Kā un kāpēc patēriņa kredīti nomaina ātros kredītus

Viss nāk un aiziet tālumā. Arī ātrajiem kredītiem tuvojas dabīgs gals. Tomēr priecāties ir pāragri, jo nebanku kreditori tukšu vietu neatstās, ātros kredītus nomainīs patēriņa kredīti, kuru maksimālās summas un termiņi nebūs mazi, arī procentu likmes nebūs mazākas kā bankās.

Noteikti būsiet pamanījuši, ka lielākā daļa nebanku kreditoru, kuri līdz šim ir piedāvājuši ātros kredītus, pēkšņi transformējas uz patēriņa kredītiem? Būsiet arī pamanījuši, ka cīņā ar ātrajiem kredītiem ir pielietoti praktiski visi instrumenti, kas šim segmentam ir apspiedis iespēju pastāvēt. Par to var gavilēt, taču steigties ar plaukstu sišanu ir pāragri. Lai kā gribētos aizbēgt no kredītiem, lai kādas normas tiktu ieviestas, cilvēku vēlme aizņemties ir atkarīga nevis no kreditoru piedāvājuma, bet no kopējā dzīves līmeņa un naudas trūkuma, kurš Latvijā nav nekāds retums. Lai arī lielveikalu daudzums un to apmeklētāju skaits liek domāt, ka Latvijā viss ir labi, tas ir maldīgs priekštats un šādas indikācijas norāda vien to, ka mums patīk tērēt un pirkt, neskatoties uz kopējo labklājības līmeni. Protams, daļa cilvēku pārstāv vidējo slāni, kurš spēj ne tikai pirkt, bet arī iekrāt, tāpēc viņu pieredze ar kredītiem ir tikai auto līzinga un hipotekāro kredītu segmentā. Ierasti šādi cilvēki ir ļoti skeptiski pret ātrajiem kredītiem un tos, kuri izmanto mikrokredītus, viņi uzskata par ļoti neapdomīgiem. Spriest par citiem, neesot citu čībās ir vienkārši, sevišķi jau tad, kad pašam viss ir lieliski. Tā nu mēs sadalamies divās kopienās - viena dzīvo trūcīgāk un pārtiek no kredītiem, cita par viņiem spriež un dzīvo stipri labāk.

Tā kā cīņa par segmentu, kurā ir trūcīgie cilvēki paliek neaktuāla. Kreditori iet līdzi laikam un pielāgojas likumdošanai. Neviens nevēlās cīnīties ar vēja dzirnavām, saprotot, ka nemitīgā nomelnošanas kampaņa un likumdošanas izmaiņas grauj biznesu un ved uz iznīcību. Tieši šis ir viens no iemesliem, kāpēc mainās kredītu formāts. Patēriņa kredītus piedāvā arī bankas, tāpēc šeit veidojas dabīga konkurence, kurā ir vieta arī nebanku kreditēšanas kompānijām. Patēriņa kredītiem visticamāk nebūs tādas nedienas kā ātrajiem aizdevumiem liste, jo šis segments ir kopīgs ar bankām, kurām nebūtu izdevīgi to kropļot. Ātrie kredīti mirst dabīgā nāvē ne tikai nomelnošanas un likumdošanas pēc, tie aiziet arī dēļ tā, ka cilvēkiem palielinās vajadzība pēc lielākām kredīta summām un lieākiem atmaksas termiņiem ar mazāku procentu likmi. Kā vēl viens no iemesliem ir tas, ka lielākā daļa cilvēku jau ir apdedzinājušies un bieži vien pat nokļuvuši parādnieku reģistros. Ātro kredītu segments sevi ir izsmēlis un tam patiešām ir jāaiziet, vietā ļaujot atnākt kaut kam labākam. Un labāks var būt tikai tāds aizdevums, kuru ir stipri grūtāk saņemt, kuram ir samērīga procentu likme un cilvēcīgas soda sankcijas. Līdz šim šādus pakalpojumus varēja meklēt tikai savās bankas, taču tagad mums tiks dota iespēja izmantot arī nebanku kreditoru piedāvājumus.

Kā izvēlēties atbilstošāko patēriņa kredītu?

