Kredītlīnija - saņem savu aizdevumu, kad tas ir nepieciešams

Izmanto kredītlīniju un rīkojies ar savu naudu, kā vēlies!

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
1000
Atsauksmes (1)
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
1500
Atsauksmes (5)
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kredītlīnija - saņem savu aizdevumu, kad tas ir nepieciešams

Lai arī mūsu plāni bieži vien izdodas, gadās situācijas, kad viss aiziet savu gaitu, un mēs nevaram ietekmēt visus apstākļus, sevišķi tos, kas rada papildus izdevumus. Vai esat saskārušies ar situāciju, kad darba nedēļas vidū saplīst auto vai nakts vidū iesāpas zobs, un nākas atdot savu pēdējo naudu par autoevakuatoru vai stomatologa pakalpojumiem? Ja neesat, tad tas ir labi, bet daudziem cilvēkiem ir gadījies līdzīgi, tāpēc šeit izkristalizējas viena mācība - vienmēr jābūt atliktai naudiņai kādiem neparedzētiem dzīves apstākļiem. Bet ko darīt, ja nākas atdot pēdējo naudu un līdz algai vēl ir tālu? Droši var izmantot kreditoru pakalpojumus, kuri piedāvā aizņemties uz izdevīgiem nosacījumiem, un tādu iespēju dod kredītlīnija, kurā tiek piešķirta konkrēta naudas summa, kuru var izmantot daļēji vai visu uzreiz. Kredītlīnijas atmaksas termiņš ir elastīgs – no 30 dienām līdz pat 60 mēnešiem. Praktiski kredītlīnija ir ilgtermiņa naudas aizdevums, maksājot kredīta komisijas maksu tikai par to aizdevuma daļu, kas tiek izmantota. Tas patiešām ir ļoti pievilcīgs piedāvājums, sevišķi, ja esat biežs viesis kredītkompānijās.

Kredītlīnija - saņem savu aizdevumu, kad tas ir nepieciešams

Šāds ilgtermiņa aizdevuma modelis paredz lielisku iespēju izvēlēties sev nepieciešamo summu ilgākam laika periodam, nosakot pats savu kredītlimitu un kredīta termiņu. Bez šaubām kredītlīnija var tikt izmantota arī kā parastie ātrie kredīti, ja vēlaties atdot naudu ātrāk, tomēr vairāk tā ir piemērota tieši aizņēmumam, kas tiek ņemts uz ilgāku laika posmu. Šo naudu var izmantot pēc saviem ieskatiem, paņemot no tās tikai tik, cik vajag, un samaksājot komisijas maksu par paņemto naudas daudzumu. Mērķi, kādiem tiek izmantota kredītlīnija, var būt dažādi un tie aizdevēju neinteresē. Šo pakalpojumu var salīdzināt ar tādu kā overdraftu, ko ierasti piedāvā bankas. Cilvēks paņem kaut kādu limitētu summu un izmanto to pēc nepieciešamības, rēķinoties, ka tā summa nav bezgalīga. Tas ļauj arī samazināt riskus ar pārlieku naudas pārtērēšanu, jo vairāk par noteikto kredītlimitu nebūs iespējams aizņemties. Protams, vienmēr pastāvēs iespēja aiziet pie kāda cita aizdevēja un aizņemties tur sev nepieciešamos līdzekļus. Tas viss ir atkarīgs no cilvēka spējas kontrolēt savas iegribas un rīcību, kura var arī novest nepatikšanās. Nepatikšanas ierasti rodas tad, kad cilvēks pārvērtē savas spējas vai par tām nedomā vispār.

Vai izmantojot kredītlīniju var ietaupīt uz procentiem?

