Kā izvēlēties drēbju skapi

Mūsdienu mēbeļu tirgū pieejams ļoti plašs dažādu modeļu drēbju skapju klāsts, tāpēc reizēm pircējiem ir grūti izvēlēties piemērotāko. Šajā rakstā izlasīsi par būtiskākajiem kritērijiem, lai veiksmīgi iegādātos skapi savam mājoklim, jo skapim jāpilda ne tikai apģērbu glabāšanas funkcija, bet arī jābūt harmonijā ar telpas interjeru.

Kvalitāte

Pirmais svarīgākais kritērijs, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties skapi, ir kvalitāte. Materiāliem, no kuriem ir izgatavots skapis, jābūt drošiem un izturīgiem, lai tas varētu izturēt lielu slodzi un kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Skapjus izgatavo no vieglām pazemināta blīvuma kokšķiedras plātnēm (LDF), vidēja blīvuma kokšķiedras plātnēm (MDF) un masīvkoka. Populārākie ir skapji no vidēja blīvuma kokšķiedras plātnēm, jo tie ir ievērojami lētāki par masīvkoka modeļiem, bet tai pat laikā ir ekoloģiskāki un ilgmūžīgāki par konstrukcijām no pazemināta blīvuma kokšķiedras plātnēm.

Tāpat skapja konstrukcijai jābūt pietiekami stabilai, ko ražotāji parasti nodrošina ar aizmugurējās sienas palīdzību. Jāņem vērā, ja šī aizmugurējā siena ir izgatavota no pārāk plānas LDF plātnes, agri vai vēlu drēbju smaguma rezultātā tā var atvienoties un tādējādi ietekmēt skapja stabilitāti – tas sāks ļodzīties un durvis vairs nevarēs kārtīgi aizvērt, nemaz nerunājot par apģērba glabāšanas iespējām.

Svarīga ir arī kvalitāte ilgtermiņā, proti, labam skapim jākalpo vismaz 10 gadus.

Funkcionalitāte

Skapim jābūt maksimāli funkcionālam. Pirms skapja iegādes noteikti vajadzētu saprast, cik daudz apģērba tajā glabāsies. Drēbju skapī jābūt pietiekamam nodalījumu daudzumam, kas ļaus gan uzturēt kārtībā apģērbu, gan izvairīties no skapja deformācijas pārāk liela smaguma dēļ. Jāņem vērā arī tas, ka periodiski tiek iegādātas jaunas drēbes, tāpēc skapī noteikti vajadzētu būt arī rezerves vietai šo apģērbu glabāšanai.

Jāpārdomā arī plauktu sistēma – vai tev nepieciešami tikai plaukti, vai nepieciešama arī vieta, kur uzglabāt drēbes uz pakaramajiem. Mūsdienās jau pieejami arī skapji, kurus vari pats sakombinēt, tādos vari ievietot arī atsevišķus izbīdāmus plauktus apaviem.

Forma

Formas ziņā ir stūra skapji un sienas skapji. Stūra skapji īpaši piemēroti ir mazām telpām, kur tie ievērojami ieekonomē vietu. Savukārt sienas skapjus parasti izvēlas māju iemītnieki, kam nepieciešams liels skapis.

Ērti izvēlēties skapi ar bīdāmām durvīm, tas savā ziņā arī ieekonomē vietu, jo nav nepieciešama vieta, lai atvērtu durvis. Ievēloties sienas skapi, vari izmantot visu sienas augstumu, lai būtu maksimāli daudz vietas mantu glabāšanai. Augstākajos plauktos varētu glabāt nesezonas vai retāk lietojamas drēbes.

Izvēloties skapi ar bīdāmām durvīm, pievērs uzmanību, kur atrodas durvju sliedes – apakšā vai augšā. Ērtāk noteikti būs, ja tās atradīsies augšā, jo ja tās ir lejā, tad Tev vienmēr būs jāgādā, lai pie skapja nebūtu putekļu, kas var sakrāties uz sliedēm un traucēt durvju kustībām pa šīm sliedēm.

Guļamistabās ērts ir arī kumodes tipa skapis, kas lieliski kalpo apakšveļu, zeķu un rotu glabāšanai. Uz kumodes savukārt vari radīt savu sievietes pasauli ar spoguli, kur vari uzkrāsoties un sagatavoties dienai.

Izmēri

Lai skapja izmantošana būtu ērta un vienkārša, tam jāatbilst antropometriskajiem rādītājiem jeb cilvēka vidējam augumam. Optimāli būtu iegādāties tādu modeli, kas ļauj ērti aizsniegties pēc nepieciešamajām mantām, kas atrodas skapja augšējos plauktos.

Racionālākais skapja augstums ir aptuveni 2,40 metri. Šāda augstuma skapis ne tikai ļaus izmantot to ar maksimālu ieguvumu, bet arī vizuāli labi izskatīsies telpā. Skapja dziļums parasti svārstās no 40 līdz 60 centimetriem. Savukārt platums ir atkarīgs tikai un vienīgi no telpas iespējām. Ja ir vēlēšanās glabāt visu apģērbu, veļu un citas mantas vienuviet, jārēķinās ar trīs vai četrdurvju skapi platumā no 160 līdz 270 centimetriem.

