Ko darīt, ja nevar atmaksāt ātros kredītus?

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
10000
Atsauksmes (2)
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Ko darīt, ja nevar atmaksāt ātros kredītus?

Pēdējo gadu laikā kredītņēmēju skaits ir sasniedzis lielāko daudzumu, kāds jebkad ir bijis. Viss sākās ar hipotekārajiem un auto kredītiem, kad cilvēkiem bija iespēja ar banku palīdzību tikt pie sen sapņotās mājas vai mašīnas. Daļa kredītņēmēju bija apdomīgi – viņi spēja kritiski novērtēt savas vajadzības un apvienot tās ar iespējām, līdz ar ko tika iegādāti pieticīgi mājokļi vai vidējas klases automašīnas. Tomēr bija tādi, kas savas iespējas pārvērtēja un izmantoja banku piedāvātās aizņēmuma summas pēc pilnas programmas – iegādājās glaunas mājas, ne savam stāvoklim sabiedrībā atbilstošus auto, precīzāk – dzīvoja pāri saviem līdzekļiem un iespējām. Brīdī, kad sākās finansiālā krīze, kad radās grūtības ar kredītu atmaksāšanu, tieši pārgalvīgie kredītņēmēji bija cietēji, jo bankas, lai atgūtu savus aizdotos naudas līdzekļus, atņēma iegādātos īpašumus, bet no kredītsaistībām kredītņēmēji netika atbrīvoti.

Ko darīt, ja nevar atmaksāt ātros kredītus?

Vēlāk sākās ātro kredītu vilnis – tika piedāvāti nelielas summas aizdevumi bez ķīlas vai galvotāja. Atmaksas termiņš lielākoties 1 mēnesis, bet procentu likme iespaidīga – vidēji tie ir 10%. Protams, arī šo aizdevumu izmantoja liels daudzums aizņemties gribētāju, kuru vajadzība pēc steidzamiem naudas līdzekļiem bija pārdomāta un tiešām nepieciešama. Katram cilvēkam dzīvē pienāk tā saucamā melnā svītra, kad rodas kādas finansiālas problēmas, kas nekad nav plānotas un gaidītas. Ja nav regulāri veikti uzkrājumi, tad šādos brīžos ir jāmeklē palīdzība no malas – tie var būt gan draugi, gan ģimenes locekļi, kā arī, lai neviens neuzzinātu par iestājušos krīzi aizņēmēja maciņā, radās ātro kredītu aizdevēju kantori – privātie nebanku kreditori, kas piedāvāja naudas palīdzību par atlīdzību.

Lai atmaksātu kredītus laicīgi, jādomā pirms aizņemšanās!

Viss ir kārtībā, un nav nekas nosodāms, ja esat nonācis līdz situācijai, kad ir nepieciešams aizņemties, ja vien naudas grūtības ir pārejošas un īslaicīgas, kā arī aizņemtā nauda tiek atdota laicīgi. Tomēr, ko darīt, ja nevar atmaksāt ātros kredītus, ja pēc šīm 30 dienām nav naudas, ko atmaksāt? Iespējas, kā jau jebkurā situācijā, ir vairākas, lai gan sākotnēji var šķist, ka jāmet plinti krūmos un jābāž galva smiltīs, izliekoties, ka viss ir kārtībā, cerot, ka problēmas atrisināsies pašas no sevis. Tomēr tā būtu lielākā muļķība, ko vien var izdarīt. Jo šis nav bērnudārzs, kur, ja tiek sabojāta kāda manta, var mēģināt izlikties, ka neko nezina, cerībā, ka audzinātājas šo faktu neuzzinās. Šī ir pieaugušo dzīve, kur par saviem lēmumiem ir jāatbild pašam, kā arī sākotnēji milzīgās un neatrisināmās problēmas ir jāmēģina atpiņķerēt, lai tas negatīvi neietekmētu nākotni, kā arī vēl vairāk neiztukšotu jūsu maciņu.

