Noderīgi padomi ātro kredītu ņēmējiem - uzzini, kur un kā saņemt

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
1000
Atsauksmes (1)
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
1500
Atsauksmes (5)
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Noderīgi padomi ātro kredītu ņēmējiem - uzzini, kur un kā saņemt

Katram no mums ir savs raksturs un vājības, ar katru cilvēku var atrast kopīgu valodu, tāpēc mārketinga speciālisti ņem šo vērā un veido savas reklāmas kampaņas atbilstoši izvēlētajai mērķauditorijai. Arī kredītu nozarē mārketinga speciālisti ir parūpējušies par to, lai ievilinātu savos tīklos cilvēkus, kuru tips ir atbilstošs, lai pakļautos reklāmas saukļiem. Vieniem ātrie kredīti uzreiz izraisa alerģiju, tie par viņiem neko negrib dzirdēt un, iespējams, pat nedzird, jo viņi apgrozās vidē, kur šāda veida pakalpojumi neuzpeld. Bet ir taču tādi, kuriem uzpeld, kuriem tas ir kā prieka vēsts, kura atnes vieglu risinājumu, kā tikt pie vieglas naudas. No šī brīža tad parunāsim, kā būt, ja esat tajā kategorijā, kurai saista viegla nauda un ātro kredītu ņemšana, no mums būs daži labi padomi, kā labāk izmantot šāda veida pakalpojumus un nesagādāt sev problēmas ar to izmantošanu.

Noderīgi padomi ātro kredītu ņēmējiem

Tā dēvētie ātrie kredīti ir viens no populārākajiem un pieprasītākajiem finanšu pakalpojumiem Latvijā, tos izsniedz neliels nebanku kreditoru daudzums, kuriem ir speciāli piešķirta atļauja. Šādu patērētāju kreditēšanas uzņēmumu darbību uzrauga PTAC, šis patērētāju tiesību aizsardzības centrs seko, lai uzņēmumi darbotos atbilstoši likumdošanai un labai praksei, kas neveicinātu patērētājiem nelabvēlīgu ietekmi no īstermiņa kredītu izmantošanas. Šis centrs ir devis arī lādzīgus padomus, kuri apskatāmi viņu mājas lapas sadaļā - Padomi par ātrajiem aizdevumiem. Tur Jūs atradīsiet visu aktuālo informāciju par pēdējām likumu izmaiņām un padomu, kā rīkoties, ja kaut kas noiet greizi vai nav atbilstoši likumdošanai. Jums ir jāsaprot, ka jebkurš aizdevumus, ko paņemsiet, būs ilgtermiņa saistības, kuras var radīt ļoti nopietnas grūtības finansiālajā ziņā, tāpēc iesakām visu rūpīgi izskatīt un apsvērt, zemāk ir prezentācija, kurā ir svarīgākā informācija:

Ar ko jāsāk, ja esi nolēmis saņemt kredītu?

No sākuma būtu labi iepazīties ar savas finansiālās veselības stāvokli, kas ļaus apzināties reālo maksātspējas situāciju. Ir skaidri jāsaprot, kad un no kā tiks maksāts kredīta maksājums. Ja šādas skaidrības nav, tad šāds pakalpojums ir bīstams un noteikti nav piemērots risinājums dotajā brīdī. Svarīgi ir, lai kopējā kredīta vai vairāku kredītu maksājumu summa nepārsniegtu vispārpieņemto 30% robežu no kopējiem ienākumiem. Tas ir ļoti būtiski, lai pietiktu nauda visiem citiem maksājumiem, piemēram, maksai par komunālajiem pakalpojumiem, veselības aprūpei un pārtikai. Ideālajā gadījumā, cilvēkam ir jāspēj no saviem ienākumiem arī kaut ko atlikt uz nebaltām dienām, piemēram, ja gadās zaudēt darbu, tad drošības spilvens ļaus šo laiku pārciest, protams, bez aizdevumu palīdzības. Tas viss ir ļoti nopietni, tikai cilvēki šim visam pieiet nenopietni, neplānojot un nedomājot par nākotni - tas bieži noved pie sliktas finanšu veselības, kuras ārstēšanai var patērēt daudz laika un savas personīgās veselības.

