Kredīts pret auto ķīlu

Mēs esam apkopojuši praktiski visus Latvijas aizdevējus, kuru pakalpojumu klāstā ir arī kredīts pret auto ķīlu. Neviens neaizdod, jo slikta ir kredītvēsture vai neatbilsti citām kreditoru prasībām? Saņem naudas aizdevumu līdz 15000 € un turpini braukt ar savu automašīnu.

AizdevējsSaņemšanaSummaVecumsKomisijas %TermiņšDarba laiks
5 Sefinance atsauksmes

SEFINANCE INFO

15 min.
50000 500 - 50000 €

18 - 75 gadi

10

3 - 72 mēneši
Pr-Pk: 09:00-18:00
Se: 10:00-14:00
Sv: Slēgts

Kas ir kredīts pret auto ķīlu?

Kas ir kredīts pret auto ķīlu?Situācijās, kad parastie nebanku kreditori vairs nespēj palīdzēt, atrast ātru kreditēšanas risinājumu bez ķīlas ir diezgan sarežģīti. Par iemeslu tam var būt gan slikta kredītvēsture, gan neatbilstoši ienākumi. Šī iemesla dēļ Latvijas kreditēšanas tirgū jau kādu laiku ir specializēts kredīts pret auto ķīlu. Tas ļauj vienas dienas laikā saņemt samērā lielu naudas aizdevumu. Summas šādam kredītu modelim tiek aprēķinātas no automašīnas vērtības. Ierasti tie ir 90% līdz pat 100% no auto vērtēšanā noteiktās vērtības, bet ne vairāk par 15000 euro. Termiņš šim aizdevumam ir pēc brīvas izvēles un var sasniegt pat 5 gadus. Saņemšanas nosacījumi ir ļoti vienkārši, un visas formalitātes parasti tiek nokārtotas vienas stundas laikā vai sarežģītākajos gadījumos vienas dienas laikā. Kā vēl viens būtisks moments ir tas, ka kreditors automašīnu ļauj lietot arī kredīta atmaksas laikā. Bez šaubām, ierobežotā situācijā šis aizdevuma veids ir ātrākais ceļš uz naudu, taču tas nav vienīgais un pareizais veids, kā iegūt naudu.

Kā pieteikties kredītam pret auto ķīlu?

Viss ir ļoti vienkārši un ātri - atliek tikai paņemt datoru, planšeti vai telefonu un doties uz izvēlētā kreditora mājas lapu, lai aizpildītu pieteikumu. Pēc pieteikuma iesniegšanas aptuveni 30 minūšu laikā tiks dota atbilde, vai aizdevums pret auto tiks izsniegts vai nē. Aizdevējs izvērtēs visu un piedāvās aizņemties līdz pat 90% - 100% no automašīnas tirgus vērtības vai summas robežās, kas svārstās no 200 līdz 15000 euro. Šādam kredītam tiks piedāvāts atmaksas termiņš no 3 mēnešiem līdz pat 5 gadiem. Protams, viss ir atkarīgs no tā, kāda summa ir nepieciešama un kādā tehniskajā stāvoklī ir auto. Daži no kreditoriem prasa arī to, lai mašīnai būtu OCTA un izieta CSDD tehniskā apskate, taču atsevišķos gadījumos var aizņemties bez OCTA un TA.

Kādu transportu var ieķīlāt?

 • Personīgo vai uzņēmuma automašīnu;
 • Motociklu vai motorolleri;
 • Lidmašīnu vai helikopteri;
 • Laivu, jahtu vai kuģi;
 • Traktoru vai citu lauksaimniecības tehniku;
 • Citu transportu un spectehniku.

Kādiem nolūkiem izmanto šādus aizdevumus?

Iemesli pēkšņai papildus naudas nepieciešamībai var būt visdažādākie, tāpēc uzskaitīt pilnīgi visas dzīves situācijas nebūs iespējams. No pašiem galvenajiem iemesliem var minēt veselības traucējumus un auto defektus - tie ierasti nevar gaidīt un liek meklēt risinājumu nekavējoties. Bet ir arī situācijas, kurās pie vainas ir sistemātisks naudas trūkums un nespēja plānot savu ģimenes budžetu. Cilvēki, kuri neko neplāno, ir galvenie kreditēšanas pakalpojumu izmantotāji. Zemāk ir daži izplatītākie kredīta ņemšanas iemesli:

 • Ieķīlāt mašīnu var, ja nepieciešama nauda pirmajai iemaksai par hipotēku;
 • Ja nepieciešams izremontēt savu māju, dzīvokli vai vasarnīcu;
 • Auto remontam vai auto gāzes iekārtas uzstādīšanai;
 • Aizdevumu var izmantot arī, lai atdotu citus kredītus vai kādu neizdevīgu parādu.

Vai var ieķīlāt automašīnu, ja ir slikta kredītvēsture?

Sāksim ar to, ka kredīts pret auto ķīlu ar sliktu kredītvēsturi nav nekas neparasts, lai gan tiek piedāvāts tikai dažās specializētās kredītu kompānijās. Pateicoties vairākām Latvijas kreditēšanas kompānijām, cilvēkiem ir lieliska iespēja aizņemties naudu, ieķīlājot mašīnu. Un pats svarīgākais ir tas, ka cilvēks var turpināt ar to braukt, neskatoties uz to, ka tā ir ieķīlāta. Ņemot vērā to, ka garants aizdevuma atmaksai ir automašīna, izsniedzot aizdevumu pret auto, aizdevējs var justies droši un nepievērst uzmanību negatīvajai kredītvēsturei.

Kāpēc tika saņemts atteikums par to, ka nav darba vieta?

