Kredīts mājokļa iegādei

Esam apkopojuši visus kreditorus, kuru piedāvājumā ir ilgtermiņa kredīts mājokļa iegādei. Ja meklē aizdevumu mājas, zemes vai dzīvokļa iegādei, esi īstajā vietā. Nav noslēpums, ka hipotekārais aizdevums būs sabiedrotais uz daudziem gadiem, tāpēc ir svarīgi izvēlēties izdevīgāko.

AizdevējsSaņemšanaSummaVecumsKomisijas %TermiņšDarba laiks
5 Sefinance atsauksmes

SEFINANCE INFO

1 d.
200000 2000 - 200000 €

20 - 75 gadi

2,9

12 - 360 mēneši
Pr-Pk: 09:00-18:00
Se: 10:00-14:00
Sv: Slēgts

Kas ir hipotekārais aizdevums mājoklim?

Kas ir kredīts mājokļa iegādei jeb hipotēka?Kurš gan nesapņo dzīvot savā personīgajā mājā, kura ir iekārtota tā, kā sirds vēlās? Domājam, ka par to sapņo praktiski jebkurš cilvēks. Taču tikt pie sava īpašumu nav nemaz tik viegli. Vieniem var paveikties ar mantojumu, citiem ar veiksmīgu uzņēmējdarbību, bet citiem neatliek nekas cits, kā paļauties uz aizdevumiem. Hipotekārais aizdevums mājoklim ir naudas kredīts mājokļa iegādei, būvniecībai vai remontam. Hipotēka paredz to, ka nopirktais vai ieķīlātais nekustamais īpašums kļūst par ķīlu uz visu kredīta atmaksas periodu. Šādu aizdevumu var noformēt līdz pat 30 gadiem, un tā summa ierasti sastāda 85% no izvēlētā īpašuma tirgus vērtības. Piesakoties mājokļa kredītam, ir jārēķinās, ka pirmajai iemaksai būs nepieciešami arī savi līdzekļi, kas ierasti ir ne mazāki kā 10% no īpašuma vērtības. Šādi ilgtermiņa kredīti ir ļoti liela atbildība un saistības uz daudziem gadiem, tāpēc pirms aizņemties ir nepieciešams visu smalki aprēķināt, noteikti sastādot arī savu ģimenes budžeta plānu.

Kādi ir galvenie mājokļa kredīta nosacījumi?

Lai pieteiktos mājokļa kredītam, cilvēkam ir jābūt sasniegušam vismaz 18 gadu vecumu, jābūt Latvijas pilsonim, jābūt regulāriem ikmēneša ienākumiem un atsevišķos gadījumos ir nepieciešama arī papildus dokumentācija. Hipotekārā kredīta apjoms ir atkarīgs no nekustamā īpašuma vērtības, kuru nosaka vērtētājs. Termiņš tiek noteikts atbilstoši cilvēka maksātspējai, bet ne piespiedu kārtā. Katrs pats var izvēlēties atmaksas termiņu līdz pat 30 gadiem, rēķinoties, ka kredīta maksājuma summa nedrīkst pārsniegt 40% no kopējiem ikmēneša ienākumiem. Šādam aizdevumam par nodrošinājumu kalpo iegādātais vai ieķīlātais īpašums, taču bez tā ir nepieciešama arī pirmā iemaksā, kas vidēji ir 10% no kopējās aizdevuma summas. Daudzos gadījumos papildus pirmajai iemaksai var nākties maksāt komisiju par mājokļa kredīta izsniegšanu - ierasti tā sastāda 1% līdz 2% no īpašuma vērtības. Ja ir vēlme paņemt aizdevumu būvniecībai vai tās pabeigšanai, būs nepieciešams uzrādīt būvatļauju un nodrošināt kreditora pārstāvim būvobjekta apsekošanu.

Pieteikšanās mājokļa kredītam:

 • Izvēlieties kompāniju, pie kuras vēlaties saņemt mājokļa kredītu;
 • Aprēķiniet iespējas - nosakot, cik lielu ikmēneša maksājumu varat atļauties;
 • Sazinieties ar iespējamo kredītu kompāniju un saņemiet no tās konsultāciju;
 • Aizpildiet kreditora mājas lapā vai filiālē hipotekārā kredīta pieteikumu;
 • Sagaidiet kreditora lēmumu par piešķiršanu vai atteikšanu;
 • Pozitīvas atbildes gadījumā dodieties pie kreditora parakstīt līgumu;
 • Nokārtojiet visas formalitātes pie notāra un veiciet reģistrāciju Zemesgrāmatā;
 • Nokārtojot formalitātes ar Zemesgrāmatu, iesniedziet kreditoram nepieciešamos dokumentus.

