Kādi var būt iemesli kredīta atteikumam un alternatīva

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
15000
www.mogo.lv
1 stunda
Nav
18 - 75
Individuāli
08:00-20:0010:00-20:00
1500
www.vivus.lv
10 min
Nav
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
10000
www.sefinance.lv
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Ātrā kredīta atteikums, tā iemesli un alternatīva

Ātro kredītu izsniedzēji naudu neaizdod visiem, kas to vēlās. Pastāv vairāki priekšnosacījumi, kas ir jāizpilda, lai ātro aizdevumu varētu izsniegt. Tomēr ne visi cilvēki var šos nosacījumus izpildīt, līdz ar to kredīts tiek atteikts un nevar tikt izsniegts vairāku iemeslu dēļ. Visbiežāk sastopamais iemesls ātrā kredīta atteikumam no kreditoru puses ir aizņēmēja sliktā kredītvēsture. Ja cilvēks, kurš vēlas paņemt ātro kredītu, nav laicīgi atmaksājis kādu iepriekš saņemtu naudas aizdevumu vai tiek kavēti kādi citi kredītu maksājumi, tiek sabojāta debitora kredītvēsture. Informācija par cilvēkiem, kuriem ir slikta pagātne, ir pieejama visiem nebanku kreditoriem.

Ātrā kredīta atteikums un tā iemesli

Pirms katra ātrā kredīta piešķiršanas aizdevēji pārbauda, vai aizņēmējs nav ierakstīts šajā sarakstā. Ja tomēr aizņēmējs ir ierakstīts sarakstā, kurā ir minēti cilvēki ar sabojātu kredītvēsturi, naudas aizdevums visticamāk tiks atteikts. Ļoti bieži sastopams, ka cilvēki vēlas saņemt ātro aizdevumu tad, kad nepietiek naudas, jo aizņēmējs ir nonācis situācijā, piemēram, kad ir zaudēta darba vieta. Pirms piešķirt aizdevumu, visi kreditori pārbauda, vai esat oficiāli nodarbināts. Ja tomēr aizņēmējam nav oficiāla darba vieta, šis finanšu pakalpojums visticamāk tiks atteikts. Jo kreditoriem ir jāizvērtē tas, kādi un cik lieli ir aizņēmēja oficiālie ienākumi, lai tiktu nomaksāts paņemtais aizdevums, kā arī nauda pēc saistību nomaksas vēl paliktu pāri ierastajiem maksājumiem un izdevumiem.

Kā nākamo iemeslu, kāpēc var tikt atteikti ātrie kredīti, var minēt pārāk mazus ienākumus. Nebanku kreditori pārbauda aizņēmēja minētos ikmēneša ienākumus, un gadījumā, ja tie ir pārāk zemi, lai sekmīgi tiktu atdots prasītais aizņēmums, visbiežāk kreditori piedāvā aizņēmējam izsniegt mazāku summu, kuru cilvēks pēc kreditora domām spēs laicīgi atmaksāt. Visticamāk neviens kreditors neko nepiešķirs gadījumā, ja aizņēmējs vēlēsies saņemt 5000 eiro lielu naudas aizdevumu, ja tā ikmēneša ienākumi ir tikai 200 eiro. Tomēr var gadīties, ka kreditors, izvērtējis cilvēka ienākumus, piedāvās aizņemties mazāku summu, piemēram, 50 eiro.

Par kredīta atteikuma iemeslu var būt arī vecums

Vēl viens būtisks faktors, kas tiek ņemts vērā, izvērtējot ātrā kredīta piešķiršanu, ir tas, cik vecs ir aizņēmējs. Kreditori nosaka gan minimālo, gan maksimālo aizņēmēja vecumu, kuriem tiks piešķirts aizdevums. Ir kreditori, kas izsniedz tikai no 21 gada vecuma, kas nozīmē to, ka, ja aizņēmējs ir jaunāks, visticamāk tiks saņemts atteikums. Kā arī vecāka gada gājuma cilvēkiem ir jāpievērš uzmanība kreditora noteiktajiem vecuma ierobežojumiem, jo šie ierobežojumi kreditoriem var atšķirties. Lielākoties cilvēki piesakās ātrajam kredītam internetā – kreditoru mājas lapā. Vēl ir arī iespēja saņemt to ar īsziņas jeb SMS palīdzību. Aizņēmējam ir rūpīgi jāievada prasītā informācija kredīta saņemšanai, tā jāpārbauda pirms pieteikums tiek nosūtīts, jo, ja informācija tiks ievadīta kļūdaini, ātrais kredīts tiks atteikts.

