Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Esam apkopojušu visus Latvijas kreditorus, kuru piedāvājumā ir ilgtermiņa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ar izdevīgu procentu likmi. Ja vēlies aizņemties lielāku naudas summu, ieķīlājot savu māju vai dzīvokli, esi pareizajā vietā, kur izvēlēties atbilstošo kreditoru.

AizdevējsSaņemšanaSummaVecumsKomisijas %TermiņšDarba laiks
4.8 LKCENTRS atsauksmes

LKCENTRS INFO

1 d.
50000 500 - 50000 €

21 - 70 gadi

2,9

6 - 360 mēneši
Pr-Pk: 10:00-18:00
Se: 10:00-16:00
Sv: Slēgts
5 Sefinance atsauksmes

SEFINANCE INFO

1 d.
200000 2000 - 200000 €

20 - 75 gadi

2,9

12 - 360 mēneši
Pr-Pk: 09:00-18:00
Se: 10:00-14:00
Sv: Slēgts

Kur aizņemties kredītu pret nekustamo īpašumu?

Kas ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu?Ja ir gadījusies situācija, kurā ierastās aizdevuma formas vairs neder, liedzot aizņemties lielu naudas summu vai arī aizņemties situācijā, kad ir slikta kredītvēsture, risinājums ir. Šis risinājums ir ilgtermiņa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, kas ļauj ieķīlāt savu māju, zemi vai dzīvokli līdz pat 30 gadiem un saņemt sev nepieciešamo naudas summu. Katram cilvēkam ir savi iemesli, kāpēc tas izvēlas aizņemties, ieķīlājot savu īpašumu. Vienam tas nepieciešams, lai veiktu auto vai mājokļa remontu kredītā, citam lai atdotu parādus, bet vēl kādam ir jārisina kādas citas finansiālas problēmas. Katrai no situācijām var izvēlēties arī atbilstošo aizdevēju. Tā kā šādu pakalpojumu piedāvā gan banku, gan nebanku kreditori, šeit ir vērts iedziļināties un saprast, kas jūsu situācijā būs izdevīgāks. Pie nebanku kreditoriem visdrīzāk jūs saņemsiet ātru atbildi un vienkāršākus kredīta piešķiršanas noteikumus, arī nauda tiks pārskaitīta samērā ātrā laikā, taču par to visu būs jāmaksā augsta komisijas maksa. Pie bankām būs lēnāks noformēšanas process, taču gala rezultātā būs izdevīgāka procentu likme un iespēja pieskaņot maksājumu grafiku savām maksāšanas iespējām.

Kādus īpašumus var ieķīlāt, lai saņemtu kredītu?

Lai saņemtu hipotekāro naudas kredītu, par ķīlu liekot savu nekustamo īpašumu, derēs dzīvoklis, garāža, zemes gabals, mežs vai privātā māja. Jūsu īpašumam ir jābūt uz jūsu vārda, neapgrūtinātam ar citām parādsaistībām, kuras ir kā nodrošinājums, kā arī īpašumam jābūt reģistrētam Zemesgrāmatā. Bez šaubām likt par ķīlu savas dzimtas mājas vai vienīgo dzīves vietu ir neprāts, jo vienmēr pastāv iespēja šo visu pazaudēt. Ja nepieciešamā nauda ir domāta kādam ceļojumam vai kosmētiskajam remontam, būtu stipri jāpadomā, vai šo visu nevar atlikt līdz laikam, kad tiks iekrāts. Aizņemšanās ir vienkāršākais, bīstamākais un tajā pašā laikā dārgākais risinājums - to nevar neņemt vērā.

Kā notiek šāda kredīta pieteikšana un saņemšana?

Lai ķertos klāt pie kredīta pieteikuma, sākotnēji ir jānoskaidro kredīta nepieciešamības motīvi un tā visa pamatojums. Tad ir jāizvērtē savas kredīta saņemšanas un maksātspējas iespējas, kuras var aprēķināt gan pašu spēkiem, gan vēršoties pie kredītu speciālistiem. Šādos aprēķinos svarīgi ir paredzēt ne tikai jau zināmus ienākumus un izdevumus, bet arī neparedzētus izdevumus, kuri var ietekmēt jūsu spēju laicīgi norēķināties ar kreditoru. Tātad, lai saņemtu naudas aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, būs jāiziet cauri šiem posmiem:

 • Kredīta mērķu un nepieciešamības izvērtēšana;
 • Maksātspējas un kredīta saņemšanas iespēju noteikšana;
 • Iepazīšanās ar kreditora pakalpojumu un līguma nosacījumiem;
 • Pieteikuma aizpildīšana internetā vai bankas filiālē;
 • Īpašuma un dzīvības apdrošināšanas iespēju izmantošana;
 • Ķīlas reģistrācija Zemesgrāmatā.