Kas jums pienākas?

 • Finansējums līdz 90% no īpašuma vērtības;
 • Kredīta pieteikuma izskatīšana 1-2 darba dienu laikā;
 • Iespēja izvēlēties nolikto atslēgu principu;
 • Kredīts mājoklim tiek izsniegts jebkuras bankas klientiem;
 • Individuāli noteikta procentu likme un atmaksas grafiks;
 • Bezmaksas konsultācijas.

Kas ir mājokļa kredīts ar valsts galvojumu?

Mājokļa kredīts ar valsts galvojumu ir paredzēts visiem jaunajiem speciālistiem no 18 līdz 35 gadu vecumam un cilvēkiem, kuru ģimenē ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. Līdzfinansējums mājokļa iegādei ir ļoti laba iespēja tik pie savas personīgās dzīvesvietas, saņemot lielāku aizdevumu, mazākas hipotekārā kredīta procentu likmes un ļoti niecīgu pirmo iemaksu. Zemāk rūpīgāk izskatīsim, kādi kreditoru piedāvājumi ir jaunajiem speciālistiem jeb profesionāliem, bet kādi ir ģimenēm ar bērniem līdz 23 gadu vecumam.

Kas jāņem vērā, izvēloties valsts galvojumu?

 • Darījuma summa - ģimenēm līdz 200000 euro, speciālistiem bez limita;
 • Garantijas apmērs - speciālistiem līdz 50000, ģimenēm atbilstoši bērnu skaitam;
 • Garantijas termiņš - līdz 10 gadiem ar samazinājumu atbilstoši pamatsummas atmaksai;
 • Maksa par garantiju - procentuāla likme atkarībā no piešķirtās garantijas summas.

Mājokļa iegādes kredīts jaunajiem profesionāļiem:

 • Personām līdz 35 gadiem, kuras ieguvušas vidējo profesionālo vai augstāko izglītību;
 • Samazinātā pirmā iemaksa, kura nepārsniedz 5% no kopējās summa;
 • Mājokļa kredīts līdz 95% no nekustamā īpašuma vērtības;
 • Jaunajos un renovētajos projektos ļoti zema procentu likme.

Nepieciešamie dokumenti jaunajiem speciālistiem:

 • Izziņa par deklarēto dzīvesvietu;
 • Personu apliecinoša dokumenta kopija;
 • Izglītību apliecinošā dokumenta kopija.

Kredīts mājokļa iegādei jaunajām ģimenēm ar bērniem:

 • Jaunajām ģimenēm ar bērniem vecumā līdz 23 gadiem;
 • Samazinātā valsts nodeva par īpašumtiesību maiņu līdz 0,5%;
 • Atcelta valsts nodeva par hipotēkas reģistrēšanu;
 • Samazinātā pirmā iemaksa, kura nepārsniedz 5% no kopējās summas;
 • Kredīts mājoklim līdz 95% no nekustamā īpašuma vērtības.

Nepieciešamie dokumenti ģimenēm ar bērniem:

 • Bērna vai bērnu dzimšanas apliecinoši dokumenti;
 • Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par apgādībā esošām nepilngadīgām personām;
 • Izziņa par deklarēto dzīvesvietu - atrodama Latvijas valsts portālā.

Vai ir iespēja atlikt kredīta maksājumus?

Jā, atlikt savus hipotekārā mājokļa kredīta maksājumus var. Ir kreditori, kuri piedāvā šādu atlikšanu uz vairākiem mēnešiem. Tiesa gan vairumā gadījumu tas ir domāts kā visas pamatsummas atmaksa, nevis viena maksājuma atlikšana. Tā kā kreditēšanas kompāniju daudzums nav mazs, jums ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko, paredzot arī tādas iespējas kā termiņa pagarināšanu un maksājuma atlikšana.

Kas ir nolikto atslēgu princips?

Nolikto atslēgu princips attiecas tikai uz hipotekārajiem kredītiem, kuriem par nodrošinājumu ir bijusi nekustamā īpašuma ķīla. Daudzi no kreditoriem jau sākotnēji piedāvā aizdevumus, kuri paredz šo nolikto atslēgu principu, nosakot arī mazliet mazāku maksimāli pieejamo kredīta summu. Šis princips paredz to, ka gadījumā, ja cilvēks vairs nekādīgi nespēj pildīt savas kredītsaistības, pēc nekustamā īpašuma pārdošanas tas tiek atbrīvots no jebkādām kredītsaistībām, kuras ir saistītas ar iepriekš iegādāto mājokli. Tas kreditoram ļauj atgūt savus līdzekļus un iespēju robežās nezaudēt uz nekustamo īpašumu tirgus svārstībām.

