Kredīts auto iegādei - izdevīgs automašīnas līzings

Iegādājies savu auto uz izdevīgiem noteikumiem!

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ilgtermiņa kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
15000
Atsauksmes (7)
1 stunda
Nav
18 - 75
Individuāli
08:00-20:0010:00-20:00
10000
Atsauksmes (2)
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00

Gandrīz katrs cilvēks, kaut kādā brīdī izjūt nepieciešamību pēc sava auto - tas var būt gan personisku vajadzību dēļ, gan darba vajadzībām. Cilvēkam, kurš ir nolēmis iegādāties jaunu vai lietotu auto, noteikti ir jāsaprot, kādiem nolūkiem šis auto tiek pirkts. Viens pērk, lai pasportotu un padižotos citu priekšā, cits, lai nokļūtu līdz darba, bet cits, lai ceļotu ar savu ģimeni. Opcijas un iespējas ir dažādas, attiecīgi arī cenu kategorijas, kuras bieži vien ir šķērslis jaunas automašīnas iegādei. Ja ir sanācis tā, ka nepietiek, tad noteikti var palīdzēt tieši kredīts auto iegādei. Skaidrs, ka aizdevums jaunai vai lietotai automašīnai ir labs palīgs, tomēr ne viss ir tik vienkārši. Apzinoties, ka nauda ir rokas stiepienā un kārotais auto stāv acu priekšā, cilvēks bieži aizmirst par svarīgām niansēm, kuras būtu jāzina, ja ir vēlme iegādāties automobili. Apskatīsimies šeit visas iespējas, kuras uz šo brīdi pastāv Latvijas tirgū un kurās ir vienkārši pieejama nauda auto iegādei. Tomēr iesakām arī iepazīties ar to, kas jāņem vērā pērkot auto ilgtermiņa kredītā.

Kredīts auto iegādei - izdevīgs automašīnas līzings

Lai arī Latvijā ir daudz kompāniju, kuras aizdod naudu, ne visas ir paredzētas tam, lai pie tām aizņemtos kredītu jaunas vai lietotas automašīnas iegādei. Vairumā gadījumu šīs kompānijas izsniedz naudas aizdevumus, kuri ir balstīti uz ātru peļņu īsā laika posmā. Šādās kompānijās nav ko meklēt, ja ir vēlme paņemt ilgtermiņa aizdevumu tik nozīmīgam pirkumam kā automašīna. Ierasti šādi aizņēmumi tiek ņemti uz termiņu no 2 līdz 5 gadiem, samierinoties ar pārmaksu, kas tiks samaksātu auto aizdevuma procentos. Jāsaprot, ka aizņēmums noteikti būs izdevīgāks savos procentos kā vienkāršs ilgtermiņa kredīts, kuru pieteiksiet pie kāda nebanku kreditora, un, protams, daudz izdevīgāks kā klasiskais ātrais kredīts. Šīs būtiskās atšķirības, kuras sevī slēpj lielu starpību procentu maksājumos, ir jāņem vērā jau pašā sākumā, jo pēc līguma parakstīšanas būs grūti atteikties no sava auto un kredīta, lai gan, protams, cilvēkam ir iespēja izmantot atteikuma tiesības. Tās ļaus atteikties no līguma un samaksāt tikai tik daudz komisijas, cik tiks aprēķināts atbilstoši aizdevuma izmantošanas dienām, nevis visam termiņam.

Kādi automašīnu aizdevumi ir pieejami Latvijā?

Kādi ir noteikumi, lai saņemtu kredītu auto iegādei?

Gandrīz katrs aizdevējs ir parūpējies par to, lai auto līzinga noteikumi būtu maksimāli labvēlīgi tieši aizņēmējam, tomēr ir būtiski priekšnosacījumi, lai aizdevums automašīnas iegādei netiktu atteikts. Pirmais un galvenais, protams, ir tas, lai cilvēkam būtu regulāri ienākumi, no kuriem tas spēs norēķināties. Otrs ir kredītsaistības ar citiem aizdevējiem, jo bieži gadās, ka aizņēmējs ir jau paņēmis vairākus automašīnu aizdevumus, tāpēc uzsākt saistības ar šo klientu varētu būt liels risks. Ideāli ir tad, ja citu kredītsaistību nav. Trešais un ne mazāk svarīgais ir klienta kredītvēsture, jo saņemt aizdevumu auto pirkšanai ar sliktu kredītvēsturi ir visai pagrūti, lai gan nav neiespējami. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc ir vērts pieteikties pie Mogo un uzzināt, kādas iespējas aizņemties ir pie viņiem.

