Kāpēc nepieciešama kredītu salīdzināšana?

Salīdzini visus kredītus vienā vietā un iepazīsties ar visiem nebanku kreditoru piedāvājumiem Latvijā, ietaupot gan laiku, gan naudu.

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
425
www.bino.lv
15 min
300
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
425
www.ondo.lv
10 min
300
20 - 75
7.5
07:00-23:0007:00-23:00
1500
www.vivus.lv
10 min
Nav
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
1000
www.crediton.lv
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
425
www.smscredit.lv
10 min
300
20 - 75
7.5
07:00-23:0007:00-23:00
1500
www.ferratum.lv
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
3000
www.moneza.lv
15 min
3000
20 - 70
10
08:00-22:0009:00-18:00
425
www.greencredit.lv
10 min
200
21 - 75
14
08:00-21:0010:00-18:00
700
www.viasms.lv
10 min
350
20 - 70
10
08:00-22:0010:00-20:00
3000
www.credit24.com
15 min
Nav
18 - 70
7
08:00-22:0008:00-22:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kāpēc nepieciešama kredītu salīdzināšana?

Nav nekāds jaunums, ka Latvijas ekonomiskā situācija nav tik augstā līmenī, lai mazinātu pilnīgi visu cilvēku finansiālās problēmas, līdz ar ko, rodas laba augsne biznesam, kurš savā būtībā pelna uz citu cilvēku likstām. Kā viens no galvenajiem pakalpjumiem šajā ziņā, ir tieši ātrie kredīti, kuri patiešām daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir sagādājuši virkni problēmu. Šo problēmu pamatā ir nespēja laicīgi norēķināties ar aizdevējiem un nopelnīt pietiekami, lai segtu visus savus tēriņus. Pat, ja cilvēks rūpīgi visu plāno un veido kaut kādu budžeta plānu, visu paredzēt nevar un var nākties saskarties arī ar tādām situācijām, kurās naudu vajag dažu stundu laikā, pie tam, to vajag pilnīgi neplānoti un steidzami. Lai pasargātu cilvēkus no nepatikšanām ar ātrajiem kredītiem, aicināšu iepazīties ar šiem pakalpojumiem tuvāk un ņemt vērā noderīgos padomus. Tātad, ar ko būtu jāsāk, ja radusies nepieciešamība pēc kredīta? Kā pirmais noteikti būs kredītu salīdzināšana, kas ļaus iepazīties ar visiem kreditoru piedāvājumiem vienā vietā. Kur šādu salīdzināšanu veikt? Protams, ka manis izveidotajā salīdzinājuma tabulā, kas atrodas lapas sākumā. Pie tam, uzreiz iesaku pievērst uzmanību ailei, kurā ir atzīme "Bezmaksas kredīts internetā", jo tā norāda uz to, ka aizdevējs pirmajā reizē kredītam nepiemēros komisijas maksu. Un, tas, ka šiem aizdevumiem nav nekādu procentu, nenozīmē, ka tie nav jāsalīdzina, jo šie procenti var parādīties, ja kredīta termiņš tiks pagarināts.

Kāpēc nepieciešama kredītu salīdzināšana?

Salīdzinot visus kredītus, cilvēks iegūst reālo ainu par to, cik lielas summas ir pieejamas un kādi ir noteikumi, lai saņemtu tik kāroto aizdevumu. Jāsaka, ka uz doto brīdi, aizdevēji ir parūpējušies par to, lai cilvēks saņemtu naudu bez nekādām liekām darbībām un galvas sāpēm. Viss, kas ir jāizdara, ir jāaizilda pieteikuma anketa un jāgaida nauda savā bankas kontā. Visa šī procedūra, no brīža, kad ienāksiet aizdevēja mājas lapā, aizpildīsiet pieteikumu un veiksiet reģistrācijas maksu, līdz brīdim, kad kontā iekritīs nauda, var aizņemt vien 15 minūtes. Tas viss, protams, ir labi, tikai steiga šeit var būt sev par skādi. Kā jau minēju, pirmais solis ir kredītu salīdzinājums, bez kura var nošaut greizi un paņemt kādu kredītu, kurš beigās izrādīsies neizdevīgs vai pat ļoti bīstams. Ja par to, ka tas varētu būt neizdevīgs, cilvēkam var rasties kaut kāda nojauta, tad par bīstamību daudzi pat neaizdomājas. Bīstamība parādās tad, kad cilvēks nespēj laicīgi norēķināties un nonāk pagarināšanas slazdā. Ierasti šādā situācijā nekas traks nenotiek, taču nosaukt par pozitīvu to, ka cilvēks nonāk apburtajā lokā, kad tas veic atkārtotas kredīta termiņa pagarināšanas, nevis atmaksā visu aizdevumu, nevar. Tāpēc, pirms aizņematies un veicat kredītu salīdzināšanu, noteikti pārbaudiet arī datus par kredīta pagarināšanas izmaksām, tas šādu pakalpojumu salīdzināšanā ir būtiski. Nepieļaujiet situāciju, kad par šo nākās uzzināt jaut tad, kad ir jāmaksā soda komisijas maksa.