Kredītsaistību uzņemšanās ir nopietnas saistības, kur sākotnēji tiek izvērtēta iespēja, vai vispār esat maksātspējīgs, un aizdoto naudas summu būsiet spējīgs atmaksāt. Lai arī pirms aizdevuma ņemšanas jums šķiet, ka ar naudas atdošanu problēmas neradīsies, tomēr dzīve var piespēlēt dažādus pārsteigumus, kā rezultātā plānotie līdzekļi aizdevuma atgriešanai nebūs pieejami vajadzīgajā datumā. Protams, atkal prātā var ienākt doma par aizņemšanos no kāda cita, lai samaksātu pirmajam kredītdevējam. Tomēr šis risinājums visbiežāk iedzen cilvēku ļoti milzīgās problēmās, jo, ja kredītu atdošanas problēmas bija vienreiz, kur ir garantija, ka otra kredīta atmaksas dienā neradīsies atkārtotas problēmas? Šādos gadījumos, kad naudas atmaksas dienā vēl neesat gatavs atmaksāt aizdevumu, nebanku kreditori piedāvā pagarināt kredīta atmaksas termiņu – samaksājot konkrētu naudas summu aizdevējam, kredīta atmaksas termiņš tiek atlikts. Tomēr arī kreditors nodrošinās pret ļaunprātīgu šādas iespējas izmantošanu un nosaka maksimālo kredīta atmaksas termiņa atlikšanas reižu skaitu.

Ja nevar atmaksāt vienu ātro kredītu, neņem citus!

Ja jūtat, ka noteiktajā termiņā naudas grūtības nebūs atkāpušās, noteikti nevajadzētu iekrist kredītu vāveres ritenī, ņemot vēl aizņēmumus, lai atmaksātu iepriekšējam kredītdevējam naudu. Protams, reizēm šāda shēma nostrādā un gala rezultātā cilvēkam beidzot ir līdzekļi, no kā atmaksāt pēdējam aizdevējam ātro kredītu. Tomēr lielākoties šādā gadījumā cilvēks paliek parādā vairākiem aizdevējiem, jo pa vidu nav tikai jāatdod nauda pirmajam kredītdevējam, bet arī jāpaēd vai arī sagribas nopirkt, kas nav bijis ieplānots. Šeit ir jāmeklē jau nopietnāks risinājums. Viens variants ir sazināties ar katru kredītdevēju atsevišķi, cenšoties vienoties par maksājumu grafiku, kas būs reāli izpildāms. Tomēr, ja ir vairāki šādi neatmaksāti aizdevumi, kopējā ikmēneša atmaksas summa var būt pārāk liela. Tad var meklēt risinājumu pie kārtējā aizdevēja, kurš piedāvā kredītu apvienošanu jeb pārkreditāciju – vairāku aizdevumu vietā būs tikai viens kredīts, kurš katru mēnesi konkrētu laika posmu būs jāatmaksā. Protams, šajā gadījumā ieguvums būs reāla iespēja kredītu atmaksāt, tomēr zaudējums būs tāds, ka konsolidētā kredīta pamatsumma sastāvēs no ātro kredītu pamatsummas un procentiem, kam vēl papildus tiks aprēķināti apvienotā kredīta procenti. Bet ko tad vairs atliek darīt, lai izkļūtu no šīs ķezas?

Ātro kredītu nemaksāšanas sekas ir diezgan nopietnas, jo jebkurš no aizdevējiem ir uzņēmējs, kurš naudu aizdod, lai uz tā nopelnītu nevis par velti kādam palīdzētu. Tāpēc aizdevējs darīs visu, lai savu aizdoto naudu atgūtu – sākotnēji tie būs aprēķinātie procenti par aizdevuma izsniegšanu, kas nereti pirmajās aizņemšanās reizēs netiek aprēķināti, jo aizdevējs, lai pievilinātu kredītņēmēju pie sevis, piedāvā saņemt bezprocentu kredītu, kad jāatdod būs tikai aizņemtā pamatsumma. Ja tomēr aizdevums netiks laicīgi atmaksāts – aizdevējs piedāvās par noteiktu maksu veikt termiņa pagarināšanu. Bet, ja arī pēc termiņa atlikšanas aizdotā naudas summa netiks laicīgi atdota, sāksies soda procentu aprēķināšana par katru kavēto dienu, kā rezultātā summa, ko būsiet parādā kreditoram, var pieaugt vairāk nekā divas reizes, jo soda procentu aprēķināšana apstājas brīdī, kad ir sasniegts pamatsummas apmērs. Pēc tam tiek aprēķināts līgumsods, kas vēl papildus palielinās parāda summu par 10% no pamatsummas. Šo visu papildus naudu aprēķins noved pie daudz lielākām parādsaistībām, ja aizdevums netiek maksāts laikā.

