Auto kredīts - iespēja saņemt naudas aizdevumu vai automašīnu

Ja vēlies iegādāties automašīnu līzingā vai saņemt naudas kredītu pret auto ķīlu, esi īstajā vietā, kur izvēlēties izdevīgāko aizdevēju.

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ilgtermiņa kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
15000
Atsauksmes (7)
1 stunda
Nav
18 - 75
Individuāli
08:00-20:0010:00-20:00
10000
Atsauksmes (2)
2 dienas
Nav
18 - 75
16
09:00-18:0010:00-14:00

Ja agrāk spēkrata esamība bija ekskluzīva lieta, tad šodien ļoti daudziem cilvēkiem automašīna ir kļuvusi par neatņemamu sabiedroto ikdienas dzīvē. Par to liecina ne tikai pārpildītās pilsētas ielas un šosejas, bet arī uz katra stūra redzamās degvielas uzpildes stacijas. Neizbēgami tas ir radījis vēlmi iegādāties auto un veicinājis aizdevumu attīstību, lai cilvēkam būtu vienkāršāk tikt pie kārotās automašīnas. Uz doto brīdi, auto kredīts ir ieņēmis svarīgu lomu auto tirdzniecībā, cilvēki izmanto šo pakalpojumu un nav jau brīnums. Pilsētu iedzīvotājiem, jauniešiem, kas vēl nav nodibinājuši ģimeni un radījuši bērnus, kā arī cilvēki, kas piekopj bohēmisku dzīvesveidu, auto aizstāj sabiedriskais transports, ar kuru var izbrauktāt vajadzīgās vietas pēc konkrēta grafika. Tomēr ģimenes cilvēkiem, kuriem no rītiem ir jāaizved bērni uz bērnudārziem un skolām, pēcpusdienā uz dažādām ārpusskolas aktivitātēm, kā arī piepilsētas iedzīvotājiem, kuriem darbs un veikali ir vairāku desmitu kilometru attālumā, bet automašīnas iztikt ir ļoti grūti.

Auto kredīts - iespēja saņemt naudas aizdevumu vai automašīnu

Kā cilvēki nonāk pie auto kredītiem?

Kā zināms, auto iegāde un arī uzturēšana nav lēts prieks. Cenu kategorijas ir ļoti dažādas, tirgus ir piesātināts ar dažnedažādiem transporta līdzekļiem, sākot no divdesmit gadīgiem un vecākiem braucamajiem, ko var iegādāties par pāris simtiem eiro, beidzot ar ekskluzīviem auto, kas maksā vairākus desmitus un pat simtus tūkstošus eiro. Tieši tas bieži vien liek domāt par papildus līdzekļu piesaisti, kura beigu beigās var realizēties kā auto kredīts. Kā ar jebkuru preci, izvēle par labu konkrētai mašīnai ir paša pircēja rokās. Lai izvēlētos sev piemērotāko mašīnu, nepietiek vien apzināties savas finansiālās iespējas. Ir jāspēj noteikt vajadzības, kam auto tiks izmantots, kā arī vērtēšanas kritēriji. Būtiskākie pieturpunkti, pēc kuriem vadīties, izvēloties auto, ir lietošanas mērķis (intensīva ikdienas satiksme pilsētā, lielākoties pārvietošanās pa šoseju vai grants ceļiem), automašīnas izmantotāju skaits (ģimenes lielums). No šī visa izrietēs nākošie kritēriji par auto lielumu, degvielas veidu un patēriņu, cenu līmeni.