Lai tiktu izsniegts aizdevums jaunai vai lietotai automašīnai, tiks vērtēts arī automašīnas stāvoklis, jo neviens neaizdos vairāk par to, cik var dabūt atpakaļ, ja kredītņēmējs nespēs norēķināties un auto būs jāpārdod. Lai arī viss ir vienkārši un jebkurš Latvijas pilsonis var paņemt šāda veida kredītus, cilvēkam ir jāsaprot, ka tās ir ilgtermiņa saistības, kuras prasa lielu atbildību un mērķtiecīgu saistību izpildi. Ja cilvēks rīkojas neprātīgi, tad var nākties šķirtie no sava nopirktā auto, pazaudējot arī ievērojamu naudas summu, kura būs jāsamaksā par automašīnas izmantošanas laiku. Bez šaubām, Mogo nav vienīgā kredītkompānija, kura izsniedz kredītus auto iegādei, ir arī citas, piemēram, DnB, OneFinance, Mec, Swedbank, Incredit, VitaCredit, SEB, BIGBANK, Nordlīzings un NordAuto, tomēr mēs iesakām iepazīties arī ar Mogo piedāvājumu, kas noteikti neatstās vienaldzīgus. Lai kāda būtu Jūsu izvēle, ir jāsaprot, ka jaunu saistību uzņemšanās var stipri ietekmēt jau esošo saistību izpildi, tas attiecas arī uz ģimenes labklājības nodrošināšanu.

Izdevīgs auto līzings uz vairākiem gadiem

Ja Jums ir radusies vēlme izbaudīt visas personīgā auto priekšrocības un komfortu, ir vairākas iespējas, kā to izdarīt – iegādāties auto par saviem personiskajiem līdzekļiem, iegādāties auto izmantojot kredītu, vai arī iznomāt automašīnu. Ja Jums nav iespējas un vēlmes izmantot personiskos līdzekļus, nākas piesaistīt papildus līdzekļus auto līzinga veidā. Auto līzings ir lieliska iespēja kredītņēmējam īstenot savu sapni par sava sen izsapņotā auto iegādi, savukārt kredītdevējam šis kredīta veids savā ziņā garantē, ka izsniegtais aizdevums nesagādās zaudējumus neatmaksāta aizdevuma veidā, jo šī kredīta pamatā ir ķīla – automašīna, kas nodrošina finansiālu stabilitāti. Tā kā šis aizdevuma veids ir nodrošināts ar ķīlu un aizdevējiestādei finanšu risks ir zemāks, salīdzinot ar citiem bezķīlas aizdevumu veidiem, tad aizdevējs var atļauties piemērot zemākas procentu likmes, kas protams ir finansiāli izdevīgāk arī kredītņēmējam.

Auto līzings ir finansiālo līdzekļu aizdevuma veids, kurā aizdevējs, banka vai privātais kreditors, piedāvā savam klientam iegādāties automašīnu līzingā, veicot pirmo iemaksu, un turpinot veikt ikmēneša maksājumus, kā tas ir izmantojot jebkuru citu kredīta veidu. Auto finanšu līzings ir kā simbioze starp kredītu un automašīnas iznomāšanu, jo izmantojot auto līzingu Jūs būtībā iznomājat automašīnu no kredītiestādes un savā īpašumā to saņemat tikai brīdī, kad esat izpildījuši visas aizdevuma saistības, apmaksājot kredītu pilnā apmērā. Bet operatīvais līzings, ir aizdevuma veids, izmantojot kuru, Jūs līzinga nomas objektu – automašīnu, nomājat noteiktu laiku un termiņa beigās automašīnu iespējams atgriezt līzinga kompānijai, lieki netērējot savu personīgo laiku automašīnas tālākai realizācijai. Kredīts automašīnas pirkšanai ir optimālākais variants cilvēkam, kurš vēlas izmantot jauna vai mazlietota auto piedāvāto komfortu uz noteiktu laiku, bet beidzoties kredīta termiņam, atkal iegādāties jaunu auto, jo, kā zināms, automašīnas nolietojas un zaudē savu vērtību, šajā gadījumā personai, kura izmanto auto līzingu, par automašīnas tirgus vērtības kritumu nav jāuztraucas, jo automašīna tik un tā tiks atgriezta līzinga sniedzējam.

