Birojs: Kad jāsāk domāt par savu biroju?

Bieži vien nākās dzirdēt par uzņēmējiem, kuri savu saimniecisko darbību veic no mājām, nevis biroja. Mēģināsim saprast, kad un kāpēc mazie uzņēmumi var iztikt bez sava biroja, spējot ar visu tikt galā no savas komforta zonas ārpus lietišķajām telpām.

Vai mazam uzņēmumam nepieciešams birojs?

Tas, vai uzņēmums var iztikt bez biroja ir atkarīgs galvenokārt no nodarbošanās veida. Ja nodarbe ir saistīta ar kaut kādiem attālinātiem pakalpojumiem, tad biroja nepieciešamība ir sekundāra. Daudzi jaunie uzņēmēji atver savus birojus tikai prestiža pēc, domājot, ka tas kaut kā palīdzēs uzņēmuma attīstībai. Protams, ja ir darbinieki un uzņēmums plāno drboties plašā mērogā, rūpējoties par savu zīmolu, bez biroja iztikt būs praktiski neiespējami. Bet, ja jūsu uzņēmums ir atvēris kaut kādu mazu piparbodīti vai tas sniedz grāmatvedības ārpakalpojumu, papildus telpas var radīt pilnīgi nevajadzīgas izmaksas. Kā jau minējām, viss ir atkarīgs no nodarbes veida un uzstādītajiem mērķiem. Vienā gadījumā sava biroja esamība būs pamatota, citā tā būs lieka greznība, kura var būt par lielu finansiālo slogu. Piemēram, STARCRED salīdzināšanas portāls darbojas tikai interneta vidē un tam nav nekādu offline darbību, pie tam, tā darbību nodrošina vairāki ārpakalpojumi, tāpēc šāda veida darbībai nav nepieciešamas greznas telpas. Tai pašā laikā, mūsu kaimiņi, kuri sniedz dizaina pakalpojumus, nespēj iztikt bez atsevišķām telpām, jo klienti, kuri vēlās izveidot kaut kādu dizainu, labprāt nāk aprunāties klātienē. Būtu dīvaini, ja klienti nāktu uz paneļmājas dzīvoklīti, kur smaržo pēc tikko vārītas kāpostu zupas un kaķa piečurātās kastītes.

Kāpēc birojs mājās var traucēt attīstībai?

Tie, kuri ir mēģinājuši strādāt no mājām, zina, ka tas nav nemaz tik viegli. Darbojoties savā komforta zonā, cilvēks var atļauties vairāk kā tas būtu birojā. Lielā vaļa un sadzīves lietas liek novērsties un pazaudēt koncentrēšanos uz darbu. Cilvēki, kuri stradā mājās, nespēj pilnvērtīgi pievērsties saviem darba uzdevumiem, ja vien tiem nav nodalīta dara istaba, kurā tie spēj pilnībā noizolēties no dadzīves jautājumiem. Jā, atsevišķā telpa palīdzēs atturēties no novirzīšanās uz TV skatīšanos vai biežās ledusskapja virināšanas. Arī sēdēšana telefonā ir liela problēma. Ja birojā ir kaut kādi apkārtējie vai pati vide liek turēties pie disciplīnas, tad mājās var aizrauties un nekontrolēti pazaudēt laiku. Un laiks nav vienīgais, kas var traucēt. Ja cilvēks sevi norobežo no socializēšanās ar reāliem cilvēkiem, ja visas dienas paiet slēgtā vidē, kur praktiski nav cilvēku, sākās psiholoģiska rakstura porblēmas, kura nomāc un atņem enerģiju. Tāda norobežošanās cilvēku padara par uzvilktu īgņu, kuram turpmāk ir ļoti grūti komunicēt ar citiem cilvēkiem. Šis ir milzīgs klupakmens, kurš neļaus produktīvi strādāt un attīstīt savu biznesu. Kā redzam, ja uzņēmējdarbībā ienāk privātā dzīve, tad rodas dažāda veida problēmas. Nemitīgā pārslēgšanās no viena formāta uz otru, nespēj apmierināt uzņēmējdarbības intereses, tāpēc jums ir jāsaprot, vai nav tā, ka jums būs grūti iztikt bez sava biroja.

Birojs dod papildus stimulu un uzliek atbildību

Tā kā birojs nav tikai telpa, bet vide, kur darboties, tam ir būtiska nozīme stimulam. Tie, kas ir gājuši cauri biroja izveides procesiem, zina, cik patīkami ir iekārtot savu biroju, plānojot gan savu, gan citu darbinieku darba vietas. Jaunajā birojā ir nepieciešamas gan mēbeles, gan biroja tehnika, gan īpašās atmosfēras radīšana. Noteikti esat bijuši birojos, kuros smaržo pēc gardas kafijas un konfektēm, kur viss ir skaists un patīkams. Par to kāds ir labi parūpējies un tas ir radījis vidi, kura patīk gan darbiniekiem, gan klientiem. Salīdzināt ar paneļmājas dzīvokli, kur kaķis ir nolicis kārtējo klucīti, to nevar. Biroja uzturēšana prasa arī lielāku atbildību, jo plašo telpu izmantošana rada papildus izdevumus. Ir jāmaksā gan par telpām, gan IT infrastruktūru, elektrību un citām ar biroju saistītajām lietām. Mājās tas viss piederas pie lietas ir un ir saistīts ar pašu mājsaimniecības uzturēšanu, neizdalot īpaši to, ko spēj patērēt pati saimnieciskā darbība. Ja esat jauns uzņēmējs, nesteidzieties ar savu biroju, jums to vēl nevajag. Iespējams prioritāte ir jūsu produkta vai pakalpojuma attīstība un pārdošana. Tad, kad sasniegsiet labus rādītājus, tad arī varēsiet sapņot par plašajām telpām ar palmām un atsevišķo izstabu priekš atpūtas. Daudzi pieļauj šo stratēģisko kļūdu un iztērē jau tā mazo resursu uz biroja izveidi un uzturēšanu, kas nedod nekādu jūtamu pienesumu pašam biznesam.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 1

Birojs: Kad jāsāk domāt par savu biroju?
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 1

1 komentārs | Komentēt

  1. uzņēmējs

    Es jau gadus 10 darbojos bez biroja, nav nekāda vaina. Esmu redzējis tos jaunizcepots uzņēmējus, kuri domā, ka glauns birojs un glauns auto kaut liecina par viņiem. Liecina tikai par stulbumu un bezatbildību pret savu uzņēmumu. Ja nevari nopelnīt bez biroja, neesi vēl gatavs būt par uzņēmēju!

Atstāt komentāru