Izdevīgākie patēriņa kredīti internetā

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
15000
www.mogo.lv
1 stunda
Nav
18 - 75
Individuāli
08:00-20:0010:00-20:00
1500
www.vivus.lv
10 min
Nav
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
10000
www.sefinance.lv
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Izdevīgākie patēriņa kredīti 2018. gada maijā | STARCRED.LV

Jebkuru naudas aizdevumu var klasificēt pēc tā īpašībām – atkarībā no mērķa, kam nauda paredzēta, pēc aizdevuma summas lieluma un atdošanas termiņa. Ierasti patēriņa kredīts internetā tiek pieskaitīts pie ilgtermiņa kredītiem privātpersonām, jo lielākoties tie tiek izsniegti ar atmaksas termiņu virs viena gada un tiek piedāvāti vecuma robežās no 18 līdz 75 gadiem. Tomēr kopš tirgū ir ienākuši nebanku kreditori, kas piedāvā ne tikai ātros īstermiņa kredītus, kas ir ar ļoti īsu atmaksas termiņu, bet arī vairāku simtu eiro lielus aizdevumus ar vairāku mēnešu garu atgriešanas termiņu, arī tie tiek klasificēti kā patēriņa aizdevumi privātpersonām. Ilgtermiņa aizdevums pēc savas būtības ir naudas kredīts vairāku simtu vai tūkstošu eiro apmērā, lai īstenotu kādu mērķi, kam ar saviem līdzekļiem nepietiek – piemēram, standarta mērķi ir nauda mājokli, mājokļa remonts vai pagalma labiekārtošana, auto iegāde, kā arī norēķināšanās par medicīnas pakalpojumi, kas Latvijā ir neadekvāti dārgi salīdzinājumā ar vidējiem iedzīvotāju ienākumiem.

Patēriņa kredīts internetā privātpersonām no 18 gadiem - 15000 €

Ātrie patēriņa kredīti privātpersonām ir ļoti izplatīts kredīta veids, ko ir izvēlējušies saņemt ļoti liela Latvijas iedzīvotāju daļa. Tas taču ir tik vilinoši iegādāties lielākus pirkumus vai veikt sen izsapņotu remontu gandrīz uz knipja sitiena, negaidot vairākus mēnešus vai pat gadus, kamēr vajadzīgā naudas summa tiks sakrāta pašu spēkiem. Cilvēku vajadzības ir lielas, tomēr tās iet cieši roku rokā ar viņu ienākumiem, jo, ilgtermiņā tērējot vairāk nekā tiek nopelnīts, var nonākt ļoti lielās nepatikšanās. Domai aizņemties jebkuram mērķim ir jābūt ļoti pārdomātai, rūpīgi izsvērtai, kritiski izvērtējot, vai paņemtos naudas līdzekļus tiešām bez grūtībām varēs atmaksāt. Kā arī jāparedz plāns B – ko darīt situācijā, ja rodas neparedzētas naudas grūtības, kad ierastie ikmēneša ienākumi negaidīti ir zemāki, un rodas nopietnas problēmas veikt ikmēneša kredīta atmaksu.

Savas naudas iegūšanas sistemātiska un mērķtiecīga krāšana ir pats labākais veids, kā plānot savas finanses. Teju vai apbrīnas vērti ir tie cilvēki, kas spēj sakrāt naudu dzīvokļa iegādei, jo tie ir pāris desmiti tūkstoši, kas vajadzīgi, lai iegādātos mājokli kādā no Latvijas lielākajām pilsētām. Kas tad ir tie izplatītākie mērķi, kam cilvēki aizņemas patēriņa aizdevumu? Ja ir runa par mājokli, tad noteikti tas ir mājokļa remonts vai jaunu mēbeļu iegāde, kas ir diezgan dārgs prieks, kam sakrāt var tikai maza daļa cilvēku. Arī gadījumos, kad tiek ņemts hipotekārais kredīts, nereti cilvēkiem nākas ņemt papildus arī ilgtermiņa patēriņa kredītu, kas kalpo vai nu kā pirmā iemaksa vai arī kā papildus nauda, lai veiktu jauniegādātā mājokļa iekārtošanu. Daudzi cilvēki meklē iespēju iegādāties neremontētu dzīvokli, kas būs lētāks kā dzīvoklis jaunajā projektā ar veiktu pilnu iekšējo apdari, tomēr viņiem šādā gadījumā ir jārēķinās ar papildus līdzekļiem, lai padarītu savu jauno mājvietu dzīvošanai piemērotu. Uz doto brīdi, izdevīgākais patēriņa kredīts no 18 gadiem ir saņemams ne tikai pie nebanku kreditoriem, bet arī DNB, Nordea, Citadele un Swedbank bankās, katrā no bankām ir arī ērts kredīta kalkulators. Jūsu bankā šis pakalpojums var būt izdevīgāks, jo saviem klientiem bankas vienmēr piedāvā labākus risinājumus.