Viss ir atkarīgs no tā, kādu aizdevēju būsiet izvēlējušies, taču ir arī cits veids, kā ietaupīt uz kredīta procentiem, tas ir, atdot savu aizdevumu ātrāk vai izmantot atteikuma tiesības. Princips šeit ir viens, arī kredītlīnija paredz to, ja atmaksāsiet visu aizņemto summu uzreiz, tad procenti būs jāsamaksā tikai par to daļu, kura tika izmantota. Ir kreditori, kas piedāvā izdevīgus atmaksas nosacījumus, nelauzot pašam par to galvu. Piemēram, aizdevējs Ferratum Bank sniedz iespēju atmaksāt izmantoto kredītlīniju 60 dienu laikā, nemaksājot komisijas maksu, kas nozīmē, ka aizdevums ir bijis bezmaksas. Arī tad, ja kredīts tiek maksāts saskaņā ar maksājuma grafiku, par pirmajiem diviem mēnešiem netiek aprēķināti procenti par aizdevuma izmantošanu. Arī aizdevējs Credit24 piedāvā līdzīgu iespēju – dienas procentu likme pirmās 30 dienas ir 0%. Ja tiek izmantotas kredīta atteikuma tiesības, tad ir jāsamaksā tikai par to periodu, kurā tika izmantots aizdevumus. Katram ir iespējas iepazīties ar savām tiesībām un izmantot tās sev par labu, tādā veidā ietaupot savus līdzekļus. Tātad, Jums ir lieliska iespēja izmantot savu kredītlimitu un pilnas summas nomaksas gadījumā nemaksāt par visu piešķirto limitu, bet tikai to, kas patiešām tiks izmantots. Diemžēl tāda iespēja nav ne ātrajiem, ne ilgtermiņa kredītiem, kur tiek noteikts, ka procentu likme ir par visu summu, kura Jums tiek piešķirta. Kā vēl viena nozīmīga priekšrocība ir tas, ka kredītlīnijas pieejamie līdzekļi ir saņemami arī brīvdienās un svētkos, pie tam, nav arī laika ierobežojumi, jo nauda jums jau ir piešķirta. Šis modelis ir samērā jauns un neiepazīts, taču noteikti ir labāks par klasiskajiem kredīta modeļiem, kuri pēc daudziem kritērijiem atpaliek no kredītlīnijas. Kompānijas, kurās uz doto brīdi piedāvā kredītlīniju, nav ļoti kuplā skaitā, tomēr ar esošajām pietiek, lai izvēlētos.

Kam tieši ir paredzēta kredītlīnija?

Kredītlīniju var izmantot jebkurš gan privātiem mērķiem, piemēram, drošības spilvena veidošanai, kas garantēs ātri pieejamus līdzekļus, gan uzņēmējdarbībai, kas ļaus pārvarēt kādu dīku. Nav nekāds jaunums, ka daudzu nozaru pārstāvji nopelna sezonāli. Piemēram, ja cilvēks nopelna tikai ar zemenēm, tam var gadīties naudas trūkums starpsezonā, kad zemenes neaug un netiek gūta peļņa. Tas pats ir ar gadījumiem, kad cilvēks strādā uz buldozera, kurš var darboties tikai konkrētā sezonā, visu pārējo laiku sēžot bez darba un izmantojot tikai iekrājumus. No vienas puses jau nav pareizi nerēķināties ar dīkas periodu, tam ir jāgatavojas un jāatliek nauda tam grūtajam posmam, kad nauda neienāk. Aizņemšanās ir galējs risinājums, kad patiešām nav citu variantu. Un šajā gadījumā kredītlīnija ir izdevīgāka par visiem citiem aizdevumu veidiem. Atbildot uz to, kam tieši tā ir paredzēta - visam, kas nokritis kā sniegs uz galvas un rada izdevumus, kuriem neesat bijuši gatavi. Šis drošības spilvens uz doto brīdi ir vienīgais finanšu instruments, kurš garantē ātru, ērtu un drošu naudas saņemšanu sev nepieciešamajā apjomā un laikā. Bez šaubām, tas drošības spilvens, kurš ir mājās un kura pamatā ir rūpīga ģimenes budžeta plānošana, būs stipri labāks.

Lai arī kredītlīnijas priekšrocības ir plašas, ne visiem šis pakalpojums būs pieejams. Ja cilvēks būs bez regulāriem ienākumiem un/vai tam būs slikta kredītvēsture, visdrīzāk tas saņems atteikumu. Uz ko skatās kreditors, ko tas vērtē, lai tiktu izsniegts aizdevums? Pirmais un galvenais ir - regulāri ienākumi, par kuriem kreditors pārliecinās, pieprasot aizņēmēja bankas izrakstu par konkrētu periodu. Tas ļaus kreditoram justies drošam, ka tā riski ir samazināti līdz minimuma, jo aizdot naudu cilvēkam, kuram nav pietiekama maksātspēja, ir pārāk daudz citu kredītsaistību vai ļoti slikta kredītvēsture, ir ļoti liels risks tērēt laiku un papildus līdzekļus, lai atgūtu savus aizdotos līdzekļus. Daudzi kreditori arī ir noteikuši vecuma ierobežojumus, jo uzskata, ka cilvēki, kuri jaunāki, piemēram, par 20 gadiem, nav spējīgi garantēti nodrošināt savus ienākumus, pie tam tiem ir noslieces kavēt maksājumus un apgrūtināt savu finansiālo veselību ar vairākiem kredītiem. Protams, tādos gadījumos var izlīdzēt ar kredītu apvienošanu un sakārtot maksājumu apmēru un grafiku, tomēr tas nav tas, uz ko būtu jātiecas kreditoram, ņemot vērā visus risku, ko slēpj jauni un neapdomīgi aizņēmēji. Neapdomīgie aizņēmēji ir viena no lielākajām problēmām, kas ne tikai rada problēmas pašiem aizņēmējiem, bet rada arī nepareizu priekšstatu par kreditēšanas nozari, veicinot bieži vien nepamatotas negācijas. Ir arī daļa aizdevēju, kas kredītlīniju piedāvā tikai jau saviem esošajiem klientiem, par kuriem ir iekrājusies informācija par viņu maksātspēju.