Dizains

Izvēloties skapi, būtu svarīgi, lai tas iederētos telpā, kur tas atradīsies, un arī mājokļa kopainā. Ja vēlies iegādāties vairākas mēbeles vienkopus, tad izvēlies tās vienotā stilā un krāsu gammā.

Interneta veikalā sakomplektēt mēbeles ir ērti, jo tas ir iespējams apskatot tās vizuāli un izlasot aprakstā visu nepieciešamo informāciju par šīm mēbelēm. Pievērs uzmanību arī mēbeļu kvalitātei, no kā skapji izgatavoti, vai tie pieejami

Tavos nepieciešamajos izmēros, un vai tevi pilnībā apmierina gan to vizuālais izskats, izmantotā furnitūra, un vai krāsas ziņā tas pieskaņojas Tavam pārējam mājoklim.

Mūsdienās gaumīgi kļuvuši tumši skapju iekšējie plaukti, taču jāņem vērā, ka uz tumša fona būs grūtāk saskatīt drēbes, īpaši, ja tās būs tumšas. Tad vari skapī ievietot apgaismojumu, piemēram, LED gaismas līnijas, kas izgaismotu tavus plauktus.

Nākotnes skapis – neredzams, bez putekļiem

Vecmāmiņas skapis ar smagām ozolkoka durvīm, iespējams, ir iederīgs kādā senatnīgā interjerā, bet nākotnē skapji būs neredzami. Lai cik tas neticami arī neizklausītos, visas tendences par to liecina. Skandināviem skapji bez durvīm un ar tikko pamanāmu karkasu jau ir ikdiena, bet mēs uz šādu tendenci ejam pakāpeniski.

Pagaidām lielai daļai sabiedrības vēl patīk fakts, ka aiz skapja durvīm var daudz ko paslēpt, taču aizvien vairāk cilvēku novērtē "neredzamā" skapja priekšrocības. Drēbes netiek saspiestas, tās vēdinās, neuzkrājas liekie putekļi katrā plauktā, tie savācas tikai uz grīdas, ko ērti uzkopt, tostarp ir viegli uzreiz atrast kāroto apģērba gabalu u.c.

No kažoka līdz pat krellēm

Kas tad ir pats svarīgākais skapja izvēlē? Lai mūsu apģērbs ilgāk saglabātos labā stāvoklī un nebūtu tik bieži jāgludina, iesakām izvēlēties skapi ar bīdāmajiem pakaramajiem. Tiem, kas ikdienā valkā bikses, lieti noderēs speciālie pakaramie, kuros var salikt līdz pat desmit biksēm. Ir arī izbīdāmais stienis, lai varētu ērti izvēlēties vēlamo apģērbu. Noteikti neaizmirstiet par sīkumiem – kaklasaites, jostas, bižutērija, zeķes u.c. – tam visam var ieplānot nelielus nodalījumus, plauktiņus un mazus pakaramos, ko ievietot skapī. Mūsdienu skapjos ir pat speciālās bižutērijas kārbiņas un āķīši. Ideāli, ja katrai lietai ir sava vieta – no kažoka līdz pat krellēm. Noteikti jāparedz vieta arī apaviem, nodalot augstpapēžu apavus no parastajiem, kam lieti noder izbīdāmie apavu plaukti.

Lai gan ierasts, ka sievietēm nepieciešams lielāks skapis, jo apģērba ir vairāk, tas zināmā mērā ir stereotips. Tendences liecina, ka aizvien vairāk pāru izvēlas vienu skapi uz diviem, turklāt nebūt nav tā, ka sieviešu apģērbs aizņem lielāko skapja daļu. Arī apavu plauktu skaits parasti ir vienāds. Ja skapis ir labi organizēts, tas var būt arī kopīgs, taču jāpievērš uzmanība tam, kādas drēbes var glabāt kopā.

Noteikti nevar turēt kopā visas drēbes – primāri ir jānodala ziemas un vasaras sezonas apģērbus. Vasaras sezonas drēbēm labāk derēs pakaramie, bet ziemas – plaukti un grozi. Apģērbu, kas tajā brīdī nav aktuāls, var glabāt speciālās kastēs, kas novietotas skapja augstākajos plauktos. Arī virsdrēbes un parasto apģērbu nedrīkst turēt vienā skapī – mitrums, ko atnesam no āra, nemanot bojā mūsu drēbes. Virsdrēbes nevajadzētu turēt guļamistabas skapī, jo tādējādi mitrums tiek ienests arī tur. Ja esat paredzējis skapī glabāt smagus mēteļus, kažokus u.tml., noteikti jāizvēlas vēl izturīgāks materiāls.

Pareizi izvēlēts skapis un apģērba glabāšanas nosacījumu ievērošana palīdzēs ilgāk saglabāt drēbes, savukārt organizēts skapis un atbilstoši piemeklēti plauktiņi un pakaramie aiztaupīs rakņāšanos un kāda konkrēta apģērba meklēšanu.


Vērtējums: 4,00 no 5
Balsis: 1