Vai mājokļa kredīta maksājumi ir jāapdrošina?

Mājokļa kredīta maksājumu apdrošināšana nav nekas neparasts, un tā ļauj iegūt papildus drošības sajūtu. Piemēram, ja jūs paliksiet bez darba vietas vai iegūsiet kādu darbnespēju, kura samazinās ienākumus un neļaus veikt maksājumus, apdrošināšana segs iztrūkstošos maksājumus. Ierasti šādu apdrošināšanas pakalpojumu izmaksas nav lielas un sākas pat no 5 euro mēnesī.

Vai, pērkot mājokli kredītā, tas ir jāapdrošina?

Ņemot vērā, ka nelaimes nāk negaidītas, tad ir vērts padomāt arī par sava īpašuma apdrošināšanu. Domājam, ka esat dzirdējuši par dažādām dabas stihijām un ugunsgrēkiem, kuri izpostījuši cilvēku kredītā pirktos mājokļus. Tas, ka īpašums ir izpostīts vai gājis bojā, neatbrīvo no hipotekārā kredīta maksājumiem. Tieši šis ir galvenais iemesls, kāpēc, pērkot mājokli kredītā, ir vērts to apdrošināt.

Kas ir izdevīgāk - dzīvot īrētā mājoklī vai nopirkt savu?

Kā zināms, tad daudzi cilvēki savus mājokļus īrē, un no domas iegādāties savu tos attur hipotekārā kredīta pirmā iemaksa. Tā kā pirmā iemaksa bieži vien sastāda pat 15% no kopējās aizdevuma summas, tad šādu naudu sakrāt vai aizņemties no radiem un draugiem ir visai sarežģīti. Protams, var paņemt kādu citu ilgtermiņa kredītu, lai iemaksātu pirmo iemaksu, tomēr tas rada papildus ikmēneša maksājumus, kurus, summējot ar hipotēkas maksājumiem, var pārsniegt maksājumu kritisko robežu. Ierasti kredītiestādes nosaka ikmēneša maksājumu limitu, kurš ir ne lielāks par 40% no kopējiem ienākumiem. Mēs ieteiktu šo procentu noteikt vēl zemāku, jo bez kredīta maksājumiem ir jāspēj vēl arī pilnvērtīgi dzīvot un iekrāt nebaltām dienām. Vai, īrējot dzīvokli, jūs pieturaties pie šīs kritiskās robežas? Domājam, ka nē, jo īres izmaksas ir samērā augstas, nostādot mājokļa kredīta maksājumus izdevīgākā pozīcijā. Ja jums ir iespēja sakrāt vai izdevīgi aizņemties pirmajai iemaksai, izvēlieties kredītu mājokļa iegādei - ilgtermiņā tas būs noteikti izdevīgāk.

Kā redzam, tad hipotekārā aizdevuma iespējas ir ļoti plašas un viegli pieejamas jebkuram Latvijas pilsonim, kurš atbilst kreditoru prasībām. Aizņemties mājokļa iegādei vai būvēšanai var gan ar valsts galvojumu, gan bez tā - viss ir atkarīgs, pie kādas atbalstāmo grupas jūs piederat. Ja esat jaunais profesionālis un jūsu vecums nav lielāks par 35 gadiem, vai esat ģimene ar vismaz vienu bērnu līdz 23 gadu vecumam, saņemt mājokļa kredītu būs ne tikai vienkāršāk, bet arī izdevīgāk. Daudzi cilvēki nemaz nezina visas iespējas un dzīvo dogmās par to, ka iegādāties māju, zemi vai dzīvokli kredītā ir kaut kas sarežģīts un nepieejams. Daudzi mājokļus īrē un to daļu, ko varētu maksāt kredīta maksājumos, iztērē uz svešu īpašumu. Katrs pielāgojas apstākļiem, vēlmēm un finansiālajam stāvoklim, un tas ir saprotami. Mēs aicinām jūs izvērtēt savu situāciju un izvērtēt, kāds mājokļa finansēšanas risinājums būs piemērotākais jūsu prasībām un maksātspējai.


Vērtējums: 4,20 no 5
Balsis: 5

Kredīts mājokļa iegādei
Vērtējums: 4.2 no 5
Balsis: 5