Kā izvēlēties pareizo virtuves galdu?

Virtuves galdi ir būtiski elementi ikvienā mājā vai dzīvoklī, tāpēc meklējot to īsto un vienīgo galdu, ir rūpīgi jāplāno jaunais pirkums. Galdu veidi pēc to funkcionalitātes vai dizaina veidiem, kā arī piemērotības katra mājokļa platībām, ir plašā klāstā, un tieši tāpēc tas var radīt apjukumu. Kā pareizi izvēlēties galdu savai virtuvei – par to uzzināsiet šajā rakstā.

Budžets

Kad sāc izpēti meklējot virtuves galdu, tad izvērtē kādu budžetu tam vari atvēlēt. Budžetam jābūt arī aptuveni skaidram attiecīgajā vēlāmā un plānotā galda kategorijā, jo starp dabīgā masīvkoka galdu vai virtuves stūra galdiņu mazas telpas platībai, nav viens un tas pats.

Dizains

Tā kā galds būs vismaz pieciem vai vairāk gadiem, tad tā izvēlei izdari par labu maksimāli klasiskākām vērtībām, jo virtuves galdi, kas ir spilgti vai no stikla, ikdienas lietošanā var ātrā laika posmā apnikt un radīt vēlmi ko mainīt.

Apsver visus par un pret jebkādiem spilgtiem lielajiem virtuves elementiem, it īpaši galdiem, jo tie mēdz būt kā galvenie centrētie mēbeļu akcenti virtuves telpās.

Gaumīgi un vienkārši galdi var arī iederēties jebkādā interjerā, kur apdare, iespējams, ir raiba vai spilgta - tad galds dizainiski labi izskatītos, ja būtu vienkāršs un pasteļtonī.

Platība

Lai noskaidrotu sev piemērotāko galda lielumu, vispirms jāzina, cik cilvēku paredzēts pie tā sēdināt. Tāpat būtiski arī padomāt par trauku lielumu – ir taču atšķirība, vai tavā iecienītākajā servīzē ir vidēja lieluma vai pavisam lieli šķīvji. Eksperti pat iesaka pirms ēdamgalda iegādes mājās uzklāt galdu un izmērīt, cik tad daudz vietas aizņem galda klājums vienai personai. Vispārpieņemts standarts ir 55–60 centimetru vienam cilvēkam.

Ja tava virtuve platības ziņā ir neliela, tad ambīciju un sapni par lielu virtuves galdu tu nevari realizēt, jo tam vienkārši nebūs vieta. Tomēr neraizējies, jo mūsdienās ir radīti simtiem galdu dizaini, kam funkcionalitāte ļauj būt moderniem, glītiem un ērtiem arī mazās telpās.

Virtuves galdi ir pieejami arī ar izvelkamām un saliekamām opcijām, vai pat šauri, kas ļauj tos novietot pie sienas vai palodzes, tādejādi pagarinot galda funkciju.

Atceries un ņem arī vērā, ka pie galda klāt nāks krēsli, kurus atbīdot vai sēžot pie tiem, tiek aizņemta papildus platība. Izvērtē, kurā vietā galds varētu stāvēt, cik lielu to vari atļauties un ērtībai izmēri arī papildus platību krēslu vietai.

Materiāls

Plašs ir ne tikai formu, bet arī virtuves galdu materiālu klāsts. Ja maka biezums ļauj, eksperti iesaka izvēlēties virtuves galdu no masīvkoka vai arī ar dabisko finierējumu. Koka galdi ir gan izturīgāki, gan lielākoties labi saskan ar teju jebkuru interjeru un neveido telpā aukstuma sajūtu, kas raksturīgi stikla un akmens virsmām.

Gana izturīgi ir arī galdi ar stikla virsmām. Turklāt tie pieejami dažnedažādos veidos un krāsās, ar uzdrukām un bez tām. Šie galdi izskatās grezni, tos var viegli pieskaņot visa veida interjeriem, arī cena tiem ir nedaudz mazāka nekā koka galdiem. Tomēr stikla galdi nebūtu ieteicami ģimenēm ar maziem bērniem. Tiem bieži mēdz būt asas malas, turklāt, lai cik izturīgas mūsdienās ir stikla virsmas, tas nenozīmē, ka tās nekad nesaplīsīs.

