Kas jāņem vērā, pērkot auto ilgtermiņa kredītā?

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
15000
Atsauksmes (7)
1 stunda
Nav
18 - 75
Individuāli
08:00-20:0010:00-20:00
10000
Atsauksmes (2)
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kas jāņem vērā, pērkot auto ilgtermiņa kredītā?

Sava personīgā auto iegāde daudziem no mums ir liels sapnis. Sava mašīna tomēr paliek sava mašīna nevis vecāku vai darba iedotā. Lai arī ar automašīnas iegādāšanos līdzi nāk ne tikai prieks un atbildība, bet arī papildus tēriņi, kas saistīti ar mašīnas izmantošanu – ne tikai degvielas izmaksas, bet arī dažādi remonti, riepu maiņa kā arī apdrošināšanas izmaksas un ikgadējā tehniskā pārbaude. Protams, noteikti jebkurš no mums gribētos pirkt jaunu mašīnu no salona, tomēr reālajā dzīvē tā notiek mazākumā gadījumu. Neatkarīgi no tā, vai mašīnu plānots iegādāties jaunu, mazlietotu vai ilgāk lietotu, ir dažādas lietas, kas jāņem vērā pērkot auto kredītā vai skaidrā naudā, un to mēs šajā rakstā arī mēģināsim jums pastāstīt. Vispirms ir jāsaprot, kādu automobili iegādāties – jaunu, ar kuru varēsiet izbraukt no salona uz zināsiet, ka neviens cits ar to nav braucis, mazlietotu, ar kuru kāds cits ir braucis ne ilgāk par vienu gadu, vai tomēr lietotu – mašīnu, ar kuru ir braukts vairākus gadus.

Kas jāņem vērā, pērkot auto kredītā?

No tā tiešā mērā ir atkarīgs tas, cik mašīna izmaksās. Jauna, nelietota mašīna, ar kuru vēlēsieties izbraukt no salona, protams, izmaksās visdārgāk. Tomēr jāņem vērā tas, ka par mazlietotu automobili uzskata tādas mašīnas, kas ir brauktas ne ilgāk par vienu gadu. Ja līdz jaunas automašīnas iegādei ir jāpakrāj vēl nedaudz naudiņas, tad, iespējams, ir vērts pirkt mazlietotu mašīnu, jo visām jaunajām mašīnām pirmajā gadā notiek straujš vērtības kritums, kas nozīmē to, ka par mazāku naudas summu var atrast lielisku mazlietotu mašīnu. Tomēr arī lietotām mašīnām nav ne vainas, Latvijā lielākais iegādāto mašīnu īpatsvars ir tieši lietotas automašīnas, kas skaidrojams ar to, ka tie ir lētāki un pieejamāki iedzīvotājiem. Pašos automašīnas meklēšanas pirmsākumos, protams, ir jānolemj, kāda tieši automašīna tiek meklēta – jauniešu pirmais sporta automobilis, ģimenes mašīna vai pilsētas mazauto.

Tas noteikti ir visvienkāršākais lēmums, jo katrs jau mēs vislabāk zinām savus ieradumus un vajadzības. Ja līdz šim ir braukts ar vienas markas mašīnu, tas noteikti nenozīmē, ka nākamā mašīna jāiegādājas tās pašas markas, jo, lai arī pieradums ir liels, tomēr ir vērts aplūkot arī citas mašīnas markas, kas, iespējams, būs daudz piemērotākas jums. Vēl būtiski ir izlemt, ar kāda veida degvielu vēlamies savu braucamo – dīzeli, kas ir diezgan ekonomisks, piemērots lielu attālumu veikšanai, tomēr ziemā mašīnas ar dīzeļdzinēju lielā salā var sagādāt problēmas, gāzi – ļoti ekonomisks variants, tomēr gāzes iekārtas uzstādīšanai ir ļoti lielas izmaksas, vai benzīnu – degviela, kas ir visneekonomiskākā, tomēr uzticama un klusa braukšana, kā arī zemākas dzinēja remonta izmaksas. Lietotu mašīnu iegādei ir jāpievērš vislielākā vērība, vēl jo vairāk, ja tiek ņemts kredīts pret automobiļa ķīlu.

Vai iepazīties ar CSDD un dažādu ekspertu ietiekumiem?

Auto eksperti un CSDD dod dažādus ieteikumus, kā visveiksmīgāk nopirkt lietotu mašīnu, lai nav tā, ka dažus mēnešus vai pat nedēļas pēc auto nopirkšanas sākas zili brīnumi, kas pirkšanas brīdī ir bijuši noklusēti, bet jaunajam īpašniekam rada diezgan lielus tēriņus. Ja esat nolēmuši pirkt lietotu auto, ir divas iespējas, kā to izdarīt – vai nu pie oficiāliem lietotu braucamrīku tirgotājiem vai pa tiešo no privātpersonas. Ja esat noskatījuši kādu mašīnu sludinājumu portālā, bet redzat, ka tai ir norādīta pārāk zema cena, neiekrītiet slazdā, jo izlecoši zema cena neliecina par neko labu – visticamāk mašīnai ir kāds defekts, lai arī mašīnas pārdevējs censtos ieskaidrot, ka zema cena ir dēļ tā, ka viņš vēlas pārdot to steidzamā kārtā. Noteikti jāizvairās pirkt mašīna no nepazīstamiem cilvēkiem, ko vēlāk nebūs iespējams atrast.