Ir dažādas naudas summas, ko piedāvā aizdevēji – CreditOn maksimālā kredītlīnijas summa ir 1000 eiro, arī Ferratum Bank piedāvā kredītlīnijā maksimālo summu 1000 eiro jaunajiem klientiem, bet esošajiem tie ir 2000 eiro, savukārt Credit24 tie ir 4000 eiro. Aizdevēji ierasti reklāmās piedāvā maksimālās kredītlīnijas summas, tomēr tas nenozīmē, ka, piesakoties šim pakalpojumam, maksimālā summa tiks piešķirta. Katrs aizdevējs izvērtē katru klientu individuāli, piešķirot tam limitētu summu, kuru pēc aizdevēja domām klients būs spējīgs atmaksāt bez grūtībām. Kā jebkura veida aizdevuma izsniegšana, arī kredītlīnijas piešķiršana ir jāizvērtē, jo tās ir tikpat lielas finansiālās saistības ar no tām izrietošajām sekām. Protams, tas, ka kredītlīnija ir piešķirta, bet nauda vēl nav sākta tērēt, neuzliek nekādas saistības, bet gan sniedz drošības sajūtu, ka brīdī, kad naudas pietrūks, būs iespēja ātri saņemt aizdevumu bez laika tērēšanas uz komisijas izvērtēšanas rēķina.

Kāds ir kredītlīnijas apmērs, cik daudz var aizņemties?

Kredītlīnijas apmērs tiek noteikts katram klientam atsevišķi. Piemēram, pie CreditOn kredītlinijai var pieteikties tikai jau esoši klienti – jaunajiem klientiem šis pakalpojums ir liegts. Tikai tad, ja pie šī aizdevēja ir ņemts ātrais kredīts un tas ir ticis savlaicīgi atmaksāts, ir iespēja pieteikties šim aizdevuma veidam. Savukārt Ferratum Bank maksimālā kredītlīnijas summa ir 2000 eiro, ko var izmantot esošie klienti ar pozitīvu maksātspēju, bet jaunajiem klientiem maksimālais kredītlimits ir 1000 eiro, kas arī ir pietiekoši liela summa, ņemot vērā, ka aizņemtie līdzekļi būs jāatmaksā. Arī atmaksas termiņi ir dažādi – no 30 dienām līdz pat 5 gadiem. Jāņem vērā, ka neatkarīgi no iztērētā kredītlimita un no tā, vai esat paredzējis visu summu atmaksāt vienā maksājumā vai sadalīt to atmaksas grafikā, pirmais maksājums būs jāveic ne vēlāk kā pēc 30 dienām. Piesakoties kredītlīnijas vēlamajam kredītlimitam, aizņēmējam pašam ir iespēja izvēlēties kredīta atmaksas datumu, kas ir ļoti ērti, jo to var pielāgot savai algas dienai – brīdim, kad saņemat savus ienākumus, lai veiktu izmantotās naudas atmaksu.

Brīdī, kad esat izlēmis pieteikties kredītlīnijai, jums nav obligāti jāizvēlas tā summa, kas konkrētajā brīdī ir nepieciešama – droši varat pieteikties maksimālajai summai, bet izmantot tikai tik, cik tiešām ir nepieciešams. Jo kredītlīnijas būtība ir pieeja naudas līdzekļiem jebkurā diennakts laikā bez atkārtotas kredīta piešķiršanas izvērtēšanas. Piemēram, ja aizdevējs jums ir noteicis 800 eiro lielu kredītlīniju, tas nozīmē, ka varat izmantot tikai 200 eiro, par ko arī būs jāveic ikmēneša maksājumi un tiks aprēķināta komisijas maksa. Tomēr, ja, piemēram, pēc 2 mēnešiem būs vajadzība vēlreiz aizņemties, jebkurā brīdī varēsiet aizņemties papildus summu jums piešķirtā kredītlimita ietvaros. Protams, tas, ka ziniet, ka nauda jums jebkurā brīdī ir brīvi pieejama, jūs nedrīkstat kļūt bezatbildīgs un pārstāt plānot savu ikdienas finanšu plūsmu, lai vajadzība pēc aizņemšanās vispār nerastos. Tāpēc pirms aizņemšanās ir rūpīgi jāizvērtē, cik reāli naudas ir vajadzīgs, lai pieejamā kredītlīnija neradītu vēlmi pēc patiesībā nevajadzīgas un nepamatotas aizņemšanās.

