Vai ģimenes budžeta maciņam jābūt pie sievietes?

Mainoties laikiem, mainās arī cilvēku apziņa - dažkārt progresējot, bet bieži vien arī degardējot. Un sastopams tas ir gan attiecību veidošanā, gan spējā pārvaldīt savus resursus, piemēram, naudas līzekļus. Apskatīsim jautājumu - kāpēc ģimenes budžeta maciņam jābūt pie sievietes, nevis dalīti, kās tas bieži sastopams?

Atceroties senākus laikus, kad senči dalījās ar savām atziņām, gribās pieskarties tematam, kurš mūsdienās ir sastopams tikai retajā ģimenē. Un parunāsim mēs par ģimenes budžeta pārvaldnieku jeb - pie kā vsilabāk turēt ģimenes maciņu? Veicot nelielu pētījumu, aptaujājot aptuveni 100 ģimenes, atklājās, ka visbiežāk ģimenes maciņš nemaz neeksistē un naudas līdzekļi glabājas dalīti. Šādās ģimenēs nauda netiek galbāta vienā vietā un katrs dzīvo savu finansiālo dzīvi, atveltot ģimenei vien atrunāto daļu. Piemēram, ir tādi pāri, kas katru mēnesi novienojas, kurš un kādu daļu apmaksās no pārtikas, bet kurš apamksās komunālos maksājumus. Tas ir klasisks partenrattiecību modelis, kur valda aprēķins. Lai arī tas var likties taisnīgi, zem šāda naudas dalīšānas principa slēpjas ļoti nelabi zemūdens akmeņi. Vairumā gadījumu ar savu naudu nedalās egoisti, kuriem rūp savs komforts un apziņa, ka tas, redz, ir mans, tāpēc es pats lemšu, kā un kur to izmantot. Iedziļinoties mazliet dziļāk, var skaidri izkirstalizēt, ka šāda pieeja ir cilvēkiem ar ļoti vāju garīgo saikni. Tādas attiecības balstās uz aprēķina, patīk/nepatīk, gribu/negribu vai "būs jau labi, ja nekā cita nav". Un trākākais visā šajā ir tas, ka starp šādiem partenrattiecību piekopējiem neveidojas uzticība - tā ir tikai formāla, jo katrs savu segas malu velk uz savu pusi. Kāpēc vēlk uz savu pusi, ja dalās? Tāpēc, ka nedalās pilnībā, neuzticas un nenodala savas atbildības robežas.

Kā dalītie maksājumi parāda psiedo vīrieša dabu?

Vīrietis, kurš nespēj uzņemties atbildību par savu sevieti, bērniem un īpašumu, nav pelnījis saukties par īstu vīru un ielaisties sievietei ar tādu nenobriedušu vīriešu dzimtas pārstāvi var izrādīties sev par skādi. Ja vīrietis var atļauties pieprasīt no savas sievietes naudu, šeit ir jāsāk uztraukties par atbilstību savam dzimumam. Vīrietiem ir jāgādā par to, lai viņš spētu apgādāt visus, par kuriem tas ir uzņēmies atbildību. Taču mūsdienās daudzi vīrieši ir par to aizmirsuši, nolaižoties tik zemu, ka to apziņa veido parazītiskus uzskatus. Redz, viņa nopelna, viņai ir auto, viņai ir mājoklis - man būs vieglāk, dalīsim labumus. Ir arī tādi, kuriem labumus piegādā vecāki - tas var būt gan mājoklis, gan auto, gan pārtikas produkti. Tas arī neformē spēju rūpēties par sevi un citiem - tas kultivē parazītismu un dzīves stilu, kurā pašam ne par ko nav jāuzņemas atbildība. Sievietes bieži pieļauj kļūdu un ielaižas attiecībās ar cilvēku, kurš viņām patīk vizuāli, pieņemot visus netikumus un pat samierinoties, ka par to būs jāmaksā no savas kabatas. Un, ja tādam pārim ir vēl bērni, tie šo modeli pārņem - ierakstot savā apziņā šo ērto dzīves stilu par normu.