Vislētākie ir galdi, kas izgatavoti no laminētiem materiāliem – kokskaidu plātnēm, kas apstrādātas ar laminētu plēvi. Nereti tie vizuāli tik labi atdarina koksni, ka grūti pateikt, ka tas nav īsts koks. Izturības ziņā gan tie ar masīvkoku vai dabisko finierējumu nekonkurē, un mūžīgu lietošanu tiem neviens nesola, taču mēbeļu veikalu darbinieki apgalvo, ka, pienācīgi kopjot, vismaz 5–10 gadus šie galdi kalpos. Šādus galdus var iegādāties, sākot pat no 30 eiro, taču rūpīgi jāapdomā, vai tiešām izdevīgāk nebūtu iegādāties dārgāku, toties kvalitatīvāku mēbeli.

Visdārgākie ir galdi ar akmens virsmām (piemēram, marmora), kurus gan eksperti iesaka iegādāties tad, ja mājās ir atsevišķa ēdamistaba, jo tie ir smagi un aizņem daudz vietas. Tie mēdz būt gan vienkrāsu, gan ar dažādiem rakstiem. Šādi galdi maksās vismaz 500 eiro, taču bieži veikalos tie iegādājami jau komplektā ar pieskaņotiem krēsliem, tāpēc to cenas var pārsniegt pat vairākus tūkstošus. Taču nenoliedzama ir to izturība un arī ilgais lietošanas laiks – no galdiem ar akmens virsmām mēdz atteikties nevis nolietojuma vai būtisku defektu dēļ, bet tāpēc, ka tie ir apnikuši.

Krāsa

Ja tava virtuve ir neliela izmēra, tad gan virtuves krāsu toņus, gan mēbeles ir rekomendējams iegādāties pasteļu toņos vai gaišās krāsās. Tas garantēs, ka kaut nedaudz, tomēr telpa vizuāli būs siltāka, mājīgāka un optiski izskatīsies lielāka.

Ja ģimenē ir bērni

Ne tikai telpas platība ir būtisks faktors izvēloties galdu, bet arī tas, vai ģimenē aug mazi bērni. Galds var tikt saskrāpēts, vai saķellēts, tāpēc izvēlies vai nu pagaidu galdu, kurš ir lētāks nekā vidusmēra galds virtuvei, vai arī meklē ļoti izturīgu un pret bojājumiem pasargātu galdu vai tā virsmu.

Galds virtuvei ir katras ģimenes vieta, kur kopā ar sarunām visi bauda gardas maltītes, tāpēc to meklējot pievērs uzmanību visiem augstāk minētajiem punktiem, padomājot, vai tas ir būtiski un attiecas arī uz tavu virtuvi, vai tieši pretēji - ir mazsvarīgi.

Ja vēlies, lai galds kalpotu ilgi:

  • Rūpīgi izlasi lietošanas instrukciju! Iegādājoties galdu veikalā, pārbaudi, vai tam ir pievienota lietošanas pamācība, un stingri to ievēro. Ja galds pasūtīts pie meistara, nekautrējies tam uzdot visus tevi interesējušos jautājumus par galda kopšanu.

  • Aizliegts lietot abrazīvas vielas! Šādu vielu lietošana nav ieteicama nevienai galda virsmai. Koka galdiem tās var sabojāt lakojumu, akmens masas un stikla virsmām radīt skrāpējumus, ko vairs neatmaksāsies labot. Vislabāk ir galdu vienkārši regulāri noslaucīt ar mitru drānu.

  • Sargā stikla un akmens virsmas no skrāpējumiem! Jebkura virsma, protams, jāsargā no skrāpējumiem, taču vislielākā uzmanība jāvelta tieši stikla un akmens virsmām. Mēbeļu tirgotāji ir pieredzējuši vairākus gadījumus, kad skaisto un dārgo galdu virsmas ir sabojājuši ciemiņu dimantu rotaslietas. Lai cik izturīga arī būtu virsma, dimants vienmēr būs cietāks.

  • Koka mēbeles sargā no sala, mitruma un temperatūras svārstībām! Izvēloties ēdamgaldu vasarnīcai vai lauku mājai, kas tiek apdzīvota tikai siltākajos gadalaikos, nopietni apdomā, vai vērts pirkt koka galdu, kam ieteicamā gaisa temperatūra ikdienā ir 18–25 grādu. Pēc atrašanās aukstā un mitrā telpā vai arī temperatūras svārstībām galdā var parādīties plaisas.

  • Nenovieto uz galda karstus priekšmetus! Lai arī mūsdienās galdu virsmas tiek ražotas no termoizturīga stikla un koka galdi apstrādāti ar karstumizturīgām lakām, tomēr šīs priekšrocības nevajadzētu izmantot ļaunprātīgi. Drošāk tomēr izmantot auduma, koka vai plastmasas paliktnīšus.