Kredītu apdrošināšana: vai ir vērts tērēt naudu?

Plānojat sakārtot savu nākotni un apdrošināt savus kredītus? Tā patiešām ir laba doma, jo mēs neviens navaram paredzēt nākotni un būt droši par to, ka būsim spējīgi atdot paņemtos kredītus. Kredītu apdrošināšana ir risku samazināšana līdz minimumam - tā pasargā gan jūs, gan tuvākos.

Daudzi cilvēki ļoti skeptiski skatās uz jebkāda veida apdrošināšanu, cerot, ka viss būs labi un domājot, ka tā ir veltīga naudas tērēšana. Patiesībā tā ir ļoti nopietna tēma, kura prasa rūpīgu izpēti un iedziļināšanos. Vai esat padomājuši, kas notiks, ja nespēsiet atdot savu kredītu, kaut kādu iemeslu dēļ kļūsiet rīcībnespējīgs vai vēl ļaunāk - zaudēsiet dzīvību? Diemžēl gadās arī tā tāpēc kredītu apdrošināšana šajā gadījumā ir ļoti noderīga. Tā pasargās ne tikai jūs, bet arī jūsu bērnus. Ir gadījumi, ka cilvēks aiziet viņsaulē un atstāj mantojumu, kurā tiek mantotas arī parādsasitības. Tas patiešām nav patīkams moments, jo atteikties no kredītiem var tikai atsakoties no mantojuma, kurš bieži vien ir stipri lielāks par kredīta summu. Domājot par savu un savu bērnu nākotni, ir vērts padomāt par nodrošināšanos pret neparedzētiem apstākļiem, apdrošinot gan dzīvību, gan veselību.

Ja līdz šim jums šī tēma ir bijusi sveša, visdrīzāk jūs vienkārši nesaskārāties ar banku piedāvātajiem pakalpojumiem, kuri var iekļaut arī apdrošināšanu. Ierasti tie ir hipotekārie kredīti, kuriem kā papildus bankas paklpojums tiek piedāvāta, piemēram, dzīvības apdrošināšana. Kā liecina banku pētījumi, tad vismaz 1/3 Latvijas iedzīvotāju nemaz nezina to, ka viņiem ir iespēja apdrošināt savu dzīvību. Mūsu kaimiņvalstīs - Igaunijā un Lietuvā, šie rādītāji ir stipri pozitīvāki. Tur cilvēki rūpējas par savu nākotni un izvērtē arī kredīta apdrošināšanas iespējas, kas iekļauj sevī dzīvības un veselības apdrošināšanu. Tā ir atbildība pret savu un savu bērnu ģimenes budžetu, kurš tiek pasargāts no situācijām, kurās var tikt pazaudēta iespēja pelnīt naudu vai arī tiek pazaudēts kredīta maksātājs kā tāds.

Kāpēc ir nepieciešama kredītu apdrošināšana?

Kā jau augstāk tika minēts, tā ir drošības sajūta un drošība pret gadījumiem, kuros var tikt pazaudēta iespēja pelnīt naudu kredīta atmaksai vai arī notiek pats ļaunākais un kredīta maksājumi ir jāmanto tuviniekiem. Piemēram, ja ir paņemts hipotekārais kredīts ar milzīgu atmaksas termiņu, apdrošināšana ir pat ieteicama, jo pradzēt savus ienākumus garākā laika posmā nav nemaz tik viegli. Nevar zināt arī to, cik laba būs veselība un darbaspējas. Dzīve ir mainīga un daudzas lietas notiek pēkšņi vai neplānoti. Riskēt ar mājokli vai to, ka šis mājoklis būs jāizpērk tuviniekiem nav prātīgi. Protams, var paļauties uz labo un neapdrošināt savu kredītu, tomēr ir vērts padomāt un parēķināt, vai nav tā, ka kredīta apdrošināšana jums ir pa spēkam un atliek vien izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas kompāniju.

