmaksāt.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 4

| | Vērtējums: 4

Esmu sapratis vienu, ka nav nekāda pamatojuma ņemt tos kredītus, ja esi uz doto brīdi nabags, kuram nekā nav. Tā ir viena liela dzīvošana pāri saviem līdzekļiem un nav ko te glorificēt ātro kredītu būtību. Būtu labāk ieteikuši, kā nopelnīt, nevis paņemt kredītus.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.