Kas ir kredītu refinansēšana, kā tā palīdz?

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
10000
Atsauksmes (2)
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kas ir kredītu refinansēšana, kā tā palīdz?

Domājam, ka uz doto brīdi var droši apgalvot, ka kredīti ir kļuvuši par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu un reti kurais nebūs saskāries ar šiem pakalpojumiem - vai tas būtu parasts mikrokredīts, ilgtermiņa kredīts, hipotēka vai aizdevums automašīnas iegādei, kāds no šiem veidiem noteikti būs bijis izmantots. Cilvēks sev neko neatsaka un ņem aizdevumus, lai nodrošinātu sev nepārtrauktu naudas esamību, ko bieži novirza dažādu jaunu ierīču iegādei vai atpūtai kādā ceļojumā. Kreditēšanas iespējas ļauj saņemt vēlamo uzreiz, negaidot un nekrājot. Un šis viss bieži vien noved pie tā, ka cilvēks paņem vairākus kredītus, kuri veido ne to labāko finansiālo situāciju. Ierasti katram kredītam ir savi atmaksas termiņi, komisijas maksa un citi noteikumi, kas var apgrūtināt norēķinus, ja šo aizdevumu ir daudz. Un beigu beigās, nevarot pavilkt visu lielo nastu, cilvēks sāk kavēt maksājumus, par ko saņem soda sankcijas vai siltākajā gadījumā, tas nokļūst parādnieku reģistros. Kā zināms, tad sabojājot kredītvēsturi, nākotnē var nākties saskarties ar to, ka neviens Jums neaizdos, jo aizdevumi parādniekiem ir ļoti reti sastopams pakalpojums. Un tagad mēs pastāstīsim, ko darīt, ja ir paņemti vairāki kredīti un tas sāk traucēt, pastāstīsim, ko dod kredītu refinansēšana jeb apvienošana, kura bieži palīdz neiekulties nepatikšanās ar daudzajiem aizdevumiem.

Kas ir kredītu refinansēšana, kā tā palīdz?

Kā darbojas kredītu refinansēšana?

Šis process nav tik sarežģīts, cik var izlikties no daudziem neizprotamā nosaukuma. Šis nosaukums ir cēlies no latīņu valodas re un finansēšana, kuru var tulkot arī kā kreditēšana. Lai arī šis būtu pareizākais termins, plaši lietojams ir arī tāds jēdziens kā kredītu apvienošana un pārkreditēšana. Šis pakalpojums paredz to, ka Jums tiek dota iespēja dzēst citu kredītu, paņemot jaunu. Un, svarīgais moments ir tas, ka šeit tiek veikta apvienošana, kurā var ietilpt vairākās kredītkompānijās esošās saistības. Lai arī tas ir jauns aizdevums veco aizņēmumu dzēšanai, tas būtiski atšķiras no vienkārša naudas aizdevuma, kuru varētu paņemt pie kāda no tipiskajiem aizdevējiem. Pēc savas būtības un no juridiskā aspekta, šis pakalpojums ir mērķēts kredīts, kuram ir skaidri noteikts pielietošanas veids, piemēram, tas ir tas pats, kas pirkt dzīvokli vai auto, nauda tiek izsniegta konkrētam mērķim, tikai šeit tas ir domāts citu kredītu segšanai, kas arī tiek atrunāts līgumā.

Kādos gadījumos cilvēks nonāk līdz kredītu refinansēšanai?

Katram šīs situācija var būt dažādas, tomēr ir tipiskie gadījumi, kad cilvēkam nav citu variantu, kā tikai paņemt aizdevumu, lai segtu citus kredītus. Viens no tipiskajiem iemesliem ir globālā ietekme uz procentu likmēm, kas ļauj pārformēt savu kredītu uz izdevīgākiem noteikumiem. Piemēram, ja Jūs kādu laiku atpakaļ ņēmāt hipotēku ar 30% likmi, bet tagad tā ir tikai 12%, kāpēc gan neizmantot šos lielisko iespēju un neveikt kredīta refinansēšanu? Šāda restrukturizācija ļaus jūtami samazināt ikmēneša maksājumus un ietaupīt milzīgu naudu. Cits stāsts ir, ja paņemti vairāki ātrie kredīti, kuru procentu likmes ir diezgan augstas un ierasti līdz apvienošanai nonāk jau tad, kad tiek maksātas soda naudas. Šajā gadījumā neko dižu ietaupīt nesanāks, tomēr tas ļaus atvieglot maksājumus un noņems lieko stresu, ko var radīt parādu piedzinēji. Jebkurā gadījumā, šis pakalpojums ir vērsts uz to, lai cilvēkam palīdzētu pārvarētu grūto posmu, kurā daudzi ir apjukuši, nobijušies un pat paslēpušies no saistībām.

Kas un kā var saņemt refinansējamu?