Kā liecina populārāko banku un apdrošinātāju analītika, pēdējos gados ir bijuši vairāki desmiti gadījumu, kad ģimenes ir palikušas bez galvenā pelnītāja un mantojušas arī kredītu, kura pilnu vai daļēju dzēšanu ir segusi kredīta apdrošināšana. Tas liecina par to, ka cilvēki sāk aizdomāties par savām saistībām gan ar kreditoriem, gan saviem tuviniekiem, veicot pareizās darbības tieši nākotnes vārdā. Kā liecina analītiskie dati, visbiežāk savu dzīvību un veselību apdrošina vīrieši, kas ir sasitīts ar to, ka vīrieši ierasti ir galvenie ģiemenes barotāji un Latvijas vīriešu vidējais dzīves ilgums ir mazāks par sieviešu mūzā ilgumu.

Kā apdrošināt kredītu?

Mūsdienās ar šo vairs nav nekādu problēmu, sevišķi jau visiem tiem, kas māk izmantot mūsdienu tehnoloģiju sasniegumus. Uz doto brīdi apdrošināt kredītus, kas var iekļaut sevī gan dzīvības, gan veselības, gan arī bezdarba vai darba nespējas apdrošināsanu, piedāvā praktiski visas bankas. Pie tam, tas viss ir iespējams caur internetu, neizejot no mājām. IT gudrie prāti ir radījuši speciālus apdrošināšnas kalkulatorus, kuri ļauj aprēķināt, cik liels būs apdrošināšnas maksājums, ja maksāsiet visu vienā maksājumu un tad, ja maksāsiet to pēc sastādītā grafika. Summa, kura būs jāmaksā, būs atkarīga no vairākiem faktoriem, kuri iekļauj sevī gan kredīta summu, gan kopējo atmaksas termiņu, gan kredītņēmēja veselības stāvoklis un vecums. Šie faktori ir ļoti būtiski, jo ļauj izvērtēt daudz precīzāk visus riskus, kuri veidos apdrošināšanas pakalpojuma izmaksas.

Kas ir svarīgākais apdrošinot kredītu?

Kā jau jebkurā darījumā un saistībās, svarīgākais ir apdrošināšanas līgums, uz kura pamata tiks maksāta apdrošināšanas maksa un saņemta apdrošināšana, ja stāsies spēkā kāds no negadījumiem. Līgumam ir ļoti būtiska nozīme, jo tajā var slēpties kādi papildus noteikumi, kuri var liegt jums saņemt naudu. Bieži vien ir tā, ka pēc fakta tiek veikta apdrošināšana, taču pēc līguma punktiem tā praktiski nestrādā. PTAC rekomendē neveikt apdrošināšanu, ja ir neskaidrs (juridiski sarežģīts) vai nepilnīgs līgums, kurš kaut uz brīdi liek šaubīties par jums pozitīvu iznākumu. Jums ir jāsaprot arī sava atbildība, jo bieži vien cilvēki nonāk negadījumos pašu vainas dēļ, piemēram, alkohola reibumā. Pie šī apstākļa visdrīzāk apdrošināšanu saņemt nevarēs, jo stāsies spēkā kāds no punktiem, kas liegs izmaksāt kompensāciju. Arī darba zaudēšana var būt ar pārkāpumiem, kuri būs pretrunā ar apdrošināšana līgumu. Apdrošināšans kompānijas līgums praktiski vienmēr cenšas pavilkt visu zem sevis, maksimāli atrunājot visus momentus, kuri ļautu neizmaksāt kompensācijas. Esit modri un izpētiet katru līguma punktu!


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 1

Kredītu apdrošināšana: vai ir vērts tērēt naudu?
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 1

1 komentārs | Komentēt

  1. KOĻA

    Stulbi sanāk - es maksāju procentus par kredītu un tad man banka pasaka, ka jāmaksā vēl par apdrošināšanu. Ja es palieku dzīvs un vesels, tad bankai atdodu nenormāli lielu naudas summu. Baigā shēma - cērp mūs kā aitas. Kā to mainīt? Neņemot kredītus.

Atstāt komentāru