Kredītu graujošā ietekme uz ģimenes budžetu

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Naudas kredīts no
www.ondo.lv
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
425
www.ondo.lv
10 min
425
20 - 75
7.5
07:00-23:0007:00-23:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kredītu graujošā ietekme uz ģimenes budžetu

Cilvēki un to dzīvesstāsti ir ļoti dažādi, katrs mēs esam atšķirīgs un unikāls, ar savu unikālo dzīvesstāstu. Tomēr lielākoties cilvēkus var iedalīt grupās, sadalot tos pēc līdzīgiem dzīves gājumiem un līdzīgiem paradumiem. Iedalīt var ļoti dažādi, bet lielākoties cilvēkus var iedalīt pragmatiķos un sapņotājos. Pragmatiķi būs tie, kas domās un plānos gandrīz katru savu darbību, sekos līdzi tam, lai kaut ko neaizmirstu, stipri piedomās pie tā, lai dzīve nesagādātu nekādus pārlieku negaidītus pārsteigumus. Un sapņotājiem, protams, viss ir pretēji – tie bauda dzīvi, paļaujoties uz katras dienas sniegtajām iespējām. Protams, arī sapņotāji mēdz savā dzīvē kaut ko ieplānot, tomēr pragmatiķis sapņotāja plānus noteikti nevar nosaukt par rūpīgu un mērķtiecīgu plānošanu. Neviens no cilvēku tipiem noteikti nav nosodāms, jo cilvēks ir lielisks un unikāls, lai arī kādas īpašības tam piemistu. Tomēr noteikti jebkuram no mums ir nepieciešams plānot ģimenes budžetu, lai vismaz finansiālajā jomā mūs nesagaidītu nepatīkami pārsteigumi, jo par patīkamajiem jau neviens nesūdzēsies.

Kredītu graujošā ietekme uz ģimenes budžetu

Par budžeta plānošanu var atrast ļoti daudz literatūras un interneta resursu, jo finanšu plūsmas plānošana ir neatņemama sastāvdaļa ne tikai cilvēku personīgajā dzīvē, bet arī biznesā, kur budžeta plānošanai ir lielāks vēriens. Tomēr jebkura budžeta plānošana ir jāsāk ar savas ienākošās naudiņas un regulāro izdevumu apjaušanu. Ja nepietiek pacietības vai vēlmes izveidot konstruktīvu ģimenes budžetu, kurā viss būtu sīki un smalki piefiksēts, noteikti priekšstata gūšanai par savām iespējām pietiks ar savu un savas ģimenes ienākumu (alga, pabalsti vai citi regulāri ienākumi) apzināšanu, lai būtu konkrēta skaidrība par to, ar cik lielu naudas summu katru mēnesi ģimene var rēķināties un līdz ar to plānot savus izdevumus. Attiecīgi pretī ienākumiem ir jāsaraksta visi regulārie ikmēneša izdevumi – komunālie, īres, kredītu, skolas, transporta maksājumi, kā arī tēriņi pārtikai un citiem izdevumiem.

Dažkārt ir nācies sastapties ar cilvēkiem, kuri nekad nav plānojuši savas finanses, bet gan dzīvojuši, principā nedomājot par nākotni – rīkojušies ar pieejamo naudiņu, bet, kad beigusies sava nauda, bet tēriņi tomēr nav pazuduši, tikuši meklēti dažādi risinājumi – palūgts aizdevums kādam radiniekam, avanss darba devējam vai arī paņemts ātrais kredīts. Un brīdī, kad tiek lielākajos vilcienos sastādīts ģimenes budžets, atklājas tas, ka bez palīdzības no ārienes nav iespējams nemaz izdzīvot, jo izdevumi ir lielāki nekā ieņēmumi. Šāda situācija jebkuru uzņēmumu novestu pie bankrota. Uzņēmums var nogrimt, var mēģināt dibināt jaunu uzņēmumu un cīnīties atkal, tomēr ar cilvēku dzīvi un finansiālo situāciju tādu restartu diemžēl nav iespējams tik ļoti vienkārši izdarīt.

Kas lielākoties ietekmē to, kāpēc cilvēku finanses netiek pietiekoši plānotas, un ik pa laikam tiek dzirdēts par to, ka cilvēkam, kuram iepriekš likās, ka viss ir super, cieš īstenībā trūkumu un ir problēmas nodrošināt sev visu nepieciešamo? Protams, pirmkārt, tā ir savas naudas plūsmas neplānošana, kas ir par iemeslu naudas problēmām. Tīrākā matemātika – mēs nevaram iztērēt vairāk nekā tiek nopelnīts. Liekas absurdi, kāpēc vispār kāda dzīvē notiek šādas situācijas. Tomēr atbilde slēpjas tajā, ka, ja saviem ienākumiem vēl tiek sekots līdzi, tad izdevumu daļa tiek palaista pašplūsmā – ja nauda ir, tērējam, nedomājot par to, kādi būs rītdienas plānotie un iespējamie izdevumi. Tāpēc vissvarīgākā atslēga uz veiksmīgu un stabilu finanšu stāvokli ir rūpīga ģimenes budžeta plānošana.