Pērkot lietotu vai mazlietotu auto, noteikti ir vērts ielūkoties CSDD e-pakalpojumā, kurā ir iespēja iegūt informāciju par to mašīnu tehniskās apskates rezultātiem, kuras ir reģistrētas Latvijā, tas var atklāt brīnumus. Kā arī Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā var pārbaudīt, vai noskatītais automobilis Latvijā nav izsludināts meklēšanai. Vēl piesardzība no drošības aspektiem ir iepazīties ar statistiku par visvairāk zagto mašīnu markām, jo nereti ārpus Latvijas nozagtās mašīnas cenšas pārdot Latvijas tirgū. Lai arī lietots autiņš, tomēr svarīgi būtu pārliecināties, ka mašīnai ir divi atslēgu komplekti. Mašīnas iegādei jābūt pārdomātai, nedrīkst uz sitiena pirkt pirmo mašīnu, kas iekrīt acīs, noteikti ir vērst salīdzināt vienas markas un tehnisko parametru mašīnu cenas, lai aptuveni saprastu, cik noskatītās mašīnas cena ir tuvu vidējai cenai par šādu braucamo.

Vai būt acīgam un norādīt uz auto defektiem?

Kad esat noskatījuši kādu automašīnu un nolēmuši to aplūkot, lai izlemtu, vai to iegādāties, ņemiet vērā, ka auto pārbaude ir vienīgi jūsu rokās – ja būsiet zinošs un acīgs, ļoti iespējams izvairīsieties no nepatīkamiem pārsteigumiem tuvākajā nākotnē. Ja pats nejūtaties droši par savām zināšanām, paaiciniet kādu draugu, kurš pārzina mašīnas, vai arī sarunājiet autoservisā noskatītās mašīnas pārbaudi, lai pārliecinātos par tās tehnisko stāvokli. Ja uzticaties sev, tad ne tikai apskatiet vizuāli mašīnas riepas, dzinēja skaņu, kurai jādarbojas vienmērīgi, virsbūvi un mašīnas apakšu, vai nav rūsas pleķi, dzinēju, salona izskatu, bet izbrauciet arī testa braucienu, kurā pārbaudiet, vai, nospiežot spēcīgi gāzes pedāli, pa izpūtēju nenāk ārā zili dūmi, bremžu asumu, stūres gaitu, kā arī, vai strādā komforta elementi – elektriskie spoguļi, krēslu apsilde, logu tīrītāji, lūka, gaisa kondicionieris u.c. Atkarībā no tā, cik dārgu mašīnu esat nolēmis iegādāties, ir vairākas iespējas, kā samaksāt par noskatīto mašīnu – sakrāt naudu pašam vai ņemt kredītu jeb līzingu.

Ja sakrātā nauda nav pārāk liela, iespējams labāk par vecāka un lētāka autiņa iegādi būs pirkt jaunāku un labāku auto, izmantojot savus iekrājumus pirmajai līzinga iemaksai. Noteikti lielāka daļa cilvēku ieteiktu neņemt kredītu, jo nebūs nevienam nekas jāmaksā un mašīna būs tava, bet noteikti ir vērts iepazīties ar Mogo.lv vai Vita Credit piedāvāto iespēju noformēt līzingu. Līzinga noformēšana pie šīm kompānijām ir ātra un viegla. Ja baidāties, ka aizdevums jums tiks atteikts sliktās kredītvēstures dēļ, zini, ka Mogo.lv katru auto līzinga pieteikumu izskata individuāli un, iespējams, piešķirs līzingu ar negatīvu kredītvēsturi, jo līdz atmaksas beigām automobiļa īpašnieks būs aizdevējs, bet tu – turētājs, tādējādi iegādātā mašīna kalpos kā ķīla un garants.

Dzīvē nereti rodas dažādas neparedzētas situācijas, un reizēm var rasties brīži, kad steidzami nepieciešami papildus līdzekļi. Ir daudz un dažādi veidi, kur un kā aizņemties. Gadījumā, ja Jums ir sava privātā automašīna – ir kompānijas, kuras pret auto ķīlu aizdos Jums nepieciešamos līdzekļus. Šādas kompānijas nav daudz, bet ir Latvijā izplatītas. Šoreiz piedāvājam dažus vērtīgus padomus, kas palīdzēs veiksmīgāk un apdomīgāk aizņemties, ieķīlājot savu mašīnu. Ja Tev interesē kredīts pret Tava braucamā ķīlu, ieskaties Mogo piedāvājumos. Ņem vērā, ka šī kompānija piedāvā gan lielāka, gan mazāka apmēra kredītus līdz pat 15000 eiro.

Izvēlies savu kredīta atmaksas termiņu pats!