Ar ko STARCRED.LV kredītu salīdzināšana atšķiras no citām?

Nav nekāds noslēpums un jaunums, ka ar kredītu salīdzināšanu nodarbojas ļoti daudzi cilvēki, kuriem ir kaut kāda minimāla sajēga no mājas lapu izveides un blogšanas kā tādas. Kredītu salīdzināšanas priekšrocības var sajust tikai tad, kad ir skaidra un saprotama informācija par visiem pakalpojumiem. Ja resursa autors ir kaut ko noklusējies vai pasniedzis pārprotami, tad rezultāts no šādas informācijas ieguves var būt visai bēdīgs. Un jāsaka, ka Latvijā netrūkst kredītu salīdzinātāju, kuru galvenais mērķis ir piesist savas kabatas, nevis parūpēties par to, lai to reklamētie kreditēšanas pakalpojumi nesagādā kādam nepatikšanas. Tieši šī ir mana prioritāte, nepotēt cilvēkiem saldos tekstus un slavas dziesmas par to, cik noderīgi ir ātrie kredīti, mans mērķis nav kabatu piesišana, lai gan neslēpšu, ka šāda veida salīdzināšanas tabulas var nest arī peļņu. Manos rakstos es cenšos aprakstīt reālo ainu, pastiprināti pievēršot uzmanību tieši uz to, ka jebkura veida kredīti ir ļoti bīstami un var novest pie lielām nepatikšanām. Jā, tā tas ir ne vienmēr un ir cilvēki, kuriem šie pakalpojumi nekādas raizes nedara, tādiem arī salīdzināšana neko nedos, jo tās minimālās atšķirības procentu maksājumos tie praktiski nejutīs, pie tam, tie arī nenonāks pie šo pakalpojumu dārgākās sastāvdaļas - kredīta pagarināšanas.

Jums, protams, nav jāuztver mani teksti kā absolūtā patiesība, pēc kuras vadīties, tomēr kaut kādu daļu patiesības, kura var paglābt no neapdomīgiem soļiem, es tomēr ieteiktu paturēt. Ja esi uz pārdomu slikšņa un svārsties, ja nespēj skaidri noteikt savus mērķus attiecībā uz aizdevumu un tā atdošanu, labāk pamet šo lapu, aizmirsti par visu, kas saistīts ar šo tēmu un ķeries pie idejām, kas ļaus palielināt ienākumus ar savu prātu un darbu. Bet, ja tomēr skaidri saproti, ka bez kredīta nespēj un zini, ka laicīgi to atdosi, sāc ar piedāvājumu izpēti, sāc ar visas informācijas analīzi - izpēti katra aizdevēja procentu likmes, pieejamās summas, pagarināšanas maksu, cilvēku atsauksmes un citu būtisku informāciju, kura kaut kādā mērā var ietekmēt kopējās kredīta izamaksas. Visu kredītu salīdzinājums momentāli izkristalizēs labāko piedāvājumu un ļaus uz šo visu paskatīties ar skaidru prātu. Atceries, jo ilgāk Tu analizesi, jo lielāka iespēja būs tam, ka Tu aiziesi no domas aizņemties. Ātrie kredīti savus klientus bieži atrod tur, kur domāšana nav vispār, tur, kur cilvēks rīkojas spontāni un neapdomīgi. Nepieļauj to un esi citāds, rēķini, plāno un sakārto savas finances pareizā veidā, domājot ar galvu, nevis izsalkumu.

Vai šajā lapā ir tikai ātro kredītu salīdzinājums?

Nē, šajā lapā ir ne tikai ātro kredītu salīdzinājums, bet arī patēriņa kredītu salīdzināšana, kas ļauj piemeklēt aizdevumu uz ilgāku laika posmu un lielāku summu, kada tā ir ātrajiem kredītiem. Nebanku kreditori savu pakalpojumu klāstu ir piesīpējuši līdz tam, ka aizņemties pie šiem var praktiski jebkurš cilvēks, pie tam, tas viss ir pielāgots visdažādākajām dzīves situācijām. Piemēram, ja cilvēkam nav darba vieta vai tam ir slikta kredītvēsture, tīri loģiski būtu, ja tādam cilvēkam kredīti netiktu izsniegti, taču dzīvē tāda iespēja pastāv. Ja runājam par šāda veida ierobežojumiem, tad normālam cilvēkam ir skaidrs, ka aizņemties situācijā, kad nav darba vieta, ir kā minimums bīstami. To pašu var teikt arī par kredītvēsturi un aizdevumiem no 18 gadiem. Pēc manām domām, aizdot šai aizņēmēju kategorijai nevajadzētu, taču tās ir tikai manas domas un tās noteikti neiet vienās paralēlēs ar komerciju, kur vienmēr tiek pelnīts uz neizglītotiem vai grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Atgriežoties pie tā, ko tad es salīdzinu, varu minēt sekojošos kredīta veidus:

Kā var redzēt, tad šeit ir praktiski visu kredītu veidu salīdzināšana un jāsaka, ka ir no kā izvēlēties. Atliek vien noteikt sev vēlamo termiņu un summu, izvēlēties atbilstošo kredīta veidu, izdevīgāko kreditoru un lieta darīta. Gribētu arī pievērst uzmanību vienam aizdevuma veidam, kurš daudzus izbrīna - tas ir "bezprocentu kredīts". Lai arī jau labu laiku nedzirdam skaļos saukļus par bezmaksas kredītiem, tie nekur nav pazuduši un ir ļoti populārs kredīta veids. Šis aizdevums ir kā iepazīšanās, kuru apmaksā aizdevējs. Cilvēks paņem 100 euro un pēc 30 dienām atdot tik pat, neko nepiemaksājot. Viss skaisti un vienkārši, taču, ja tā būtu, es par šo neko pat neteiktu, rakāmas un skaidrais teksts par kaut ko bez makas, izdarītu visu pats. Tātad, bezprocentu aizdevums tikai no pirmā acu skatiena ir pūkains un nevainīgs. Patiesībā zem tā visa ir mārketinga aprēķins. Kreditors cer uz to, ka šis aizdevums netiks laikā atdots un sāksies kredīta termiņa pagarināšana, kas atnesīs tam peļņu. Vēl tas cer, ka cilvēkam iepatiksies brīvā pieeja naudai un tas aizņemsies atkārtoti, maksajot procentus par savu aizdevumu. Un pats bēdīgākais, ka cilvēki uz šo visu iekrīt un daudzi pat izdara to dubultā, paņemot aizdevumus pie vairākiem aizdevējiem. Tāpēc, nedomā, ka Tev kāds kaut ko dāvās, attiecies pret bezprocentu jeb bezmaksas kredītiem ar tādu pašu atbildību kā pret jebkuru citu kredīta veidu. Ja zini, ka 100% laicīgi atdosi paņemto naudu, tad droši pievērs uzmanību manas salīdzināšanas tabulas ailei, kur norādītas summas, kuras var aizņemties pirmajā reizē bez maksas.

Vai bezmaksas kredīts ir saņemams, ja bankas konts ir tukšs?

Turpinot tēmu par bezmaksas aizdevumiem, nevar nepieminēt to, ka cilvēkm, kuram bankas kontā nav neviena centa, aizņemties pie nebanku kreditora, izmantojot interneta starpniecību, būs praktiski neiespējams. Bezmaksas kredīts internetā patiesībā nav par pliku velti, jo, lai pieteiktos aizdevumam, ir nepieciešams veikt reģistrācijas maksu, kura ierasti ir 1 cents. Ja bankas konts ir tukšs, tad cilvēks nevar veikt šo minimālo pārskaitījumu, kas liedz sevi identificēt kā personu un apstiprināt kontu, uz kuru būtu jāpārskaita vēlamā naudas summa. Diemžēl tādi ir noteikumi, tāpēc, pirms aizņemties naudu no nebanku kreditoriem, ir jānodrošina savā kontā 1 centa atlikums. Ņemot vērā šo noteikumu, cilvēki bieži meklē aizdevējus, kuriem nav reģistrācijas maksa, un jāsaka, ka atrast tādus Latvijā ir praktiski neiespējams. Vienīgais veids, kā tikt pie naudas, ja cilvēks ir nodzīvojies līdz pilnīgam tukšumam, ir aizņemšanās no radiem vai draugiem. Bet, uz šo visu var arī paskatīties no citas puses. Ja tās naudas nav, ir jāskatās uz šīs problēmas cēloni un jāizvērtē, vai šis nav tas brīdis, kad jāpārdomā savi ienākumi un tēriņi. Iespējams, ir jāsāk plānot sava nākotne bez kredītiem (arī bez tiem, kas bez maksas), pārciešot grūto posmu ar taupīšanu un atteikšanos no kaut kādiem labumiem. Lai arī es šeit esmu izlicis sarakstu ar visiem Latvijas kreditoriem un šis kredītu salīdzinājums nes kaut kādus minimālus ienākumus, mans ieteikums ir izvairīties no kredītiem un plānot savu ģimenes budžetu rēķinoties tikai ar saviem ienākumiem.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Komentāri: 1 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

Nu, laikm tikai stulbam cilvēkam var nebūt skaidrs, kam domāta kredītu salīdzināšana. Bet gudrs jau arī nesalīdzinās šos, jo sapratīs, ka barot augļotājus ir bezjēdzīgi un sev par skādi. Domājiet ar galvu, pirms bāžat to kreditoru izliktajā cilpā.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.