Patēriņa kredīts auto iegādei vai medicīnas pakalpojumiem

Arī patēriņa kredīts auto iegādei ir pieskaitāma pie ilgtermiņa aizdevuma, jo visbiežāk kā auto līzings tiek noformēti aizdevumi, kad tiek iegādātas jaunas vai mazlietotas mašīnas. Bet gadījumos, kad cilvēki meklē vairāku tūkstošu vērtu mašīnu, kam būs jau vismaz 5 gadi, tiek piedāvāts noformēt šādu ilgtermiņa patēriņa kredītu. Kad nauda ir saņemta, tā tiek samaksāta pārdevējam, kas var būt arī privātpersona. Arī dārgo medicīnas pakalpojumu izmantošana nereti iet roku rokā ar patēriņa aizdevuma noformēšanu, jo plānveida operācijas, ko neapmaksā valsts, vai zobārstniecības pakalpojumi ir ļoti dārgs pakalpojums, bez kura nereti nav iespējams iztikt, lai dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. Šobrīd tas vairs nav tik aktuāli, bet vairākus gadus iepriekš topošās ģimenes izmantoja šādu kredītu, lai savienotu savas dzīves – rīkojot kāzas. Arī nekustamā īpašuma iegāde ar šāda veida aizdevumu ir diezgan izplatīta, jo, ja nekustamais īpašums nemaksā vairākus desmitus tūkstošus eiro, kad tiek formēts hipotekārais kredīts, tiek piedāvāta cita alternatīva, ko var atrast arī pie nebanku kreditoriem, kuri piedāvā aizņemties jau no 18 gadiem līdz pat 15000 euro.

Kāda ir patēriņa kredīta būtība?

Patēriņa kredīta būtība ir aizņemties naudas līdzekļus, un to, kādam mērķim tā ir paredzēta, aizdevējs bieži vien pat nejautā. Jāatceras, ka šādos gadījumos izmaksas par patēriņa kredītu būs augstākas – jo aizdevēji aprēķinās augstākus procentus nekā tad, ja iegādātā manta vai īpašums kalpos par ķīlu gadījumā, ja aizdotā nauda netiks atmaksāta. Ja kredīta auto, nekustamā īpašuma iegādei vai biznesa vajadzībām par nodrošinājumu kalpo ķīla vai ir nepieciešams galvotājs, tad ilgtermiņa kredīta gadījumā ne ķīla, ne galvotājs netiek prasīti. Tāpēc arī aizdevējam šādos gadījumos ir jānodrošinās, kas izpaužas kā augstāku procentu aprēķināšana. Tā ir paša cilvēka brīva izvēle, jo pirms līguma noslēgšanas procentu apmērs netiek slēpts – aizņēmējam pašam ir jāizvērtē, vai ir gatavs aizņemties naudas līdzekļus uz šādiem nosacījumiem, vai mērķis, kam nauda ir paredzēta, ir tā vērts. Patēriņa kredīts bez ķīlas, protams, ir mazāks risks, kā tad, ja cilvēks ieķīlā savu mājokli vai auto, tomēr tas sevī nes pietiekami lielus riskus, kuri var pabojāt ne vien kredītvēsturi, bet novest arī līdz tiesu darbiem un savu īpašumu zaudēšanas.

Nereti brīžos, kad tiek formēts patēriņa kredīts online, ja vien tas tiek izsniegts, aizņēmējs ir gatavs piekrist gandrīz jebkuriem nosacījumiem, lai tikai vajadzīgais aizdevums tiktu piešķirts. Nereti saprašana par to, cik dārgs var izrādīties šis pasākums, nāk tikai pēc kāda laika, kad ir jau sākta patēriņa kredīta atmaksa. Viens ir zināt procentu likmi, kas tiek piemērota aizdevumam, bet, mūsuprāt, nozīmīgāk ir redzēt kopējo atmaksājamo summu – pamatsummu un procentus par visu periodu. Jo tikai tad cilvēks patiesi var saprast, cik tas kas maksā – piemēram, kredīts patēriņam 1000 eiro apmērā, kas tiek ņemts uz vienu gadu, aizņēmējam izmaksās aptuveni 500 eiro procentos, kas nozīmē, ka kopumā būs jāatmaksā 1500 eiro. Un šajā brīdī var izvērtēt, vai naudas ņemšanas mērķis ir tā vērts, lai par preci maksātu nevis 1000, bet gan kopumā 1500 eiro. Protams, gadās tādas neatliekamas vajadzības, kad nav jēga domāt par to, cik tas ir neizdevīgi, jo nav citu iespēju kā aizņemties.