Apmaksas termiņu vari noteikt Tu pats – kredītu ir iespējams apmaksāt 3–60 mēnešu laikā. Svarīgi ņemt vērā, ka Tava personīgā mašīna nedrīkst būt vecāka par 20 gadiem. Protams, kredīta ņēmējam jābūt pilngadīgam – aizdevumi tiek izsniegti līdz pat 75 gadu vecumam. Mogo saviem klientiem piedāvā dažādas priekšrocības, piemēram, Tu varēsi turpināt braukt ar savu mašīnu, kaut spēkā būs kredītsaistības. Otrkārt, naudu vari saņemt atbilstoši sava auto vērtībai – Tavs automobilis tiks novērtēts un Tu varēsi saņemt līdz pat 90% no tā vērtības. Piemēram, ja Tava mašīna tiek novērtēta 9000 eiro vērtībā, tad maksimālā kredīta summa Tev būs 8100 eiro.

Ievēro, aizņemties vari arī mazāku summu – esi prātīgs! Kredītu vari apmaksā sev vēlamā brīdī, tas atkarīgs no Taviem ienākumiem un finansiālās situācijas! Ielāgo, ir nepieciešamas dažas formalitātes, lai veiksmīgi aizņemtos – automašīnai ir jābūt izietai un derīgai tehniskajai apskatei, kā arī obligāti jābūt OCTA apdrošināšanai. Tomēr der ielāgot – ja nepieciešams lielāks aizdevums, līdz 5000 eiro Jums vajadzēs arī KASKO apdrošināšanu. Noteikumi ir pavisam vienkārši – Tu vari aizņemties sev nepieciešamos līdzekļus pret sava autiņa ķīlu, Mogo mašīnu nepatur pie sevis aizdevuma līguma laikā. Ņem vērā, ka mašīnai ir jābūt reģistrētai uz Tava vārda.

Labs piedāvājums gan lielākiem, gan mazākiem uzņēmējiem – mašīna var būt reģistrēta arī uz uzņēmuma vārda. Ja izvēlies šo variantu – katru mēnesi savā uzņēmumā saņemsi rēķinu. Mogo.lv savai klientu drošībai katru mēnesi nosūta dažādus atgādinājumus sms vai e-pasta formā, ka tuvojas aizdevuma apmaksas laiks. Ja esi pārliecināts par savām finansēm, protams, vari apmaksāt kredītu jau pirms aizdevuma līguma beigām. Ņem vērā, ka, apmaksājot aizdevumu savlaicīgi, vari ietaupīt – procentu likmes maksu būs jāmaksā tikai par aizdevuma laiku līdz kredīta atmaksas dienai.

Tomēr nereti ir situācijas, kad kompānija aizdevumu pret mašīnu nepiešķir – esi vērīgs, rūpīgi iepazīsties ar aizdevuma līguma noteikumiem un pārdomā savu atbilstību! Viens no aizdevuma atteikuma iemesliem var būt gadījumos, ja automašīna ir pirkta līzingā un šis līgums vēl ir spēkā (īpašnieks vēl apmaksā līzinga maksājumus). Protams, ja atlikušais termiņš ir neliels – kredīts var tikt piešķirts. Ir dažāda veida kredīti – katram ir savi noteikumi un iespējas. Esi prātīgs – aizdevums pret ķīlu ir īpaši liela atbildība! Zemāk ir kāda autovadītāja stāsts par pieredzi ar kredītiem pret savu automašīnu. Vēlam veiksmīgu un drošu aizņemšanos!

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 3 | Vērtējums: 4.7

| | Vērtējums: 4

No savas puses varu teikt, ka pērkot autiņu kredītā ir jāskatās uz to pavisam racionāli, uzdodot sev tādus jautājumus kā - cik ilgi plānots braukt ar to auto, cik dārgas ir šī auto detaļas un remonta izmaksas, vai auto nerūsē, kādas ir citu cilvēku atsauksmes par šo auto un pats galvenais, kāda ir bijusi citu pieredze ar kompāniju, kura izsniedz šāda veida kredītus. Visu apsverot, var izkristalizēties reālā aina, kur taps skaidrs, vai tiešām jāņem kredīts kādam lūznim, pārmaksājot par to lielu naudu.

| | Vērtējums: 5

Es ieteiktu braukt uz servisu un pārbaudīt katru sīkumu. Cik nav dzirdēts, ka paņem autiņu kredītā, paņem vēl kādu ātro kredītu, lai uzpucētu, bet tad nojūk kaut kas tāds, ka nav naudas remontam un jāveic kredītmaksājums.

| | Vērtējums: 5

Nu šī tēma ir ļoti nopietna, jo Latvijā ir tendence ievest noķīlētus auto, kuru patiesais stāvoklis ir noslēpts pat zem 5 cm špakteles. Nesen remontēju savam spēkratam sliekšņus un, kad sāku slīpēt, no sliekšņa atvēlās 30 cm garš un kādi 3 cm biezs špakteles slānis. Pie tam, tā špaktele bija uzklāta pa virsu antikorozijas zaptei.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.