Kas ir auto aizdevumi, kādi tam ir paveidi?

Auto kredīti ir aizdevumi, kuru izsniedz arī pret jūsu auto – automašīna kalpo kā ķīla, vai arī tas ir naudas aizdevums jaunas automašīnas iegādei – šis kredīts ir līdzīgs patēriņa kredītam un šajā gadījumā auto netiek ieķīlāts. Auto līzinga pakalpojumus lielākoties piedāvā bankas, bet aizdevums pret automašīnas ķīlu ir plaši izplatīts pakalpojuma veids nebanku sektora jeb ātro kredītu aizdevēju vidū. Kā ierasts, izmantojot banku sniegtos aizdevuma pakalpojumus, procentu likme šiem aizdevumiem būs zemāka, toties saņemšanas prasības ir lielākas. Šāds kredīts sniedz iespēju, veicot pirmo iemaksu 10 – 20% no Jūsu izvēlētā auto vērtības, automašīnu iegādāties uzreiz savā īpašumā, turpinot maksāt ikmēneša individuāli piemērotos aizdevuma summas maksājumus. Lēmums par aizdevuma izsniegšanu vai atteikumu tiek pieņemts izanalizējot pieteikuma sniedzēja kredītvēsturi, ieņēmumus, kā arī ņemot vērā vēlamā automašīnas iegādes summu. Lai saņemtu aizdevumu auto iegādei vai vienkārši naudu pret ķīlu, kredītņēmējam ir jāatbilst šādiem priekšnosacījumiem:

Vai nauda auto iegādei ir saņemama vienkārši?

Lai tiktu saņemts naudas aizdevums auto iegādei, ir svarīgi ne tikai priekšnosacījumi, kādiem jāatbilst kredītņēmējam, bet arī automašīnai, kuru Jūs vēlaties iegādāties ir jāatbilst kreditora noteiktajiem kritērijiem. Kā viens no obligātajiem nosacījumiem ir OCTA auto apdrošināšana, automašīnai ir jābūt aktīvai tehniskajai apskatei kā arī nav pieļaujams, ka automašīna jau kalpo par ķīlu citām kredītsaistībām. Jāpiebilst, ka ir kredītiestādes, kuras ir noteikušas automašīnu maksimālo izlaiduma gadu – t.i. automašīnas nedrīkst būt vecākas par 20 gadiem. Viena no neatņemamām procedūrām kredīta saņemšanai ir automašīnas novērtēšana – profesionāli un neatkarīgi kredītiestādes speciālisti novērtē auto, kuru jūs vēlaties iegādāties, kas savā ziņā vērtējama pozitīvi, jo Jūs saņemat profesionāla speciālista vērtējumu, kas ļauj apzināties auto, kuru Jūs vēlaties iegādāties, patieso stāvokli. Ja esiet izlēmuši, ka Jums ir nepieciešams, piemēram, naudas kredīts jaunas vai lietotas automašīnas iegādei, tad tā saņemšanai kredītņēmējam ir jāaizpilda pieteikums. Aizdevējiestādes šo pieteikumu piedāvā aizpildīt elektroniski.

Kreditors balstoties uz Jūsu pieteikumu novērtē vēlamo automašīnu un cilvēka maksātspēju. Ja aizdevējiestāde apstiprina kredītņēmēja pieteikumu, aizdevuma ņēmējam tiek nosūtīts individuāli izstrādāts piedāvājums aizdevuma saņemšanai. Ja kredītņēmējs ir apmierināts ar kredītdevēja piedāvājumu, tad nepieciešams doties pie kreditora un klātienē noslēgt līgumu. Termiņš, uz kādu tiek izsniegti kredīti, kuriem par ķīlu kalpo automašīna, ir sākot no 1 mēneša līdz pat 7 gadiem. Izmantojot automašīnu kredītus, svarīgi atcerēties, ka Jūsu iegādātā automašīna kalpo par aizdevuma ķīlu, un gadījumā, ja kredītņēmējs pārtrauc maksāt aizdevuma ikmēneša maksu, aizdevējiestāde var piemērot līgumā noteiktās soda sankcijas, kā arī sliktākajā gadījumā automašīna kredītņēmējam neievērojot līguma nosacījumus var tikt atņemta. Ātro kredītu pakalpojumu sniedzēju piedāvājuma klāstā ir arī naudas aizdevums pret Jūsu īpašumā esošo automašīnu. Ja vien Jūsu automašīna atbilst aizdevējiestāžu nosacījumiem, tad Jūs varat saņemt naudas aizdevumu, ieķīlājot savu auto. Izmantojot šo aizdevuma veidu, Jūsu automašīna tiek pārreģistrēta uz kredītiestādi, tas savukārt kredītiestādei kalpo par drošības garantu, tādējādi procentu likmes šim naudas aizdevumam ir zemākas nekā bezķīlas patēriņa kredītiem. Izmantojot šo kredīta veidu, aicinu rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu, kā arī izvērtēt aizdevuma nepieciešamību, jo tomēr par ķīlu kalpo kredītņēmēja īpašums – automašīna.