Patēriņa aizdevumi bez ķīlas nav lētais pakalpojums!

Tā kā ātrie patēriņa aizdevumi bez ķīlas ir diezgan dārgs pakalpojums, noteikti pirms aizņemšanās ir jāizvērtē, pie kura no aizdevējiem ņemt kredītu. Šobrīd kreditēšanas tirgū ir ļoti daudz spēlētāju, kas piedāvā saņemt šādu aizdevumu – ne tikai komercbankas, bet arī nebanku kreditori. Tā kā šīs ir nopietnas saistības ilgtermiņā, tad ir jāatrod sev vispiemērotākais un izdevīgākais aizdevējs, nav jākautrējas pie maksimāli daudz aizdevējiem noskaidrot tieši jums izstrādātu patēriņa kredīta piedāvājumu. Uzņēmēju galvenais mērķis ir nopelnīt, tāpēc arī tālu nav jāmeklē kredītu piedāvājumi – lietojot savu internetbanku, acīs lien uzbāzīgie patēriņa kredīta piedāvājumi privātpersonām. Visbiežāk lielāku summu patēriņa aizdevuma aizņemšanās visizdevīgāk būs tieši bankā (DNB, Citadele, Swedbank, Nordea), kuras klients esat jau kādu laiku. Jo viņiem ir pieejama diezgan plaša informācija par jūsu finansiālo stāvokli – cik regulāri un lieli ir jūsu ienākumi, kā arī kādi ir jūsu tērēšanas paradumi. Ja ir pieejama šāda informācija, tad ir nepieciešams mazliet laika, lai izvērtētu jūsu maksātspēju un varētu piedāvāt individuāli noteiktu procentu likmi.

Otra iespēja ir izmantot nebanku kreditoru piedāvājumus, galvenais neiesaistieties darījumos ar privātajiem aizdevējiem, kurus nepazīstat, jo tam var būt diezgan dārgas un bēdīgas sekas. Nebanku kreditori būs ar augstākiem procentiem, tāpēc ir svarīgi iepazīties ar visiem piedāvājumiem. Protams, jo zemāka aizdevuma summa un ilgāks atmaksas periods, jo neizdevīgāks ir piedāvājums – kopējā procentu summa būs iespaidīgāka nekā tad, ja patēriņa aizdevuma summa būs pāris tūkstoši eiro, kas tiks atmaksāti, piemēram, pusgada laikā. Nebanku kreditoru piedāvājumā ir arī patēriņa kredīts no 18 gadiem, taču jāatzīst, ka šis aizņēmēju segments ir ļoti riskants un prasa īpašu izvērtēšanu. Savāri ir arī tas, ka noformējot patēriņa kredītu bez ķīlas, ir jāatceras, ka gandrīz jebkurš aizdevējs, ja vien nav kāds akcijas periods, papildus procentiem iekasēs arī komisijas maksu par aizdevuma noformēšanu. Tā pārsvarā ir noteikta naudas summa, kas nav atkarīga no kredīta lieluma, tomēr ar šo summu būs jārēķinās, veicot pirmo maksājumu.

Kādi ir kritēriji, lai saņemtu patēriņa aizdevumu online?