Situācijā, kad bezdarbniekam tiek atteikts aizdevums pret savas mantas ieķīlāšanu, atteikuma iemesls var būt ne tikai ļoti slikta kredītvēsture, bet arī nepietiekami ienākumi. Ierasti cilvēki domā, ka bezdarbniekam nav nekādu ienākumu, taču tā nav vienmēr. Kredīts pret auto ķīļu bez darba vietas ir saņemams, ja cilvēkam ir jebkādi ienākumi, kurus tas var apstiprināt. Šādi ienākumi var būt gan pensija, gan stipendija, gan arī pabalsti. Katrs gadījums ir individuāls, un ir jāsaprot, ka kreditoram ir vairāki specifiski vērtēšanas kritēriji. Tā kā katram kreditoram ir mazliet citādāka vērtēšanas sistēma, saņemot atteikumu pie viena, var vērsties arī pie cita. Taču pirmais solis šādās situācijās vienmēr ir rūpīga kredīta nepieciešamības izvērtēšana un savu turpmāko finansiālo iespēju apzināšanās.

Kādās Latvijas pilsētās var saņemt kredītu pret automašīnas ķīlu?

Lai arī vairums kredīta pieteikumu tiek iesniegti internetā, gadās situācijas, kad cilvēks vēlās visas auto ķīlāšanas formalitātes nokārtot kreditora birojā vai citā saistošā vietā. Šāda iespēja pastāv, un zemāk ir pilsētas, kurās var ieķīlāt savu automašīnu, saņemot pretī naudas aizdevumu:

 • Rīgā;
 • Daugavpilī;
 • Liepājā;
 • Jelgavā;
 • Jūrmalā;
 • Ventspilī;
 • Rēzeknē;
 • Ogrē;
 • Jēkabpilī.

Vai var aizņemties citur, ja ir paņemts aizdevums pret auto?

Lai arī esošās parādsaistības ir liels šķērslis jaunu saistību uzsākšanai, ir aizdevēji, kuri nāks pretī un aizdos arī tad, ja jums jau būs paņemts kredīts, kuram par ķīlu būs bijis jūsu auto. Šajā situācijā noteicošais būs algas apmērs. Ja kopējā kredītu maksājumu summa būs samērīga un neradīs sarežģījumus citu saistību izpildei, iespēja saņemt jaunu aizdevumu būs lielāka, taču ne garantēta. Mūsu ieteikums ir neaizņemties, ja ir paņemts aizdevums pret auto. Sākumā būtu jāatdod jau paņemtais kredīts un tikai tad var domāt par jauna ņemšanu.

Ko darīt, ja nevar norēķināties ar kreditoru?

Ja pienāk laiks, kad netiekat galā ar kredīta maksājumiem, kā pirmais solis, kurš būtu jāsper, ir jāsazinās ar kreditoru un jāizskaidro radusies situācija. Gadās, ka cilvēkam tiek aizkavēta alga vai ir notikusi kāda cita nelaime, kas prasījusi šķirties no pēdējās naudas. Situācijas var būt dažāds, un, ja tām nav ilgtermiņa raksturs, tad praktiski vienmēr varēs novienoties par kredīta termiņa pagarināšanu. Nevienam no aizdevējiem nav mērķis jūs iedzīt bezizejas situācijā, tāpēc nedomājiet, ka aizdevēji piedzīs kaut ko vairāk par to, kā tas ir noteikts ar līgumu un Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Nekā nedarīšana un slēpšanās no kredīta atmaksas nav pareizākais lēmums - to atmetiet uzreiz. Taču, ja jūs tomēr nolemsiet neko nedarīt un paslēpties, tad visdrīzāk būs jāšķiras no sava ieķīlātā auto uz visiem laikiem.

Vai kredīts pret ķīlu ir liels risks?

Ir pašsaprotami, ka jebkura ķīla ir risks, ka šī ķīla var tikt pazaudēta. Arī kredīts pret ķīlu, kur tiek ieķīlāts auto, to paredz, jo, ja netiks pildīti līguma nosacījumi, tad var nākties šķirties no savas automašīnas. Aizdevums pret auto prasa lielu atbildības sajūtu un skaidru apziņu par visu kredīta atmaksas periodu. Ja nonāks līdz situācijai, kad nebūs nekādu iespēju samaksāt kārtējo maksājumu, pagarināt vai segt visu parādu, visdrīzāk automašīna būs jānogādā pie kreditora, un jums no tās būs jāšķiras pavisam.

Kā redzam, tad situācijā, kad neviens cits vairs neaizdod vai nav vēlēšanās sadarboties ar tipiskajām ātro kredītu kompānijām, pastāv iespēja paņemt ātro kredītu pret auto ķīlu. Šis kredīta modelis ir ļoti pievilcīgs un prasa ļoti maz pūļu, lai, ieķīlājot automašīnu, jau stundas laikā varētu izmantot aizņemto naudu. Ir cilvēki, kas šo naudu izmanto mājokļa remontam, pirmajai iemaksai nekustamā īpašuma iegādei, veselības uzlabošanai, automašīnas uzlabošanai vai tās remontam. Izvēloties aizdevumu pret automašīnu, cilvēks var saņemt naudu pat tad, ja tam ir slikta kredītvēsture, jo tā šajā gadījumā nespēlē lielu lomu, tā kā garants šeit ir automašīnas ķīla. Vienmēr rūpīgi izvērtējiet, vai spēsiet laicīgi norēķināties ar kreditoru un risks pazaudēt ieķīlāto auto ir pamatots. Mēģiniet palielināt savus ienākumus, plānot savus izdevumus un iztikt bez kredītu ņemšanas, kura apdraud jūsu turpmāko labklājību.


Vērtējums: 4,50 no 5
Balsis: 2

Kredīts pret auto ķīlu
Vērtējums: 4.5 no 5
Balsis: 2