Vai var ņemt ātro kredītu ašo ideju realizēšanai?

Atbilde būs dzelžaina un skaidra - nē! Lai arī paši nebanku kreditori savās kredītu reklāmās vilina ar saldiem tekstiem par to, ka aizdos līdz algas dienai, uz to nevajadzētu uzķerties. Pašos pamatos tas jau ir nepareizi, jo cilvēks patērēs to, kas viņam vēl nepieder, nopērkot to ar svešu naudu. Un pats sāpīgākais ir tas, ka šī nauda jau netiek aizdota par pliku velti, tai noteikti ir piemērota kāda komisijas maksa par aizdošanu. Steigā un laimes eiforijā cilvēks var nedomāt par komisijām, viņam galvenais būs sasniegt savu mērķi, iegūt to, ko gribās, neskatoties, ka nopelnīts tas vēl nav. Šis arī ir tas tipiskais ātro kredītu ņēmējs, kura medībās ir nostājušās kādas 20 Latvijas kredītu kompānijas. Vai vēlies būt par medījumu, tā ir paša izvēle, galvenais ir saprast, kā tas viss ietekmēs turpmāko dzīvi un finansiālo veselību. Iespējams, ņemt kredītu ir vienīgais risinājums, tomēr iesakām izskatīt arī citus variantus, piemēram, ietaupīšana un papildus līdzekļu iegūšana ar piepelnīšanos.

Kāds ir aizņemšanās limits, cik dod, tik ņem?

Diemžēl tā ir ļoti liela problēma tieši ātro kredītu segmentā, jo cilvēks nevar apstāties, viņš grib nopirkt kaut ko, bet nopirkt var vienmēr vairāk. Šis iemesls liek ņemt lielāku kredītu, nekā ir nepieciešams. Kreditori, protams, aizdod, jo viņus neinteresē, cik džinsu pārus pirksi, viņiem vajag aizdot vairāk, lai nopelnītu uz procentu likmēm. Zemāk ir daži padomi par to, kā un cik var aizņemties, kādi ir galvenie kritēriji ātrā kredīta summai:

Ja tomēr ņemsi kredītu, dari to pareizi!

Kā pirmais, kas būtu jādara, ja vēlies paņemt ātro kredītu, ir jāgriežās tikai pie licencēta kreditora, nekādi kaktu kantori vai privātperosnas nederēs. Tad ir jāiepazīstās ar kompānijas līgumu, jāsaprot, ko šī kompānijas piedāvā un cik tas viss Tev izmaksās. Kredīta līgumā var būt dažādi zemūdens akmeņi, to vajadzētu spēt pamanīt, bet, protams, paturi atmiņā to, ka 14 dienu laikā Tu vari atteikties no līguma. Kā vienu no labākajiem kreditoriem, kuram ir patiešām labs līgums un nosacījumi, varam minēt tieši Credit24, jo tā ir guvusi labākās atsauksmes no daudziem klientiem. Lai gan, varat izvēlēties jebkuru, kuram ir PTAC izsniegtā licence, tie noteikti neriskēs ar licenci un reputāciju, tāpēc visi noteikumi un līgums būs īpaši draudzīgs. Un neskatieties uz ātro kredītu GPL jeb gada procentu likmi, tā šādiem pakalpojumiem būs ļoti liela, iespējams, pat tūkstošos procentu. Iemesls tam ir vienkāršs, šis procentu aprēķina modelis ir paredzēt tikai banku ilgtermiņa aizdevumiem, nevis maziem kredītiem uz mazu termiņu.

Kā atmaksāt un kas notiek, ja netiek maksāts laicīgi?

