Kā izvēlēties ērtu atpūtas krēslu?

Dažāda veida krēsli ne tikai darbojas kā papildus sēdvietas mūsu mājoklī, bet arī piešķir telpām “jaunu elpu”, kalpojot kā noderīgi un stilīgi dizaina elementi. Izvēloties krēslu, ir jāņem vērā gan sava mājokļa dizains, gan arī telpas izmērs un mēbeles pielietošanas mērķis. Tāpat uzmanība jāpievērš materiāliem. Ja mājās ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, iespējams, labākā izvēle būs ādas krēsli, jo tos ir vieglāk kopt, lai gan mēdz būt arī dārgāki.

Kā orientēties plašajā piedāvājumā un atrast tādu krēslu, kurš ir gan ērts, gan pievilcīgs? Šajā rakstā apskatīsim populārākos krēslu veidus, kā arī uzzināsiet, kur tos vislabāk izmantot un novietot.

Atpūtas krēsla priekšrocības

Atpūtas krēsli pilda savas priekšrocības godam un tik tiešām kalpo kvalitatīvai atpūtai. Ja mājoklis ir neliels, un tajā nav vietas dīvānam, tad tas būs lieliska alternatīva, jo aizņems daudz mazāk vietas un būs tikpat ērts un izskatīgs. Iegādājoties atpūtas krēslu, varat būt droši, ka tas būs ieguvums arī telpas interjeram. Ja agrāk tos pārsvarā bija iespējams iegādāties tikai viena veida modelī un arī krāsu toņu piedāvājums bija visai trūcīgs, tad mūsdienās tie pieejami visās krāsu gammās, kā arī, ar dažādām stila odziņām, piemēram, izceltiem un raibiem rakstiem vai zīmējumiem.

Izdzirdot vārdu “atpūtas krēsls”, visbiežāk prātā nāk masīva, smaga un aizvēsturiska dizaina mēbele, kas sagādātu problēmas ne tikai ar nogādāšanu, bet arī turpmāku izkustināšanu no vietas. Tomēr, šāds uzskats ir maldīgs, jo mūsdienās iespējams iegādāties atpūtas krēslus visdažādākajās variācijās. Katrā telpā, protams, varat novietot tādu modeli, kādu vien vēlaties, tomēr, ja māc šaubas par piemērotāko variantu, der uzzināt par atpūtas krēslu veidiem, kas veiksmīgi iederēsies katrā no mājokļa telpām.

Klubkrēsls Galvenās pazīmes: mīksts, ērts krēsls ar padziļinātu sēdekli. Lieliski piemērots, lai tajā ieritinātos un palasītu savu mīļāko grāmatu. Ideāls kompanjons tiem, kuriem patīk pavadīt laiku ar sevi, atslēdzoties no ārējās pasaules.

Kur visbiežāk novieto: pa pāriem dzīvojamā istabā, veidojot omulīgu atpūtas stūrīti vai kā papildinājumu lielajam dīvānam.

Raksturīga: ādas vai dīvāna auduma apdare, dekoratīvās nagliņas auduma nostiprināšanai.

Vai tu zināji, ka: klubkrēsls nereti tiek asociēts ar džentlmeņu klubiem, taču patiesībā tā īstā izcelsme meklējama Francijā, kur to sauca par fauteuil confortable – ērto krēslu.

Mīkstais krēsls bez roku balstiem

Galvenās pazīmes: nav roku balstu, mīksts un ērts krēsls. Pievilcīgs dizains un sēdeklis, kas atrodas tuvāk zemei nekā klasiskajiem krēsliem. Aizņem maz vietas un ir moderns interjera elements.

Kur visbiežāk novieto: kā papildus sēdvietu pie kafijas galdiņa. Tāpat kalpo arī kā lielisks “buduāra” papildinājums – var novietot gan plašākā vannaistabā, gan arī guļamistabā, gultas galā. Piemērots nelieliem mājokļiem.

Raksturīga: mīksta dīvāna auduma apdare, dažādi raksti, krāsas un modeļi. Vai tu zināji, ka: tas bija 18. gadsimts – Viktorijas valdības laiks, kad dāmām parādījās nepieciešamība pēc ērta krēsla, kas noderētu gadījumos, kad nepieciešams uzvilkt kurpes. Tā arī radās šie komfortablie sēdekļi ar pazeminātajām kājām.

Krēsls visiem gadījumiem

Galvenās pazīmes: mūsdienāskrēsliir pieejami dažādos dizainos un formās, taču tiem ir viena kopēja pazīme – tie ir ļoti viegli un ērti pārvietojami, kad vien rodas nepieciešamība pēc papildu sēdvietām. Šiem krēsliem visbiežāk ir vai nu cietā, vai mīkstā atzveltne, taču, lai nodrošinātu nelielo svaru, tiem nav rokas balstu.

Kur visbiežāk novieto: visur, kur vien nepieciešams.