Ko izvēlēties, kredītlīniju vai ilgtermiņa kredītu?

Kā jau noskaidrojām, tad būtība ir gandrīz vienāda, kredītlīnija ir kā ilgtermiņa kredīts, taču ar vienu būtisku atšķirību, ja mēģinām šos jēdzienus nodalīt. Lai arī procentu likmes, maksimāli pieejamās summas un maksimālie kredīta termiņi ir līdzīgi, atšķirība ir to pieejamībā un sadalē. Izmantojot kredītlīniju, nav noteikta konkrēta summa, par kuru jāmaksā aizdevuma komisijas maksa. Atšķirībā no ilgtermiņa kredīta, kur tiek piešķirta konkrēta summa un procentu likme atbilstoši summai, kredītlīnijai tā tiek iekasēta tikai par to kopējās summas daļu, kura patiešām tiks izmantota. Piemēram, ja kredītlīnijas apmēr ir 3000 euro, bet izmantosiet no tās summas tikai 100 euro, un procentu likme būs bijusi 10%, tad maksāt nāksies tikai 10 euro, nevis 300 euro, kā tas būtu bijis klasiskā ilgtermiņa gadījumā. Tā ir būtiska atšķirība, kas šo pakalpojumu ieliek kreditēšanas pakalpojumu augšgalā. Bez šaubām, muļķis pat baznīcā dabūs pērienu, gluži kā neapdomīgs kredītņēmējs iekulsies nepatikšanās ar kredītiem. Tātad, ja jāizvēlas starp šiem diviem jēdzieniem, domājams, ka izvēle ir skaidra un nepārprotama - par labu kredītlīnijai un brīvai piekļuvei savam kredītam.

Vai kredītlīnija ir izdevīgāka par ātro kredītu?

Bez šaubām ātrajam kredītam internetā ir pavisam citi pamatprincipi, jo tas ir domāts mazām summām uz neilgu laika posmu, tāpēc noteikti zaudē kredītlīnijas priekšā ar termiņiem, maksimālajām summām un procentu likmēm. Jebkurš aizdevums, kurš tiek piešķirts uz ilgāku laika posmu un ar lielāku naudas summu, būs izdevīgāks procentu likmēs, jo īstermiņa aizdevumu modelis kreditoram ļauj nopelnīt ātrā laika posmā, tāpēc uzsvars tiek likts uz peļņu uz lielajiem procentiem īsā laikā posmā, ilgtermiņa aizdevumiem tas ir otrādi. Ja vēlaties pavilkt līdz algai ar kādiem 50 euro, tad priekšroka būtu jādod ātrajam kredītam, jo to būs vienkāršāk un ātrāk saņemt, taču, ja plānojat parūpēties par kaut ko nopietnāku, tad ir vērts pieteikties kredītlīnijai. Tikai dažas formalitātes ļaus Jums tikt pie iespējas pārvaldīt lielāku naudas summu ilgākā laika posmā, zinot, ka neko nepārtērēsiet un ietaupīsiet uz procentiem. Lai gan, runājot par procentiem, ātrajiem kredītiem tomēr ir viena laba priekšrocība - tie ir bezprocentu kredīti, kuri tiek piešķirti pirmajā reizē bez jebkādas komisijas maksas, tiesa gan, summas tur ir nelielas, vidēji 300 euro. Tiesa gan, 300 euro uz 30 dienām nav maza summa, daudziem var nesanākt to atdot laicīgi un būs vien jāmaksā pagarināšanas maksa, kas no 300 euro nebūs nemaz tika maza.

Kā pieteikties kredītlīnijai?

Kam tiek piešķirta kredītlīnija?

Kad nevajadzētu izmantot kredītlīniju?

