Kā atsvaidzināt vannas istabu ar nelieliem līdzekļiem?

Padomju laikos vannas istaba bija vispārīga ar mazgāšanu saistīta telpa, kurā tumšas spuldzītes apspīdētā šaurībā tika iespiesti gan ar veļas mazgāšanu, gan mājas uzkopšanu saistītie līdzekļi, kā arī ik pa brīdim ikdienā bez karstā ūdens mēģināja nomazgāties kāds ģimenes loceklis.

Par laimi, šie drūmie laiki pieder pagātnei. Mūsdienās vannas istaba ir īstens miesas atslābināšanas un attīrīšanas templis, kurā atgūt labsajūtu un tīrību. Tādēļ šoreiz – daži pavisam vienkārši ieteikumi, kā bez ievērojamiem naudas līdzekļiem atsvaidzināt vannas istabu!

Tīrība pirmajā vietā

Pārsteidzoši, cik ļoti vizuālo iespaidu ietekmē tīrība. Ieguldot līdzekļus spēcīgos tīrīšanas līdzekļos, nereti vannas istaba iegūst jaunu spozmi, un vannas istabas remonts var tikt nedaudz atlikts. Īpaši tas attiecas uz santehniku un flīzēm.

Flīžu šuves – elements, kas maina daudz

Ne vienmēr iespējams vannas istabas flīžu šuves iztīrīt tā, lai tās izskatītos svaigas un nevainojamas. Vienkāršākais risinājums – atjaunot šuves. Vai nu pieskaņot šuvju materiāla krāsu esošajai, vai arī izvēlēties kaut ko pavisam atšķirīgu. Var izmantot gan speciālos šuvju atsvaidzināšanas līdzekļus, gan arī šuvju špakteļmasu, ko plānā kārtā ieklāj šuvēs un pēc tam rūpīgi nomazgā flīzes.
Flīzes šuves

Foto: Shutterstock.com

Jauns krāns atsvaidzina skatu

Santehnika ir dārga. Vannas istabas remonts patiesībā izmaksu ziņā atpaliek vien no virtuves remonta. Ja budžets neļauj nomainīt santehniku, izlietnei var piešķirt svaigus vaibstus, vienkārši nomainot krānu. Atliek izvēlēties funkcionālu un izskatīgu jaucējkrānu. Jaucējkrāni ar aerācijas funkciju arī palīdzēs taupīt ūdeni.

Uzmanīgi ar pārkrāsošanu

Nereti šķiet, ka var taču vienkārši uzklāt svaigu krāsas kārtu, un viss būs skaisti. Piedevām – vēl izvēlēties kādu skaistu tonīti. Taču ar šo uzmanīgi – ja nav laika vai resursu rūpīgi notīrīt veco krāsu un precīzi uzklāt jauno, tad efekta vietā drīzāk būs defekts, kas prieku sagādās vien pavisam īsu brīdi, pēc tam “svaigā krāsiņa” būs paspējusi apnikt un acīs dursies sīkās steigas liecības. Teorijā vannas istabas durvis salātu zaļā krāsā varbūt arī izklausās labi, bet praksē – labāk vienkārši iegādāties jaunas – iekšdurvis nav nemaz tik dārgas, pat ātrais kredīts nebūs jāņem.

Cauruļu atjaunošana

Nereti vannas istabās ir karstā ūdens caurule dvieļu žāvēšanai vai redzamas ūdens padeves caurules. Ja reiz sākts vannas istabas remonts, būtu vērts pārbaudīt, vai tās nav aizaugušas ar pārmērīgu nosēdumu kārtu. Ja tā – tad labāk nomainīt. Ja caurules vēl ir gana tīras, jaunu skatu tām var piešķirt, rūpīgi noņemot veco krāsu, uzklājot grunti un nokrāsojot rūpīgi vairākās kārtās saskanīgā tonī.

Flīzes nav vienīgais sienas seguma veids

Ja plānots atjaunot sienu segumu, ir vērts papētīt flīžu alternatīvas. Piemēram, apmetumus, kas piemēroti mitrām telpām un rada faktūru. Tiesa, uzreiz jādomā arī par tīrīšanu – vietās, kur būs daudz ūdens šļakstu, labāk izvēlēties maksimāli gludu virsmu, ko būs viegli nomazgāt.

Kārtība un sīki dekori spēj paveikt brīnumu lietas

Iespējams, acīmredzams ieteikums, bet – vannas istabas piederumu rūpīga sistematizēšana un sakārtošana var radīt neticami labu iespaidu. Ja nav pietiekami daudz vietas skapīšos, ieviesiet dažus dekoratīvus grozus, kuros turēt sīklietas, dvieļus, tīrīšanas līdzekļus u.tml. Tiklīdz visi piederumi ir savā vietā un kārtīgi, arī kopējais skats ievērojami uzlabojas. Tāpat lielisku iespaidu rada zaļi augi. Tā kā vannas istabas parasti ir visai tumšas telpas, derēs arī mākslīgs augs kaut kur augstāk uz plauktiņa (tas, ka augs nav īsts, nevienam nav jāzina!). Bez tam – svaigs paklājs pie vannas būs krietni lētāks risinājums par jaunām grīdas flīzēm!

Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 4