Raksturīgs: skatienu piesaistošs dizains un forma. Tā kā šie krēsli ir paredzēti izmantošanai visā mājoklī, tie iederas jebkur un kalpo ne tikai kā praktisks, bet arī pievilcīgs un moderns interjera elements.

Vai tu zināji, ka: šāda veida krēslus visbiežāk izmanto ne tikai mājās, bet arī dažādos svinīgos pasākumos, piemēram, kāzās un koncertos.

Atpūtas krēsls ar spārnveida atzveltni

Galvenās pazīmes: šo krēslu ir ļoti viegli atšķirt no citiem, pateicoties izteiktajai aizmugurējās atzveltnes spārnveida formai. Turklāt apjomīgais dīvāna izmērs padara to par lielisku vietu, kur atpūsties pēc garas darba dienas. Atzveltnes “spārni” veidoti, lai nodrošinātu maksimālu komfortu, kā arī pasargātu galvu un ķermeņa augšdaļu no karstuma, kas nāk no kamīna (jo šī ir iecienītākā vieta, kur to agrāk novietoja).

Kur visbiežāk novieto: blakus kamīnam. Iedomājies, cik jauki būtu apsēsties tādā krēslā aukstā ziemas dienā un iedzert siltu tēju... Taču šos krēslus mēdz izmantot arī pie vakariņu galda. Īpaši iecienīti tie ir galda galos, kur parasti sēž vai nu ģimenes galva, vai arī seniori, kuri noteikti novērtēs papildus komfortu.

Raksturīga: ilgstoša atrašanās vienā un tajā pašā vietā. Ņemot vērā to, ka šie krēsli parasti ir diezgan apjomīgi un smagi, tos nav viegli pārvietot, tādēļ tas tiek veikts tikai izņēmuma gadījumos, vai kad nepieciešams kādam nodrošināt ļoti ērtu sēdvietu.

Vai tu zināji, ka: šāda veida krēslus pirmo reizi sāka ražot 17. gadsimtā, taču tie savu popularitāti nav zaudējuši joprojām.

Elegantais The Bergère krēsls

Galvenās pazīmes: šīs mēbeles eleganci var pamanīt uzreiz, pateicoties izsmalcinātam koka rāmim, kura ietvarā ir mīksts sēdeklis ar atzveltni. Krēslam ir arī roku balsti. Lai padarītu tā dizainu mazāk formālu, uz krēsla sēdekļa parasti tiek novietots tam pieskaņots dekoratīvais spilvens.

Kur visbiežāk novieto: pa pāriem dzīvojamā vai viesistabā, kā arī guļamistabas stūrī. Turklāt šo mēbeli var izmantot arī citās telpās, jo, pateicoties senlaicīgajam dizainam, tā ienesīs aristokrātisku atmosfēru jebkurā istabā.

Raksturīga: eleganta apdare ar izsmalcinātiem rakstiem un krāsām, īpaši balto, zelta, sudraba u.c.

Vai tu zināji, ka: savu popularitāti šie krēsli pirmo reizi ieguva Francijas pilīs 17.gadsimtā. Tā kā šo mēbeļu sākotnējais mērķis ir bijis saistīts ar izsmalcinātu un augsti dzimuši cilvēku ērtībām, mūsdienās vairāki šādi krēsli ir sastopami arī Baltajā namā, Amerikā.

Izvēloties atpūtas krēslu, ņem vērā:

  • Lai izveidotu veiksmīgu krāsu līdzsvaru telpā, krēslam izvēlies krāsu, kas veido gaumīgu kontrastu ar dīvāna krāsu toni;

  • Dažādi krāsu salikumi veido kopējo auru telpā, tāpēc atceries, ka uzmanība jāpievērš arī detaļām - gleznām, sienu tonim un žurnālgaldam;

  • Praktiskums ir svarīgs - pāliecinies, vai izvēlētā atpūtas krēsla izmērs un vieta, kur to plānots novietot, būs piemēroti, lai to ērti un bez liekas piepūles apietu.

  • Lai atpūtas krēsla zonu padarītu vēl mājīgāku, dizaineri iesaka pie tā novietot nelielu stāvlampu, galdiņu un nelielu paklājiņu.

  • Guļamistabai piestāvēs šūpuļkrēsls. Jā, tieši tā, šūpuļkrēsli pēdējo gadu laikā jau atkal iemanto aizvien lielāku popularitāti. Tiem ir krietni uzlabots dizains, tāpēc būs ne tikai ērti, bet arī ienesīs mūsdienīgu elpu interjerā.

  • Lai arī kādi atpūtas krēsli tiktu izvēlēti, nebaidies tos miksēt. Ja vēlies papildinā interjeru ar diviem vai vairāk krēsliem, bet lauz galvu par dizainu izvēli, tad iegaumē, ka interjers kļūs tikai interesantāks no krāsu, dizaina un izmēra dažādības.