Šis ir pats svarīgākais sadarbībā ar jebkuru kreditoru, jo uz šī visa balstās aizdevēja peļņas iespējas un klienta turpmākā finansiālā veselība. Parasti šādi aizdevumi tiek izsniegti līdz 45 dienām, šis termiņš nav liels, tomēr daudziem tas tāpat sagādā lielas problēmas. Aizņemoties, cilvēki bieži vien nedomā, kā atmaksāt kredītu, viņi domā tikai par to, kā tas tiks notērēts. Tas ir liels klupakmens, kurš var novest pie bēdīgām sekām - soda sankcijām. Normālā iznākumā, Tev būs jāatdod nauda termiņā, uz kuru būs paņemts kredīts, bet, ja laicīgi nespēsi to atdot, tad kreditors būs tiesīgs piemērot kredīta soda sankcijas. Parasti šis sods ir kā komisija par kredīta pagarināšanas iespēju, tāpēc daudzi to neuztver dramatiski. Cilvēkam ir jāsamaksā konkrēta summa, lai tas varētu atlikt pilna apmēra samaksu. Šis viss daudzus noved pie tā, ka aizdevuma atmaksa tiek atlikta sistemātiski. Ja cilvēks atsakās maksāt pagarināšanu vai sāk bēguļot, kreditors var sākt parādu piedziņas procesu un iekļaut cilvēku nelojālo klientu sarakstā, tādā veidā sabojājot kredītvēsturi.

Aizņemies pie tiem, kas ievēro atbildīgu aizdošanu!

Mūsdienās aizņemšanās šķiet palikusi par tik ierastu lietu, tas ir tik vienkārši un pieejami, vēl jo vairāk, ja televīzijā, radio un interneta portālos mūs uzrunā vilinošie saukļi. Lai gan uz doto brīdi nebanku kreditori ir vienojušies par atbildīgās aizņemšanās prakses ieviešanu, vēl var atrast kompānijas, kas savos reklāmas materiālos izmanto viltības klientu piesaistei. Nav jau tā, ka kāds pārkāpj likumu, taču brīžiem var vilkt paralēles ar uzbāzīgumu cilvēkam, kurš ir nonācis bezizejas situācijā. Protams, tie ir tikai izņēmumi, normālās kredītkompānijas šobrīd sargā savu tēlu. Ātrie kreditori ir palikuši piesardzīgāki, tomēr piedāvā cilvēkiem kredītus nokārtot vienkārši un ātri, saņemot aizdevumu jau pēc dažām minūtēm.

Lai saņemtu kredītu ir nepieciešams vai nu telefons vai dators ar interneta pieslēgumu, ar to pietiks, lai pēc dažu personas datu ievadīšanas sāktos pieteikuma izskatīšanas process. Kā pozitīvā iezīme ir tas, ka aizdevēji vairs neizsniedz kredītus cilvēkiem bez darba vietas, ar lielām parādsaistībām un sliktu kredītvēsturi, arī kredīti no 18 gadiem vairs nav tik brīvi pieejami. Un pats galvenais, ka mēs vairs neredzam reklāmas, kurās par kredīta paņemšanu tiek dota pica vai kāds cits labums, lai tikai pievilinātu cilvēka interesi par aizņemšanos. Jebkura aklā pieeja pie kredīta var novest pie ļoti nopietnām sekām tagadnes un nākotnes finansiālajā stāvoklī.

Kas, kur un kāpēc ņem kredītus?

Amerikas Savienotajās valstīs un Lielbritānijā, kā arī daudzās citās valstīs šis pakalpojums ir saistīts ar nelielas summas aizdošanu līdz algas dienai viena mēneša jeb 30 dienu ietvaros. Situācijas kredītu ņemšanas, protams, var būt dažādas, piemēram, cilvēks vēlās palaist skolas gaitās bērnu, bet viņam nepietiek burtnīcām un drēbēm, jo alga vēl tikai 10. datumā. Nekas nosodāms tas nav, ja salīdzina ar cilvēkiem, kuri kredītus paņem nospēlēšanai spēļu automātos vai notrallināšanai izpriecās. Summas šādiem kredītiem parasti nav lielas, ka arī formēšanas process ir nooptimizēts līdz maksimumam, lai cilvēks saņemtu naudu maksimāli ātrā laikā. Ir skaidrs, ka tik vienkāršotā kredītu piešķiršanas forma nes sevī lielus riskus.