Sāc ar budžeta plānošanu un aizmirsti par kredītiem!

Tieši budžeta un finanšu plānošana ir pirmais, kas jāveic, lai izvairītos no pēdējos gados sastopamās nomācošās problēmas daudzu ģimeņu dzīvē – paņemtie kredīti, kuru atmaksāšana nav raita, bet katru mēnesi ir jāgroza galva, kā veikt ikmēneša maksājumu, nepaliekot bez līdzekļiem ikdienas izdzīvošanai. Neapdomīgu kredītu paņemšana pāris gadus atpakaļ bija ļoti sastopama situācija, par ko lielākā daļa vainoja bankas un kreditorus, jo naudu aizdeva, tomēr pašā saknē paši cilvēki ir vainīgi un atbildīgi par savu neapdomīgo rīcību. Citādi ir tad, ja finanses ir bijušas rūpīgi plānotas, ar kredīta atmaksu nav bijušas problēmas, bet negaidīti rodas situācija, kad kredītmaksātājs paliek bez ikmēneša ierastajiem ienākumiem – zūd darbaspējas dēļ kādas slimības dēļ, tiek zaudēts darbs vai notiek kāda ģimenes nelaime. Tādos gadījumos arī kredītdevēji panāk pretī un piedāvā dažādus risinājumus īslaicīgo problēmu novēršanai.

Visgraujošāko ietekmi uz ģimenes budžetu atstāj to kredītu paņemšana, kas ir paņemti neapdomīgi – visbiežāk tie ir ātrie kredīti, kas ir paņemti ikdienas problēmu risināšanai, bet nav spēti atmaksāt, vai arī patēriņa kredīti, kas ir paņemti iegribu apmierināšanai pēc kāda lielāka pirkuma, tomēr tas nav bijis pelnīti. Un šādas situācijas nerada problēmas uzreiz – no sākuma liekas, ka viss ir forši, uz doto brīdi problēmas atrisinātas vai iegādātā lieta rada prieku, tomēr pēc kāda laika kārtīgi neizplānotie kredīta maksājumi sāk spiest un radīt problēmas ikdienas finanšu plūsmā. Tas noved ne tikai pie tā, ka kārtīgi jāpārplāno savas finanses, jāierobežo ikdienas tēriņi, jādzīvo pieticīgāk, lai vien spētu atmaksāt neapdomīgi paņemto aizdevumu. Nepelnīti saņemtie kredīti var novest pie situācijas, kad ar kredīta maksājumiem nav iespējams tikt galā, un tiek sabojāta kredītvēsture. Un tas nav tikai pliks ieraksts kreditoru datu bāzēs, jo šis ieraksts saglabājas daudzus gadus, kas nozīmē to, ja, piemēram, pirms 7 gadiem paņemtais neapdomīgais kredīts nav atmaksāts, un ir veikts negatīvs ieraksts kredītņēmēja datubāzē, tad šodien, ejot uz banku pēc hipotekārā kredīta mājokļa iegādei, visticamāk tiks saņemts atteikums, lai arī šī brīža finansiālā situācija ir ļoti laba.

Neatdotie vai ar lielām problēmām atdotie neapdomīgi paņemtie kredīti atstāj ne tikai nelabvēlīgas sekas uz kredīta paņemšanu nākotnē, bet arī pilnvērtīgu dzīvi šodien – jo jebkura aizņemtā nauda ir jāatdod, un ar to ir jārēķinās jebkuram kredītņēmējam. Lai gan sākotnēji liekas, ka līzingā paņemtais auto katru mēnesi tiks atmaksāts bez problēmām 5 gadu laikā, tomēr finanses bieži vien ir mainīgas, un ikmēneša ne mazais maksājums jau pēc gada var stipri ietekmēt ikmēneša finansiālo situāciju. Tomēr katram kredītņēmējam ir jābūt atbildīgam par savu rīcību – ja kredīts ir paņemts, tas ir jāatdod, ierobežojot savas vēlmes un vajadzības brīžos, kad naudiņas nav tik daudz, kā bija plānots vai ierasts.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 4

| | Vērtējums: 4

Jāatzīst, ka kredītu būšanas ir graujoši ietekmējušas cilvēku palikšanu Latvijā, daudzi ir aizbraukuši tieši dēļ paņemtajiem kredītiem. Zinu personīgi tādus, kas sākotnēji paņēma vienu ātro kredītu, bet tad sākās problēmas ar atdošanu un sākās citu aizdevumu ņemšana, kas noveda pie nespējas visu atmaksāt un pie mukšanas uz Angliju.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.