Ja mašīnu ir nolemts iegādāties lietotu, pie tam, ņemot priekš auto aizdevumu, noteikti ieteiktu rēķināties ar papildus naudas līdzekļiem sākotnējiem ieguldījumiem, jo diemžēl lietoto auto tirgus, mūsuprāt, ir viltīgs – pastāv ļoti liela iespēja "iegrābties", jo diemžēl lietotās mašīnas tiek vizuāli pielabotas un dažādi defekti tiek noslēpti uz pārdošanas laiku, kas pēc mašīnas iegādes liek par sevi manīt. Noteikti, izvēloties lietotu mašīnu, ja neesat pārliecināti par savām zināšanām, vēlams pieaicināt zinošu cilvēku, kas auto apskates laikā spēs adekvāti novērtēt piedāvājumu. Noteikti nepažēlojiet naudu un aizdzeniet mašīnu uz neatkarīgu auto servisu, kur tiks veikta automašīnas diagnostika – vislabāk, ja tas ir kāds uzticams un pārbaudīts serviss. Tādā gadījumā jūs aiztaupīsiet sev nervus un liekus tēriņus, jo dažkārt uzspodrinātais auto liekas perfekts. Protams, jāatceras arī tas, ka lietots nav jauns – mašīnai noteikti var būt kādi vizuāli defekti, jo labākā stāvoklī būs mašīna, jo vairāk tā maksās.

Jaunus spēkratus iegādājas divu veidu cilvēki – turīgi ļaudis, kas pērk ekskluzīvas mašīnas, un darbspējīgie iedzīvotāji ar regulāriem un pietiekošiem līdzekļiem, kas iegādājas ekonomiskās klases mašīnas, pie tam, visbiežāk paņemot arī auto kredītu. Ja esat nolēmuši iegādāties jaunu auto, noteikti pirmos divus gadu nevajadzētu satraukties par kādām tehniskām problēmām. Kā arī jāatceras tas, ka auto vērtība ir atkarīga no mašīnas komplektācijas un aprīkojuma – bāzes modelis var atšķirties pat par vairākiem tūkstošiem no bagātīgi aprīkota spēkrata. Protams, aprīkojuma izvēle ir tieši atkarīga no pieejamajiem naudas līdzekļiem. Kā arī lēmumam ir jābūt pārdomātam un ar skatu nākotnē – iespējams, nav vērts pirkt mazu pilsētas auto, ja tuvākajā laikā plānojat ģimenes pieaugumu, kā arī nav vajadzība pēc jaudīga sporta auto tikai tāpēc, lai reizi gadā patrakotu ārpus pilsētas.

Nenoliedzami auto iegāde ir saistīta ar finansēm. Ir vairākas iespējas, kā tikt pie mašīnas – neatlaidīgi veicot uzkrājumus, ko novirzīt auto iegādei, kā arī aizņemšanās iespējas – līzings auto iegādei vai auto kredīts. Citam var paveikties, ka personīgo auto nav nepieciešamības iegādāties, jo darba vieta ir piešķīrusi mašīnu, ko var izmantot arī privātām vajadzībām. Jebkurā gadījumā vislabāk mašīnu ir pirkt par saviem līdzekļiem – pārdodot veco auto un pieliekot klāt papildus līdzekļus, iegādāties citu spēkratu. Šajā gadījumā jūs rīkosieties tikai ar saviem līdzekļiem, nevienam nebūs jālūdz aizdevums un jāmaksā papildus komisijas maksas. Tomēr ļoti izplatīts veids, kā tikt pie mašīnas, ir auto kredīts. Protams, lai saņemtu naudiņu auto iegādei, būs nepieciešami regulāri un pietiekoši augsti ienākumi, kurus izvērtēs aizdevējs – ja, izskatot automašīnas aizdevuma pieteikumu, kreditors uzskatīs, ka kredītu spēsiet atmaksāt, jums tiks piešķirts kredīts auto iegādei.