Kā gan cilvēkam, kurš varbūt nav tik disciplinēts un stingrs savos uzskatos, neiekrist kārdinājumā, ja ātrie īstermiņa kredīti tiek piedāvāti kā palīgs līdz algas dienai, kur drīz vien taču pienāks? Tā tas arī notiek, cilvēks naudu vēlās tagad, bet nedomā par sekām un pat nepievērš uzmanību lielajām procentu likmēm. Banku kredīti, kas tiek realizēti caur kredītkartēm ir ar daudz mazākām procentu likmēm, taču aizdevuma piešķiršanas process tajās būs daudz sarežģītāks un laikietilpīgāks. Ar šo nebanku kreditori ir stipri priekšā bankām. Katram no nebanku kreditoriem ir licence, kura apliecina tiesības darboties šajā kreditēšanas pakalpojumu segmentā. Lai pārbaudītu konkrētam kreditoram licences esamību Jūs varat apmeklēt PTAC mājas lapas sadaļu ar visiem Latvijas kreditoriem, kuriem ir piešķirta atļauja izsniegt kredītus. Jāatzīmē, ka šī nozare tiek stigri kontrolēta un iespēja, ka kāds darbosies bez licences vai nebūs to pagarinājis, ir niecīgas.

Padomi, kas jāievēro, pirms tiek paņemts kredīts!

Veiktie pētījumi un aptaujas liecina par to, ka cilvēki, ka kaut reizi ir aizņēmušies pie kreditoriem, mēģina to darīt vēl un vēl, radot pat tādu kā atkarību. Sliktākais, ka daudzi ir tik tālu aizrāvušies ar kredītiem, ka visa iedzīve un ikdiena uz to rēķina, kas atmaksas nespējas gadījumā pat var atņemt iegādātās lietas un īpašumus. Tas ir tas, ar ko ir jārēķinās katram aizņēmējam. Tāpēc, mēs dosim dažus padomus, ko darīt, ja visi iemesli spiež ņemt kredītu pie nebanku kreditora.

Kā pirmais būs iepazīšanās ar kreditora līguma redakciju, jo tajā var būt kādi slēptie momenti, kas var būt arī nepieņemami. Kā otrais būs gada procentu likme, kuras apmērs ir būtisks, ja aizņemties uz ilgāku laika posmu. Trešais būs kredīta atmaksas termiņš un saistošie noteikumi, kas jau sākumā ļaus izvērtēt iespējas veikt maksājumus konkrētā laika posmā un atbilstoši apzinātam grafikam. Kā ceturtais un draudīgākais ir kredīta soda sankcijas, kuras ir ļoti būtisks moments, jo dēļ tām var nākties stipri pārmaksāt vai pat ieslīgt ilglaicīgās finanšu problēmās. Katrs kreditora izvirzītais līguma punkts sevī var slēpt kreditoram par labu izvirzītus noteikumus, tāpēc jāiedziļinās katrā, pat smalkiem un pelēkiem burtiem rakstītājā teikumā.

Kas liecina par to, ka ar taviem kredītiem viss kārtībā?

Zelta apstākļi par labu katram kredītņēmējam

Augstāk minētajiem apstākļiem ir jāpievērš uzmanība, jo tas liecina par sakārtotu finansiālo stāvokli, kas būs labs garants dažādās situācijās, no kurām nav neviens pasargāts. Tieši bezdarba gadījums ir viens no populārākajiem klupakmeņiem, tiesa, saņemt kredītu bez darba vietas principā ir neiespējami. Ir svarīgi veidot iekrājumus, jo tie būs ļoti labs drošības spilvens, kas nepievils. Nonākot pie tēmas, vai ir jāņem vai nav jāņem aizdevums, skaidrs ir viens – tas ir jāpārdomā vairākas reizes. Neskatoties uz to, ka tiek sludināts, ka ātrie kredīti ir īstermiņa risinājums, katras kredītsaistības potenciāli ir ilgtermiņa saistības, kuras jāapzinās visā saistību periodā. Protams, aizņemoties uz 30 dienām 50 euro, nekas traks nevar notikt, bet aizņemoties uz 5 gadiem var sanākt visādi. Šo un citu iemeslu dēļ, Ministru kabinets ir pieņēmis būtiskas izmaiņas likumdošanā, kas noteica nopietnas prasības maksātspējas izvērtēšanā un soda procentu noteikšanā.