Ja runājam par banku segmentu, tad vislabāk būtu izskatīt savas bankas piedāvājumu, jo ierasti banka saviem klientiem piedāvā īapšākus aizņemšanās nosacījumus. Nebanku kreditoru patēriņa kredīti pilns saraksts, ir neslikta alternatīva, tomēr tā ir tikai alternatīva situācijās, ja banka jums atsaka vai arī jūs esat atraduši kādu piedāvājumu, kurš ir stipri izdevīgāks, piemēram, aizdevumu, kuram ir atliktais maksājums un nav komisijas maksa. Jā, gadās arī tādi piedāvājumi, taču šeit ir jāsaprot, ka tas ir tikai mārketinga triks, kurš jūs mēģinās uzsēdināt uz domas par viegli pieejamiem naudas līdzekļiem. Ierasti šo piedāvā kā kredītlīniju, kas savā ziņā arī ir patēriņa aizdevums. Lai arī jums kaut ko piedāvā par brīvu vai ar ļoti maziem procentiem, nesteidzieties un rūpīgi izpetiet visus nosacījumus, kuri var slēpt kādu zemūdens akmeni. Bieži vien cilvēki iekrīt uz to, ka nelasa līgumu un nepievērš uzmanību, piemēram, soda sankcijām. Tāpēc jau rodas situācijas, kad nevainīgs bezmaksas aizdevums pārvēršas par postošu kredītu maksājumu stafeti, kurai nav ne gala, ne malas. Lai izvēlētos sev atbilstošāko aizdevumu, jāsāk ir ar sava ģimenes budžeta plānošanu, kur ir jāparedz ikmēneša kredītu maksājumi. Ja plānojot savu ģimenes budžetu jums nerodas nekādas nesaskaņas un kredīta maksājums neko stipri neietekmē, var ķerties pie nākamā soļa. Nākamais solis ir kreditora izvēle, kur galvenais ir citu cilvēku atsauksmes un kredīta nosacījumi. Vienmēr ir jāsalīdzina vairāki aizdevēji, jo katram var būt individuāla pieeja, kura var būtiski atšķirties. Ja vienam kreditoram būs labs apkalpošanas serviss un vienkāršāki saņemšanas nosacījumi, citam var būt izdevīgāka procentu likme un minimālas soda sankcijas, ja nu nesanāk laicīgi pildīt saistības un atmaksāt paņemto aizdevumu.

Vai patēriņa kredīti būs tik pat postoši kā ātrie?

Nē, patēriņa kredīti nebūs postošāki par tiem, kādi tie ir bijuši līdz šim. Kā jau minējām, nebanku kreditori pielāgojas apstākļiem, saprotot, ka ziedu laiki ir beigušies un laivā ir palikušas tikai dažas vietas. Ja ātro kredītu sākumos vietu un aizņēmēju bija daudz, tad tagad viss ir citādāk, ātro kredītu laiva ir caura un uzskrējusi uz sēkļa, nākotnes tur nav un visi ir izdarījuši secinājumus, mūkot kur nu kurais. Tie, kuriem bija iespēja transformēties, to jau ir izdarījuši, bet dažiem līdz ar ātro kredītu ēras beigām beigsies bizness pavisam. Patēriņa kredīti nav nekas jauns un pie tiem cilvēki ir jau pieraduši, viņi skaidri apzinās, ka tas ir daudz nopietnāks un grūtāk saņemams aizdevuma veids. Šādam aizdevumam cilvēki ierasti gatavojas un tā sānemšanas mērķi ir daudz nopietnāki par tiem, kādi tie ir mikroaizdevumiem. Ir liela starpība - aizņemties mājokļa vai auto remontam, vai arī aizņemties jaunām kurpēm. Patēriņa kredītu gadījumā ierasti ir minimālā aizņemšanās summa un minimālais aizņemšanās termiņš, kurš nedod iespēju aizņemties 50 euro uz nedēļu, neatdot to un tad maksāt par pagarināšanu. Jums ir iespēja aizņemties, piemēram, 500 euro uz minimālo termiņu 3 mēneši. Skaidrs, ka pie šadas situācijas jūs pārdomāsiet iespēju aizņemties vairākas reizes, jo summa nav maza un ikmēneša maksājums arī nebūs mazs. Šeit varētu parādīties klupakmens, kurš cilvēkam var likt aizņemties vairāk uz ilgāku laika posmu - ja jau dod, tad jau jāņem tik, cik var. Bez šaubām, tā darīt nedrīkst, aizņemties var tikai tik daudz, cik vajag. Ideāli, ja kaut kādu daļu no naudas jūs esat iekrājuši, lai aizņemties vajadzētu mazāk.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 2

Kā un kāpēc patēriņa kredīti nomaina ātros kredītus
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 2

Atstāt komentāru