Auto kredīts ir pieejams arī pie nebanku kreditoriem

Ja agrāk mašīnu līzingā varēja iegādāties ar komercbanku palīdzību, tad šodien auto kredītu izsniedz ar nebanku kreditori. Lai iegādātos mašīnu, būs nepieciešams piedalīties ar saviem finanšu līdzekļiem – vismaz 10% no auto vērtības aizņēmējam būs jāsedz pašam, tomēr ir arī aizdevēji, kas neprasa pirmo iemaksu. Jo vairāk naudas segsi no saviem līdzekļiem, jo zemāks būs kredīta maksājums. Visbiežāk auto līzingu nebanku kreditori izsniedz no 10 000 līdz 15 000 eiro, auto kredīta atmaksas termiņš līdz sešiem gadiem. Ja ir pierasts, ka komercbankas pieprasa iegādāto auto apdrošināt ar KASKO apdrošināšanu, tad nebanku kreditoriem šāds nosacījums netiek izvirzīts, kas ļauj ietaupīt diezgan ievērojamus naudas līdzekļus.

Bieži vien mašīnas izvēle ir laikietilpīga, jo tik lielu pirkumu nebūtu prāta darbs veikt vienas dienas laikā – nepieciešams saprast, ko vēlies iegādāties, un pēc tam vēlamais ir jāatrod visā plašajā piedāvājumu klāstā. Nebanku aizdevēji sadarbojas ar lietotu auto tirdzniecības vietām, piedāvājot pircējam mašīnu iegādāties līzingā – uz vietas tiek izvēlēta mašīna, aizpildīts kredīta pieteikums, un stundas laikā tiek dota atbilde, vai kredīts tiek piešķirts. Tomēr ne vienmēr lietotais auto tiek pirkts no autoplačiem, jo mašīnu var nopirkt arī no privātpersonas. Šādā gadījumā nebanku aizdevēji piedāvā pieteikties konkrētai aizdevuma summai, ja auto kredīts tiek apstiprināts, aizdevējs dod 30 dienas laika, lai izvēlētos piemērotāko automašīnu piešķirtā aizdevuma apmērā. Tas sniedz drošības sajūtu, ka auto iegāde nebūs sasteigts un nepārdomāts lēmums.

Kādi auto aizdevumi ir pieejmai:

Auto kredīti mazlietotiem auto

Nebanku kreditori specializējas uz mazlietotu un lietotu auto iegādes finansēšanu, ja ir izlemts iegādāties jaunu mašīnu, tad noteikti izdevīgāk būs vērsties pie savas komercbankas vai bankas, ar kuru sadarbojas auto tirgotājs, jo auto kredīti mazlietotiem auto ir stipri mazākās summās. Lietotu mašīnu var iegādāties arī ar patēriņa kredīta palīdzību, tomēr šādā gadījumā noteikti ir jāveic pāris matemātiski aprēķini, izvērtējot, kurš kredīta veids būs piemērotākais, jo noteikti neviens nevēlas samaksāt komisijas un procentu naudā vairāk nekā vajag. Ja esi nolēmis iegādāties auto un atvieglot savu ikdienas skrējienu, noteikti nesasteidz šo lēmumu, lai arī kreditori piedāvā kredītu piešķirt pāris stundu laikā. Protams, tas ir liels pluss, ka maksātspējas izvērtēšana un citas birokrātiskās procedūras neaizņem daudz laika, tomēr tas nedrīkst sasteigt izvēli, jo mēs vēlam iegādāties mašīnu, kas kalpos uzticami daudzus gadus, neprasot milzu ieguldījumus un nesagādājot nepatīkamus pārsteigumus.

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

No visiem auto kredītiem es izvēlos tieši Sefinance. Man kaut ka patīk tā apkalpošana un procentu likmes. Iepriekš izmantoju Mogo, bet sapratu, ka tas man ir par dārgu. Automašīnas pērku reizi 2 gados un izvēlos lietoto mašīnu segmentu.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos. Ja esat pamanījuši kādu nepiemērotu komentāru, lūdzam par to paziņot e-pastā info@starcred.lv vai zvanot uz +371 22063835! Projekta redakcijas pasta adrese: "STENDERI", Iecavas novads, Latvija, LV-3913.