Ja kredītņēmējs nevēlas vai nespēj risināt neatdotā kredīta atstātās sekas – aprēķināto soda procentu un soda naudu dzēšanu, tikai pēc kuru apmaksas sākas parāda pamatsummas dzēšana, visticamāk kredītdevējs ķersies pie nākamās iespējas, lai atgūtu savu naudu – ātrā kredīta nodošanu parādu piedzinējiem un parādu piedziņai. Ātro kredītu parādu piedziņa tiek nodota sadarbības partneriem, kas pārņems saziņu ar parādnieku un sākotnēji ar brīdinājumu vēstulēm centīsies atgūt parādu. Tomēr jāatceras, ka arī parādu piedzinēji nestrādā bez maksas – kopējā parāda atmaksas summa pieaugs par summu, ko parādu atguvējs norādīs informācijā par atmaksājamo summu. Tā kā aizdevuma ņemšanas brīdī tiek slēgts līgums, kurā tiek ietverta visa nepieciešamā informācija par kredītņēmēju, parādu piedzinējam būs pieejama pietiekoši plaša informācija, lai parāda piedziņas gadījumā ar nemaksātāju sazinātos.

Nemūciet no saistību izpildes, tas visu sarežģīs!

Ja esat nonācis līdz situācijai, kad par ātrā kredīta atgūšanu sāk cīnīties parādu piedzinējs, noteikti neignorējiet šo gadījumu, bet kontaktējieties ar piedzinēju, lai vienotos par kreditoram un parādniekam pieņemamiem atmaksas noteikumiem. Visbiežāk tā ir atmaksas grafika sastādīšana, kas būs reāla parādniekam, jo parādu piedziņas ignorēšana nekādu atrisinājumu nesniegs. Lai gan parādu piedzinējam nav tiesību draudēt ar īpašuma atņemšanu vai izlikšanu no dzīvesvietas, tomēr brīdī, kad tiek pieaicināts parādu atgūšanas uzņēmums, tiek veiks negatīvs ieraksts parādnieka kredītvēsturē. Tas nākotnē var sagādāt problēmas ar aizdevuma saņemšanu, jo potenciālais kredītdevējs redzēs negatīvo ierakstu, un par spīti esošajai spīdošajai finansiālajai situācijai, kredīta izsniegšana var tikt atteikta vai piedāvāta ar neizdevīgākiem nosacījumiem.

Bezatbildīgi cilvēki visbiežāk nemaz netiek līdz kredītu saņemšanai, tomēr dažkārt kreditors nepienācīgi izvērtē kredītņēmēja maksātspēju, vai arī kredītdevējs sniedz maldinošu informāciju, kā rezultātā tas tiek pie kārotā aizdevuma. Ja cilvēks ir negodīgs, viņš pat nedomā par to, kas notiek, ja nemaksā ātros kredītus. Viss augstāk aprakstītais noved pie lielām naudas problēmām, kas var novest pie ļoti nabadzīgiem dzīves apstākļiem, jo pēdējais slieksnis kreditora cīņā par savu naudu, ir parādnieka iesūdzēšana tiesā. Un, ja nonāk tik tālu, tad parādniekam būs ar tiesas lēmumu jāatmaksā ne vien pamatsumma un aprēķinātie soda procenti un soda naudas, bet arī tiesas izdevumi. Ja parāda summas ir pieaugušas iespaidīgas, var tik atņemta arī dzīvesvieta vai cits īpašums, kas ir pietiekoši vērtīgs, lai nosegtu parādu. Tāpēc noteikti pirms aizņemšanās kritiski izvērtējiet savas iespējas atdot aizņemto naudu, un, ja ir kaut mazākās šaubas, meklējiet citu risinājumu vajadzīgajam kredītam. Ceram, ka devām nelielu ieskatu par to, ko darīt, ja nevar atmaksāt ātros kredītus un, kā rīkoties, ja situācija ir aizgājusi līdz parādu piedzinējiem.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

Es arī nevarēju atmaksāt ātros kredītus, bet tad uzzināju, ka BIGBANK dod iespēju tos apvienot vienā. Labi, ka nenovilku līdz piedzīšanai, jo tad man tas viss dārgi izmaksātu. Es iesaku apvienot kredītus, nevis ņemt citus ātros, lai atdotu iepriekš paņemtos.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.