Nebanku kredīts priekš auto iegādes juridiskai personai

Aizdevumu automašīnas iegādei var iegūt ne tikai fiziskas personas, bet arī juridiskas. Un daudziem uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams kredīts priekš auto iegādes juridiskai personai, šāda pakalpojuma pieejamība rada pamatīgas galvas sāpes. No vienas puses ir iespēja doties uz banku un paņemt kredītu tur, tomēr ne visiem ir tika labi finanšu rādītāji, lai banka nāktu pretī, tāpēc tiek meklētas alternatīvas. Lai aizņemtos naudu uz uzņēmuma vārda, var vērsties arī pie nebanku kreditoriem, piemēram, tādiem kā Mogo. Lai arī auto kreditēšanā ir savas īpatnības, to nevar uzskatīt par grūti pieejamu aizdevumu. Daudzas kredītu kompānijas un bankas piedāvā saviem klientiem dažāda veida bonusus, kuri tā vien vilina pēc aizdevuma, un šeit ir galvenie, kuri klientam var likt izvēlēties konkrētu kompāniju:

Automašīnas iegāde ir nozīmīgs ieguldījums savas ikdienas dzīves komforta nodrošināšanai, tāpēc nepieciešams izvēlēties ne tikai optimālāku aizdevuma pakalpojuma sniedzēju, bet arī izvēlēties savām vajadzībām, prasībām un finansēm piemērotāko auto. Pirms nolemt par Jums piemērotāko automašīnas iegādes veidu, nepieciešams rūpīgi izanalizēt savas finansiālās iespējas, nepieciešams izvērtēt, automašīnu iespējams iegādāties izmantojot savus privātos līdzekļus, vai tomēr nepieciešama papildus līdzekļu piesaiste. Ja lēmums ir pieņemts par labu aizdevuma izmantošanai, nepieciešams atcerēties, ka auto kredīts ir aizdevums, par kura izmantošanu Jums būs jāmaksā procenti, kas savukārt ir papildus izdevumi. Jāizvērtē kādus līdzekļus Jūs varat atļauties pirmās iemaksas veikšanai, jo lielākā daļa aizdevēju vēlas saņemt 10 – 20 % no automašīnas vērtības. Ņemiet vērā, ka kredītu automašīnas iegādei kredītiestādes izsniedz individuāli izvērtējot kritērijus kurus tās noteikušas, izvērtējiet, kuras kredītiestādes individuālie nosacījumi ir Jums piemērotākie, lai Jūsu jaunā auto iegāde radītu iespējami mazākus izdevumus.

Kopsavilkums par kredītu auto iegādei un līzingu:

Kā redzam, tad kredīts auto iegādei ir visai plaši pieejams un to var saņemt pie vairākiem aizdevējiem, tomēr ir arī tādi, kuri ir ievērības cienīgi dēļ saviem izdevīgajiem piedāvājumiem. Bez šaubām, cilvēks meklē, kur paņemt kredītu auto iegādei un pārbauda visus aizdevējus, lai saprastu, kur būs mazāka komisijas maksa. Nav retums arī tas, ka cilvēki par pārmaksu nedomā un ķer katru iespēju tikt pie vieglas un ātras naudas, koncentrējoties tikai uz noskatīto automašīnu. Šādi var pieļaut kļūdu ne tikai auto izvēlē, bet arī kreditora izvēlē. Jebkurš aizdevums ir jāņem pārdomāti, sevišķi jau tāds, kurš tiks atmaksāts ilgākā laika posmā. Iedomājaties, cik vērtīga būs Jūsu automašīna pēc 5 gadiem, cik daudz Jūs tajā vēl ieguldīsiet un, cik pārmaksāsiet procentos. Visu saskaitot, sanāks jauna automašīna, bet realitātē var sanākt, ka auto jau tiks pārdots pa smieklīgu naudu, bet kredīts vēl būs jāmaksā. Automašīnas iegāde ir ļoti neizdevīgs pirkums, ja uz to skatās ilgtermiņā, tāpēc nauda auto iegādei labāk ir jāsakrāj. Pat iegādājoties jaunu, pēc tā, kā tas izbrauks no salona, tas zaudēs līdz pat 30% no savas vērtības. Esiet apdomīgi un neskrieniet pakaļ tam, kas nav Jūsu - labāk iekrājiet vai izdomājiet kā nopelnīt, aizņemties var tikai tad, ja plānojat vinnēt loterijā vai saņemt kādu mantojumu, kurš segs visus izdevumus, citādi tas viss ir ļoti bīstami un neizdevīgi.

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 6 | Vērtējums: 4.7

| | Vērtējums: 5

Lai kā tur būtu, nauda auto iegādei ir jākrāj pašam, jo esošie procenti, kurus prasa kredītu kompānijas, ir tik lieli, ka par tiem var nopirkt vēl vienu braucošu automašīnu. Tādus pirkumus vajag plānot un gatavoties tiem, jo bez kredīta maksājuma būs arī citi izdevumi, piemēram remonta darbi un apdrošināšana, kas var ļoti apgrūtināt finansiālo stāvokli.

| | Vērtējums: 4

Ko lai saka, nu nav tas mans, nepatīk man aizņemties, sevišķi priekš lietām, kuras gribās uzskatīt par savām. Tie kredītā pirktie auto taču nav jūsējie, tas ir kā braukt ar svešu mašīnu, maksājot par to naudu. Vot, ja sakrāj un nopērc, tad ir cita lieta.

| | Vērtējums: 4

Es arī paņēmu pie Mogo kredītu priekš auto, un arī nožēloju, ka nopirku lūzni, par kuru bija jāpārmaksā ne tikai kredīta procentos, bet arī remontos. Es ņēmu autiņu tajā Katlakalna auto placī, kur džeki zvērējās, ka auto ir no labām rokām, ka gājis apkopes tikai labos servisos, ka viss nomainīts un salabots. Beigās ielidoju uz motoru, bet šie no tā plača tika patriekti un atrast viņus es vairs nevarēju.

| | Vērtējums: 5

Kā labāk darīt, pirkt autiņu placī vai tomēr pa taisno no rokām? Man kaut kā nav uzticība tiem auto plačiem, tie daudzus ir piečakarējuši ar salūzušu auto tirgošanu. Bēdīgākais, ka cilvēki pat ņem kredītus tādiem vāģiem un tad nav pat nauda, lai salabotu, piemēram, ja jāmaina motors.

| | Vērtējums: 5

Es gan pieteicos pie BIGBANK, tā tāda solīdāka kompānija. Tas Mogo kaut kāds apčakarētājs izskatās, nesen Bez Tabu rādīja sižetu, kur čalis nopirka kakainu BMW. Un tas kaut kāds tur pārstāvis pūta pīlītes, ka auto varot novērtēt placī un tad jau tālāk pats atbildi. Pirmkārt, vajag ņemt līdzi kādu mehāniķi, lai visu izpēta, bet ideāli uz servisu un diagnostiku dzīt. Kaut vai piemaksājiet, jo, ja krāpsies, tad pa purnu un naudu atpakaļ! Jāuzmanās ar tiem kredītiem un auto plačiem!

| | Vērtējums: 5

Es neteiktu, ka tā ir labākā firma, tomēr jāatzīst, ka no visiem citiem, šī ir viena no pievilcīgākajām. Nezinu, varbūt tas tāpēc, ka es fanoju par Mogo hokeja komandu. :)

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos. Ja esat pamanījuši kādu nepiemērotu komentāru, lūdzam par to paziņot e-pastā info@starcred.lv vai zvanot uz +371 22063835! Projekta redakcijas pasta adrese: "STENDERI", Iecavas novads, Latvija, LV-3913.