Lai saņemtu vēlamo ātro aizdevumu, būs jāiesniedz atkārtots kredīta pieteikums. Lai tiktu pabeigta reģistrācija un kreditors varētu izskatīt pieteikumu, uz kreditora norādīto kontu no aizņēmēja personīgā bankas konta nepieciešams pārskaitīt 0,01 eiro lielu reģistrācijas maksu. Gadās, ka aizņēmējs aizmirst pārskaitīt prasīto summu. Ja kreditors nesaņem reģistrācijas maksu, nekāda nauda netiek piešķirta. Nebanku kreditoriem likums nenosaka par obligātu kredīta ņēmējam pateikt iemeslu ātrā kredīta atteikumam. Izņēmums – ja kredīts tika atteikts sabojātās kredītvēstures dēļ. Ja ir atteikts un nav minēts iemesls, cilvēks var mēģināt noskaidrot, tas nav piešķirts, lai saprastu to, vai vispār viņš var saņemt aizņēmumu pie kāda cita kreditora.

Ja atsaka ātro kredītu, kāda alteratīva?

Patiesībā jau labāka alternatīva ātrajiem kredītiem ir iztikt bez kredīta un domāt, kā nopelnīt naudu, nevis aizņemties. Bet, ja citu iespēju nav, ja vajag steidzami, tad var vēl lūkoties pēc ilgtermiņa risinājumiem, piemēram, tam lieti noderēs ilgtermiņa kredīts uz kādiem 2 gadiem vai vairāk. Patiesībā jau sāsaprot, kāds ir bijis iemesls kredīta atteikumam pie īstermiņa aizdevēja, jo lielākā daļa kredītreitinga vērtēšanas kritēriji ir līdzīgi, ja ne pat vienādi. Ja atteikums bija par kaut kādām nepildītām saistībām, tad noteikti, ka ilgtermiņa aizdevums būs pieejams tikai pret ķīlu. Ja atteikums būs bijis dēļ vecuma ierobežojumiem, tad ir vērts paskatīties arī citus ātro kredītu izsniedzējus, kuriem ir atbilstošas vecuma robežas. Vairumā gadījumu var atrast risinājumus arī bankā, kur tiek ieskaitīta Jūsu alga. Jā, regulāri ienākumi ir vienīgais garants, ka spēsiet atdot aizņemto, tas ir gan īstermiņa, gan ilgtermiņa kredītu gadījumā.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 4 | Vērtējums: 4.8

| | Vērtējums: 5

Patiesībā jau labi, ka bieži tiek attikts, agrāk tā nebija, tad meta pakaļ ātros kredītus. Tas tagad ir tās sarežģītās kredītreitinga vērtēšanas programmas. Nav pat svarīgi, kāpēc tiek atteikts, svarīgi ir tas, ka cilvēkam pašam jāmāk izvērtēt sava situācija. Nevar taču iet uz dārgu auto salonu un cielēt uz auto, kuru nevar atļauties? Tas pats ir ar tiem kredītiem - ja nevari atļauties, nelien un neaizņemies.

| | Vērtējums: 4

Nu, man atteica dēļ tā, ka es bijau sagrābies pārāk daudz citus kredītus. Tad es aizdevos pie Credit24 un apvienoju tos vienā, šie man izsniedza ilgtermiņa kredītu uz vienu gadu, tagad maksāju vēl. Jāpiekrīt, ka labākā alternatīva ātrajiem kredītiem ir to neņemšana vispār.

| | Vērtējums: 5

Man atteica, jo esmu paņēmusi kredītu jau vairākās kompānijās - parādsasitības pievīla.

| | Vērtējums: 5

Gribēju paņemt ātro sms kredītu pie SOHO, bet saņēmu atteikumu, jo man ir negatīva kredītvēsture. Kā to labot, es vēl nezinu, iesakiet kaut ko.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.