Kopsavilkums par kredītlīniju:

Kā redzam, tad kredītlīnija ir ļoti interesants nebanku kreditoru piedāvājums, kas ļauj noteikt kredītlimitu un izmantot to pēc saviem ieskatiem. Nebanku kreditori strauji aizņem nišu, kuru nespēj piepildīt bankas, tāpēc mums ir pieejami patiešām izdevīgi un interesanti finanšu risinājumi. Kas zina, kas mūs sagaida tuvākā un tālākā nākotnē, noteikti, ka mārketinga speciālisti, kuri strādā kredītu kompānijās, jau padomājuši par jauniem produktiem. Lai arī mēs cenšamies visu pasniegt uz pozitīvas nots, cerot, ka Jūs apzināties visus riskus, ko sevī slēpj aizdevumi, nevaram nepateikt arī pāris skarbus vārdus. Jebkurš kredīts - vai tas ir ātrais kredīts vai ilgtermiņa kredīts, nes sevī risku, ka Jūs to nespēsiet laicīgi atmaksāt. Pat, ja Jums ir labi apmaksāt darbs un liekās, ka dzīve ir rožu lauks, tas viss var mainīties, tāpēc jebkuras finansiālās saistības ir labi jāpārdomā, jāparedz visi negatīvie scenāriji u.tml. Mūsu finansiālā veselība ir atkarīga arī no mums pašiem, no tā, cik mēs būsim aktīvi un uzmanīgi. Lai Jums viss izdodas un kredīti ir tikai kā galējais risinājums, kurš nesagādās nekādas raizes Jūsu ģimenes budžetam un visai finansiālai nākotnei kopumā.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 6 | Vērtējums: 4.8

| | Vērtējums: 4

Es kaut ko nesaprotu par to kredītlīniju. Tas ir kā bankas overdrafts vai kas? Kur tā nauda stāv, pie aizdevēja? Es varu aizņemties naktī vai svētku dienās? Kā tas ir, ka varu tikt pie sava aizdevuma, kad vien vēlos, tiešām ārpus kreditora darba laika un ārpus likumā noteiktā darba laika?

| | Vērtējums: 5

Esmu pārsteigta, kā šie kredītu izsniedzēji māk izgrozīties. Likās jau, ka šos piespieduši pie sienas, un cilvēki varēs uzelpot, neiekuļoties problēmās, bet nē, aizdevēji izdomā jaunus produktus, kuri spēj ievilināt nestabilos prātus. Kredītlimits tiek pasniegts kā kaut kas labs, lai gan tas ir tas pats ātrais kredīts, tikai to ietin smukā papīrā, sakot, ka tas ir forši, noteikt kredītlimitu un aizņemties, kad vien ienāk prātā. Domāju, ka šis daudziem rada vieglprātīgu attieksmi pret kredītu pieejamību.

| | Vērtējums: 5

Es kaut ko nesaprotu, tā kredītlīnija dod iespēju piekļūt naudai, kas ir manā kontā vai tā vēl tiks ieskaitīta uz manu kontu? Ja gribu piekļūt tai naktī, es to varu izdarīt? Vai tas ir tā kā noteikt, cik izdzersi, nopērkot pudeli, kuru netukšo līdz galam, bet aizkorķētu noliec bāra letē, kuru sargā bārmenis ar apsargu?

| | Vērtējums: 5

Izmantoju kredītlīniju pie Credit24, normāla fiška, kaut kas līdzīgs tam overdraftam, kas agrāk bija modīgs bankās. Ņem naudu, kad vajag un nevajag mocīties ar visām tām ilgajām apstiprināšanām.

| | Vērtējums: 5

Lai arī šis ir pavisam jauns pakalpojums, domāju, ka tam jau ir veiksmīgas nākotnes pazīmes. Pirmkārt, kredītlīnija atvieglo pieteikšanos naudas saņemšanai, jo, ja tas ir izdarīts vienu reizi, pārējās jau ir tikai nieks. Otrkārt, cilvēks maksā tikai par to naudas summu, ko tas patiešām izmanto. Lai arī esmu tikai finanšu eksperte un pati šādus mikrokredītus neizmantoju, domāju, ka mana izvēle būtu par labu šādam pakalpojumam.

| | Vērtējums: 5

Patiesībā šis ir labākais modelis, kāds pieredzēts, jo es paņemu kādus 1000 sev par rezervi un ņemu sev nepieciešamo summu tikai tad, kad vajag, nevis pilnu summu, kuru nezinu kā atdot. Vienīgi žēl, ka tik maz aizdevēju, kuri piedāvā šo pakalpojumu, esošie mani neapmierina, jo ir bijusi bēdīga pieredze. Lai gan, nebiju gadus 3 izmantojusi kredītus, tagad laikam viss ir mainījies uz labo pusi. Tagad pieteicos Credit24, tad jau redzēs, atskaitīšos par viņu produktu.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.