Lai saņemtu jebkuru aizdevumu, aizdevēji nosaka dažādus kritērijus, lai to varētu saņemt. Ja komercbankas piedāvā noformēt patēriņa aizdevumu jau no 18 gadu vecuma, tad lielākā daļa nebanku kreditoru izsniedz aizdevumus no 20 gadu vecuma. Protams, ļoti lielu lomu spēlē tas, kādi ir aizņēmēja ikmēneša ienākumi – tiem ir jābūt stabiliem un regulāriem. Arī tas, kādi ir ikmēneša izdevumi, vai ir kādi citi kredīta maksājumi, kāds ir ģimenes stāvoklis un bērnu skaits, ietekmē kreditora lēmumu, vai patēriņa aizdevumu izsniegt vai tomēr nē. Protams, ir iespējams daudz ko noslēpt no aizdevēja, jo tiem pieejamās datu bāzēs nav iespējams redzēt pilnīgi visu informāciju par jums, tomēr jūsu pašu interesēs ir apzināt reālo situāciju, lai pēc kāda laika neattaptos briesmīgā finanšu murgā. Aizdevējiem arī nepatīk, ja cilvēkam ir sabojāta kredītvēsture, tāpēc pateriņa kredīti ar sliktu kredītvēsturi ir visai liels retums.

Kopsavilkums par patēriņa kredītiem internetā:

Kreditoru piedāvātās naudas summas patēriņa kredītam ir dažādas – viens piedāvā saņemt vien 1500 eiro, kamēr cits pat 10 un 12 tūkstošus eiro. Maksimālie atmaksas termiņi arī ir dažādi – 2 un 3 gadi, bet ne ilgāk par 5 gadiem. Pirms aizdevuma noformēšanas kredītņēmējam noteikti ir jātiek skaidrībā ar savu budžetu, lai saprastu, cik lielu summu katru mēnesi tas var atļauties maksāt kreditoram, jo pat izdevīgākais patēriņa kredīts ierasti nav ar mazu ikmēneša maksājumu, kuru cilvēks pilnībā nejutīs. Jāņem vērā tas, ka jums nepieciešamo naudas summu kreditors var uzskatīt par pārāk augstu, jo, viņaprāt, jūs ar savu pašreizējo finansiālo situāciju to nevarat atļauties. Tādā gadījumā pašam cilvēkam ir jāizvērtē, vai meklēt aizdevumu pie vairākiem kreditoriem vai arī mēģināt iztikt bez aizdevuma – viss ir atkarīgs no kredīta izmantošanas mērķa un aizņēmēja finansiālās situācijas. Nekad nedrīkst aizņemties, ja nav skaidrs aizdevuma izmantošanas mērķis. Nedrīkst arī aizņemties vairāk, kā uz doto brīdi ir nepieciešams, tikai tāpēc, ka kreditors piedāvā lielāku summu. Nav prāta darbs ņemt aizdevumu, ja nav darba vieta. Patēriņa kredīts bez darba vietas ir retums, tomēr ir arī aizdevēji, kas aizdod, ja ir cita veida ienākumi.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 5 | Vērtējums: 4.8

| | Vērtējums: 4

Vai šie aizdevēji arī aizdod no 18 gadiem, vai tie pieturas pie atbildīgās kreditēšanas prakses? Pēc manām domām, jaunieši nav tā kategorija, kurai vajadzētu izsniegt patēriņa kredītus. Maksimums, ko tiem var aizdot, tas ir - kaut kādus talonus skolas ēdnīcai.

| | Vērtējums: 5

Pēc manām domām, šāds kredīts internetā ar ikmēneša maksājumu ir ļoti izdevīgs, jo nav jākrāj nauda un uz ikmēneša izdevumiem tas neatstāj baigo iespaidu. Ja esi ieplānojis, cik un kur tiks maksāts, var ieplānot arī nelielu kredīta maksājumu.

| | Vērtējums: 5

Sakiet, kuram aizdevējam ir izdevīgākais patēriņa kredīts līdz 10000 euro, ja man ir slikta kredītvēsture un nav darba vieta? Nauda maksājumiem man būs, jo sieva strādā Anglijā, viņa man sūta naudu. Gribu izremontēt dzīvokli, bet mazliet pietrūkst, lai visu izdarītu pēc plāna.

| | Vērtējums: 5

Es te skatos, ka šeit atspoguļotie patēriņa aizdevumi privātpersonām ir vairāk no nebanku kreditoru klāsta. Kāpēc netiek salīdzināti DNB, Nordea, Citadele un Swedbank piedāvājumi? Saprotu, ka ir kaut kāds lobija moments, bet objektīvai izvērtēšanai vajadzētu būt visu Latvijas patēriņa kredītu piedāvājumu apkopojumam.

| | Vērtējums: 5

Vairāk vai mazāk, bet izdevīgāk ņemt patēriņa kredītu ir tomēr savā bankā, kur ir normāla procentu likme. Ātro kredītu izsniedzēji nav tas labākais variants, lai ņemtu ilgtermiņa aizdevumu.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.