Jāsāk ar to, ka praktisku atšķirību no parastā kredīta šeit nav, refinansēšanas kredīta noteikumi ir praktiski identiski ar ilgtermiņa kredīta noteikumiem. Svarīgi ir, lai cilvēks būtu nodarbināts un saņemtu oficiālus ienākumus, kurus nepieciešamības gadījumā var viegli uzrādīt kreditoram. Kā vēl viena būtiska norma ir laba kredītvēsture, jo, ja cilvēks ir bijis bezatbildīgs pret savām saistībām pagātnē, nav garantijas, ka tas nenotiks arī nākotnē. Kreditori cenšas izvairīties no sadarbības ar cilvēkiem, par kuriem ir negatīvi ieraksti dažādos pieejamajos reģistros. Kā jau minējām, noteikumi ir identiski ar ilgtermiņa kredītu un galvenais ir, lai kreditors saskata pozitīvas kredītņēmēja iezīmes, kuras dos saprotamu un labu kredītreitinga un maksātspējas signālu. Tā kā, ja Jums ir darbs, laba kredītvēsture un skaidra apziņa, ka spēsiet norēķināties, visdrīzāk uz kredītu refinansēšanu var cerēt.

Refinansēšanas process:

Ar ko atšķiras refinansēšana no restrukturizācijas?

Daudziem cilvēkiem jūk šie jēdzieni, un mēs paskaidrosim atšķirību start refinansēšanu un restrukturizāciju. Tātad, kā jau augstāk minējām, tad refinansēšana ir citu kredītu apvienošana vienā, tāda kā pārlikšana no augstākā plaukta uz zemāko, saliekot to visu vienā traukā. Taču restrukturizācijas gadījumā viss ir citādi, tur tiek mainīti kredīta noteikumi jau esošajam kredītam - tas var būt termiņš, summa un procentu likmes. Tās ir būtiskas izmaiņas līguma nosacījumos, kurus pieņēmāt ņemot aizdevumu. Šāda iespēja ir dota visiem, Jūs droši varat doties uz banku un pamainīt savus noteikumus, protams, ja līgumā nav atrunāti ierobežojumi. Ierasti bankas nāk pretī un dod iespēju cilvēkiem, kuriem nepieciešams atvieglot finansiālos sarežģījumus, nenovedot visu līdz tam, ka cilvēks nespēj norēķināties vispār. Ar ātrajiem kredītiem ir savādāk, nebanku kreditoriem šī restrukturizācija ir kā termiņa pagarināšana, par kuru nākas maksāt soda maksu. Protams, arī nebanku kreditori ir elastīgi un uz doto brīdi ir risinājumi, kuri ļauj mainīt aizdevuma formu, paliekot pie tā paša aizdevēja. Jebkurā gadījumā ir patīkami atvieglot savus maksājumus ar jaunu grafiku un izdevīgākiem noteikumiem, tāpēc droši iepazīstaties ar refinansēšanas un restrukturizācijas piedāvājumiem, ko sniedz gan banku, gan nebanku sektora pārstāvji. Jāpiebilst, ka banku gadījumā, refinansēšana vienas bankas ietvaros ir praktiski neiespējama, jo bankām tas nav izdevīgi - slēgt jaunu līgumu un izsniegt jaunu kredītu ar pazeminātām procentu likmēm jau esošo parādsaistību dzēšanai. Šī iemesla dēļ, cilvēkam nākas doties uz specializētajām refinansēšanas bankām, piemēram, BIGBANK vai izmantot kādu citu nebanku kreditoru kreditēšanas modeli.

Vai refinansēšana samazina parāda summu?

Kopsavilkums par refinansēšanu

Kā redzam, tad refinansēšana dod iespēju mazliet uzelpot un noņemt no pleciem smago nastu, tomēr tai ir divas puses, kuras jāņem vērā, ja vēlaties, lai viss būtu droši un izdevīgi. Ja ļoti iedziļinās un visu rūpīgi sarēķina, tad var redzēt, ka ātro kredītu gadījumā, refinansēšana nedod jūtamu guvumu, tā tikai atvieglo maksājumus, bieži vien nesamazinot kopējo parāda summu, bet pat palielinot to. Visveiksmīgākais kredītu pārkreditēšanas modelis ir tad, ja esat paņēmuši ilgtermiņa kredītu, kuram šī pakalpojuma ietvaros varēs samazināt kaut vai 1% no kopējās maksas, pie reizes palielinot atmaksas termiņu. Vēl viens būtisks moments, kurš var ietekmēt šī visa izdevīgumu, ir līgumsaistības ar iepriekšējo kreditoru - vai tajās nav paredzēta, piemēram, soda nauda par priekšlaicīgu kredīta atdošanu. Situācijas var būt dažādas, tāpēc nesteidzieties ar līguma slēgšanu, neiedziļinoties visās detaļās, kuras aizdevuma pārkreditēšanu var padarīt par neizdevīgu. Iesakām rūpīgi iepazīties ar aizdevēja piedāvājumu, lai nepalaistu neko garām, sevišķi, ka aizdevums tiek ņemts pret kādu ķīlu, kuru var nākties zaudēt, ja kaut kas noies greizi. Ja Jums ir bijusi pieredze ar bankām vai nebanku kreditoriem, kuri veic kredītu refinansēšanu, padalieties ar to komentāros, daudzus tas var paglābt no likstām.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

Jā, es ar saskāros ar to, ka biju paņēmis vairākus kredītus pie nebanku kreditoriem, neko dižu un labu jau tas nedeva, tikai to, ka nav jāmaksā 5 rēķini, bet viens. Tieši tā, nav izdevīgi apvienot aizdevumus, kuru summas ir mazas, liela izdevība tur nevar sanākt, jo banka jau ņems savus 20% noteikti. Labāk vispār neņemt kredītus, dzīvojiet nabadzīgi un pieticīgi, ka esat no tā slāņa, kredītus var ņemt tikai tie biezie, kuri var viņus arī atdot.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.