Kāpēc pseido vīrīeši neprecas un tik ļoti sargā savu maku?

Praktiski visi tie vīrieši, kuri neprot uzņemties atbildību un dalīties ar savu sievieti it visā, sargā savu maku līdz pēdējam. Tādi vīrieši nespēj iedomāties, ka kāds var pretendēt un viņu komfortu un citiem resursiem, tāpēc sagaidīt bildinājumu no tādiem būs praktiski neiespējami. Un bēdīgākais, ka sievietes, kuras ilgi nesaņem bildinājumu, samierinās ar to, domājot, ka dzīvot uz putnu tiesībām ir norma. Ar laiku pie tā pierod, ar laiku atnāk bērni, izveidojas kaut kāda iedzīve, tomēr tas viss ir balstīts uz nenoteiktiem noteikumiem un dažu labu komforta zonas. Ģimenes, kuras nav precējušās, dala maksājumus un dzīvo kā partneri, visvairāk riskē pazaudēt savu ģimeni un iedzīvi. Tādu piemēru ir daudz un visa pamatā ir cilvēku bezatbildība. Vīrietis, kurš nespēj apprecēt sievieti ir gļēvs, bet sieviete, kura dzīvo ar tādu vīrieti ir ar ļoti zemu pašnovērtējumu. Tāpēc jau agrāk nebija pieņemts dzīvot kopā, ja nebija kāzas un skaidri mērķi par turmāko dzīvi. Tagad viss ir tā pat vien un starp citu, neuzstādot nopietnus mērķus.

Vai maciņa uzticēšana sievietei uzlabos finansiālo veselību?

Jā, tas viennozīmīgi uzlabos gan finansiālo veselību, gan attiecības, jo pacels uzticības līmeni, pašapziņu un ieviesīs kārtību ģimenes budžetā. Otrs cilvēks novērtēs šo uzticēšanos un kļūs daudz atbildīgāks. Attiecības nav laiskošanās pa gultu ar vīnu un vīnogām, tas ir nopietns darbs, kur bieži vien ir jādomā ilgtermiņā, veidojot un kultivējot labvēlīgu augsni. Izkoptas attiecības var būt mūžīgas, bet nekoptas būs kā sprāgstošā bumba ar laika degli. Uzticot savu naudu sievietei, vīrietis nodod savus darba augļus ģimenei. Sieviete šajā gadījumā spēj veidot ģimenes budžetu un plānots visas izmaksas. Sievietes prot labāk taupīt un plānot tēriņus, jo domā uzreiz par vairākām lietām, kuras spēj ietekmēt finansiālo stāvokli. Vīrieši skatās tikai vienā virzīenā. Piemēram, ja vīrietis ir makšķernieks, tas var notērēt visu naudu uz savu hobiju, nepadomājot par to, kās tas ietekmēs kopējo ģimenes budžetu un citus maksājumus.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 1

Vai ģimenes budžeta maciņam jābūt pie sievietes?
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 1

1 komentārs | Komentēt

  1. feministe

    Es jau no sākta gala neciešu vīriešu sugu. Uz viņiem nevar paļauties, vienmēr izpēlē kādu jaoku jeb aplauzienu. Man ar tāds bija, auklējos daudzus gadus ar to dzērāju un maukuru. Naudu viņš nenesa, es par šo maksāju it visur. Mums ir arī kopīgs bērns, par kuru tas ēzelis neliekas ne ziņas, līdz es neatgādinu par alimentiem, kurus, protams, viņš maksā ļoti reti. Un tad visi brīnās, kāpēc skaistas un gudras sievietes paliek par feministēm. Un jā, par to maciņu. Maciņš bija pie manis, tikai pildīju to maciņu es pati, tāpēc šī torija manā gadījumā nestrādāja. Memļaki, ne vīrieši.

Atstāt komentāru