Kādas priekšrocības ir kredītam pret nekustamo ķīlu?

Kā jau jebkuram kredītam galvenā priekšrocība ir tā, ka tas, ko tagad nevar atļauties, pēkšņi kļūst pieejams. Ja ir vēlme kaut ko nopirkt, un nav naudas - lūdzu, te būs aizdevums un iespēja iepirkties. Ja kaut kas salūzt un nepietiek remontam - lūdzu, būs nauda, un var droši uzsākt remonta darbus. Situācijas, kurās var izjust priekšrocības, ir visdažādākās, taču paskatīsimies uz šo salīdzinājumā ar citiem kredīta veidiem. Salīdzinājumā ar īstermiņa un vidēja termiņa aizdevumiem, hipotekārais kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu tiek izsniegts uz ļoti garu atmaksas termiņu, kā arī tam ir milzīgas kredīta summas. Apskatīsim galvenās priekšrocības, kuras galvenokārt tiek piedāvātas bankās:

 • Pret nekustamo īpašumu var aizņemties līdz pat 30 gadiem;
 • Var saņemt kredītu līdz pat 100000 euro vai 90% no īpašuma vērtības;
 • Nav nepieciešamības atskaitīties un norādīt kredīta mērķi;
 • Konkurētspējīgas procentu likmes;
 • Kredīta pieteikuma izskatīšanas ātrums;
 • Individuāla pieeja katram klientam.

Kādos gadījumos ir vērts ieķīlāt savu nekustamo īpašumu?

Katrs gadījums ir individuāls, un praktiski katram cilvēkam ir dažādi ienākumi un dažādi tēriņu paradumi. Ja vienus līdz kredītiem noved dzīvošana pāri saviem līdzekļiem, tad citus motivē iespēja kaut ko attīstīt vai uzlabot, gūstot no tā tikai labumu. Minēsim dažus piemērus, kuros aizdevums pret savu īpašumu var būt visai pamatots:

 • Mājokļa vai komerctelpu remontam, rekonstrukcijai vai labiekārtošanai;
 • Vairāku kredītu apvienošanai - kas ļauj pagarināt termiņu un mazināt komisijas;
 • Patēriņa kredītu restrukturizācijai - ļaujot mainīt kredīta nosacījumus;
 • Mājokļa kredītu refinansēšanai;
 • Uzņēmuma izveidošanai vai tā attīstībai;
 • Eiropas Savienības projektu līdzfinansēšanai;
 • Citiem privāta rakstura pirkumiem vai maksājumiem;
 • Jauna nekustamā īpašuma iegādei;
 • Dažādu parādu dzēšanai;
 • Būvdarbu pabeigšanai.

Vai var aizņemties bez ikmēneša maksājumiem?

Lai arī tas izklausās visai dīvaini un neticami, tomēr ir aizdevēji, kuri piedāvā aizņemties uz vienu gadu, neprasot maksāt ikmēneša maksājumus, bet norēķināties tikai pēc gada. Aizdodot naudu pret īpašuma ķīlu, aizdevējs var justies droši, ka tas nepazaudēs savu ieguldīto naudu. Nosakot garāku atmaksas termiņu, cilvēkam rodas iespēja sakārtot savas finanses un atdot parādu tad, kad viņš to spēs.

Kā redzam, tad iespēja ieķīlāt savu nekustamo īpašumu (māju, zemi, dzīvokli) ar izdevīgu % likmi, lai tiktu pie papildus līdzekļiem, ir visai izplatīta un pieejama. Uz doto brīdi ir ļoti daudz kreditoru, kuri piedāvā aizdevumus pret ķīlas nodrošinājumu, tādā veidā garantējot sev papildus drošību un atvieglojot cilvēkam savu plānu realizēšanu. Šis pakalpojums var būt noderīgs gan uzņēmumiem, gan privātpersonām - ļaujot dažu dienu laikā iegūt līdz pat 90% no sava īpašuma vērtības. Lai arī šis ir visai pieejams finanšu pakalpojums, cilvēkam ir skaidri jāapzinās, kā tiks pildītas saistības, un kādas sekas var iestāties, ja laicīgi netiks maksāti kredīta maksājumi. Ir jāsaprot, ka, pilnībā nepildot savas saistības, var nākties šķirties no savas zemes, mājas vai dzīvokļa. Esiet apdomīgi un izvērtējiet ilgtermiņa kredīta nepieciešamību un savas iespējas to laicīgi atmaksāt.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 2

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 2