Sakrāt naudu vai aizņemties ilgtermiņa kredītu?

  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Sakrāt naudu vai aizņemties ilgtermiņa kredītu?

Starujā dzīve diktē savus noteikumus, viss tik ātri mainās, ka tikt tam visam līdzi var tikai tad, ja ir pietiekami daudz naudas. Vieniem tā nauda nāk viegli un nopirkt jaunu moci vai grilu nesagādā nekādas problēmas, bet cits nevar atļauties nopirkt sev jaunas drānas. Gan mocim, gan drānām var sakrāt, tikai jāsaprot, vai tas būs visu mūžu vai dažus mēnešus. Skaidrs, ka 10 gadus krāt, lai nopirktu jaunu moci, varēs tikai ļoti mērķtiecīgs cilvēks, kurš visu šo laiku taupīs un neko citu nepirks. Tāds, kuram nauda ir pietiekoši vai pacietības nev nemaz, tāds šādu pirkumu veiks pavisam drīz, pat, ja būs jāaizņemās uz neizdevīgiem nosacījumiem. Aplūkosim, kas tad ir izdevīgāk, sakrāt vai aizņemties ilgtermiņa kredītu uz vairākiem gadiem?

Sakrāt naudu vai aizņemties ilgtermiņa kredītu

Ar naudas krāšanu ir tā, ka to patiešām var atļauties darīt tad, ja ienākumi ir pietiekami un no visiem maksājumiem paliek pāri. Tādas situācijas patiešām ir retas, jo aktīvā dzīve visu laiku liek kaut ko iegādāties. Bieži vien savus noteikumus diktē arī spuldzītes efekta preces, tās visu laiku ir jāmaina, jo tās iziet no ierindas vai noveco un nav vairs modes trendā. Skaidrs, ka tādas preces tiek pirktas tagad un pēc 2 gadiem pār tam jau aizmirstās - krāt ilgu laiku, lai nopirktu preces, kuras nekalpos ilgtermiņa būtu neprāts. Tā mūs pataisa par mūžīgajiem patērētājiem, kuri visu laiku kaut ko pērk un tērē, tērē arī pāri saviem līdzekļiem, līz nonāk pie ātrajiem kredītiem, kuri tiek ņemti, lai neapstātos tas mūžīgais process, kurā mums viss ir pa rokai un sasniedzams. Bet varbūt tas nav pareizi?

Protams, ka tas nav pareizi, bet mēs noteikti nespēsim kļūt par tik lieliem antiglobālistiem, lai šo visu kaut kā ietekmētu. Noteikumus diktā pasaule, tāpēc ir tikai viens variants - nevari pielāgot apstākļus, pielāgojies apstākļiem. Pielāgošanās nenozīmē pilnīgu padošanos, tas nozīmē to, ka cilvēkam ir iespēja izdarīt pareizos secinājumus un izvēlēties sev tādus risinājumus, kuri viņam radīs maksimāli maz raizes un zaudējumus. Ja cilvēks ir izdomājis aizņemties ilgtermiņa kredītu, nevis sakrāt, tad šeit ir skaidri jāsaprot, cik ilgi kalpos iegādātā prece un cik par to tik pārmaksāts. Nav jēga pirkt to, kas beigs kalpot ātrāk kā tiks segts kredīta maksājums. Labi, ja tas vēl būs ilgtermiņa kredīts ar izdevīgiem procentiem, nevis aizņemta nauda pie ātro kredītu devējiem, jo nebanku kreditoriem nav tie labākie aizdevumi, ja cilvēks vēlās aizņemties uz ilgu laiku.

Patēriņa kredīts jāņem pie droša aizdevēja

Ja esi nolēmis paņemt patēriņa kredītu un apzinies, ka tās būs ilgtermiņa saistības, tad ir skaidri jāapzinās, kā tas ietekmēs visu pārējo finansiālo stāvokli. Ļoti būtiski ir izvēlēties pareizo aizdevēju, zināt, kur labāk aizņemties ir ļoti būtiski, jo uz kādu 5 gadu griezumu, tas var ietaupīt vairākus simtus, ja ne pat tūkstošus eiro. Daži aizņemās līdz 1000 euro, bet citi tiek pie aizdevumiem, kas sastāda pat 10000 euro, tad iedomājaties, kādas tur ir procentu likmes un cik cilvēki samaksā komisijās. Aizņemties var, piemēram, bankā Citadele. Protams, ir lietas, kuras prasa lielas investīcijas un sakrāt tām nav iespējams, kā piemēru var minēt mājas būvniecību. Sākumam vēl var sakrāt, bet kaut kad pienāks brīdis, kad naudu vajadzēs vēl un vēl. Ja cilvēks ir ar mieru dzīvot šķūnī un celt māju kādus 20 gadus, tad var arī krāt no mazām summām, bet, ja grib dzīvot tagad un uzreiz, tad nāksies vien ņemt kredītu.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Komentāri: 2 | Vērtējums: 4.5

| | Vērtējums: 5

Varu piekrist Oskaram, tomēr ne līdz galam. Pats esmu saskāries ar situāciju, kad vienā brīdī nolieku šos kredītus, bet tad notiek kaut kas un nav kur dabūt naudu. Ir bijis, ka aizņemos uz kāzām, auto remontam vai zoba labošanai. Neredzu neko sliktu, tomēr apzinos, ka ilgtermiņa kredīts ir labāks kā ātrais, jo banka ir saudzīgāka pret saviem klientiem.

| | Vērtējums: 4

Nu jau te aizrāvāties ar ilgtermiņa kredītu salvināšanu un vēl Citadeles reklāmu iebāzāt. Labāk ir krāt un pelnīt, nevis aizņemties, to jums pateiks jebkurš gudrs cilvēks. Šito sērgu vajag apstādināt!

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.