Tagad maksimālie kredīta soda procenti ir ne vairāk kā 100% no aizņemtās summa. Jāpiebilst, ka arī laiks, kad varēs aizņemties ir mainīts, tagad izsniegt aizdevumus nevar laika posmā no 23:00 līdz 7:00 no rīta. Uz šī raksta publicēšanas brīdi, daudzi likuma projekti vēl nav apstiprināti Saeimā, taču darbi turpinās un viss iet uz labo pusi. Ekonomikas ministrija arī ir izveidojusi dažādus informatīvus materiālus, ka mēģina cilvēkus pasargāt no bezatbildīgas aizņemšanās. Vai šādas aktivitātes un likumdošanas izmaiņas nāk par labu, tas ir jautāts arī cilvēkiem, veicot aptaujas. Cilvēku viedokļi sakrīt – izmaiņas kreditoru ierobežošanā nāks par labu. Protams, tas nemainīs cilvēku paradumus, tam nepieciešams daudz lielāks informatīvais darbs un motivēšanas instrumenti. Lai Jums sakārtojas finansiālais stāvoklis ne uz kredītu rēķina – tā būs pareizāk un drošāk.

Kur ņemt kredītu, kurš būs drošāks un izdevīgāks?

Kad cilvēks ir iepazinies ar daudzajiem padomiem un aprakstiem, var gadīties, ka skaidrības par to, kur ņemt kredītu nav. Tas nav nekāds brīnums, jo informācijas ir daudz, kreditoru ir daudz un neizpratne par to visu ir vēl lielāka. Ir daudzi faktori, kas varētu liecināt par to, ka konkrētais kredīts būs drošs un izdevīgs, to nevar parādīt vienā tabulā vai aprakstīt vienā teikumā. Sākumā būtu jāsāk ar to, ka būtu jāsaprot, cik lielu summu vajadzēs. Tad vajadzētu saprast, cik ilgā laikā to varēs atdot - no tā būs atkarīgs, vai tas būs ilgtermiņa vai īstermiņa kredīts. Nākamais, kas būs jāizvēlas būs kreditors. Lai gan sākotnēji var likties, ka pietiks vien ar summu un procentu likmi, lai izvēlētos, tā gluži nav, jāsāk būs ar iepazīšanos, kādas tad ir atsauksmes par kreditoru, ko par to saka tie, kuriem jau ir bijusi pieredze. Ja tur viss kārtībā, tad atliek vien pieņemt noteikumus un saņemt savu aizdevumu.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 3 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

Jā, te tā daudz un smuki sarakstīts, bet tā pati galvenā doma jau ir tajā augšējā salīdzināšanas tabulā. Lai arī šie padomi ir vērsti uz cilvēku pasargāšanu, acīm redzami ir tas, ka šī lapa kūrē nebanku aizdevējus un saņem par to kaut kādu labumu. Nelīdīšu svešā makā, bet domāju, ka tā maksa saturs ir nopelnīts uz citu cilvēku nedienām...

| | Vērtējums: 5

Zigmār, skatos, ka esi sarakstījis daudz rakstus par ātrajiem kredītiem un nu jau dod arī padomus. Bet, vai pats esi izmantojis ātros kredītus, ja reiz esi kļuvis par tādu padomdevēju? Kur smelies idejas un pieredzi, lai rakstītu tik daudz rakstus par šo ne tik patīkamo tēmu?

| | Vērtējums: 5

Paldies, leiliski padomi, tagad zinu, ka neņemšu kredītu, labāk pabadošos un nenopirkšu jaunas pavasara štātes. Viegli jau teikt, bet dzīves kvalitāte spiež to visu laiku uzlabot, neļaujot palikt par plukatu. Viss maksā, visu vajag šodien, tāpēc jau cilvēki ņem šos ātros kredītus!

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.