Hipotekārais kredīts

Ja nolēmi iegādāties īpašumu un meklē tam piemēroto aizdevumu, hipotekārais kredīts būs pareizā izvēle. Šeit ir apkopoti visi kreditori, kuri piedāvā hipotekāros aizdevumus gan fiziskām, gan juridiskām personām.

AizdevējsSaņemšanaSummaVecumsKomisijas %TermiņšDarba laiks
4.4 Latvijas Hipotēka atsauksmes

LATVIJAS HIPOTĒKA INFO

3 d.
25000 500 - 25000 € SAŅEMT
18 - 65 gadi

2,5

12 - 180 mēneši
Pr-Pk: 08:00-17:00
Se: 08:00-17:00
Sv: 08:00-17:00

Kas ir hipotekārais kredīts un kam jāpievērš uzmanība?

Hipotekārais kredīts tiek izsniegts ar termiņu uz vairākiem gadiem - līdz pat 40 gadiem. Tas, cik liels būs kredīta atmaksas termiņš, ir atkarīgs no tā, cik lieli ir cilvēka ikmēneša ienākumi un, cik lielu summu tas varēs atļauties maksāt. Izšķir vairākus hipotekārā kredīta veidus – aizdevums, kas domāts nekustamā īpašuma iegādei, un kredīts, kas paredzēts mājokļa remontam vai labiekārtošanai, kā arī tāds aizņēmums, kurš paredzēts situācijām, kad tiek pārņemtas kredītsaistības no kādas citas kredītiestādes. Hipotekārais kredīts Latvijā ir pieejams vairākās valūtās: eiro vai dolāros. Visizdevīgāk aizņemties kredītu tajā valūtā, kurā tiek saņemti ienākumi. Pirms kredīta ņemšanas ir rūpīgi jāizpēta procentu likmes katrai no valūtām, jo tās var būtiski atšķrties. Ja plānojat pirkt īpašumu ar pelēko apdari, izvērtējiet arī iespēju aizņemties priekš mājokļa labiekārtošanas.

Ierasti hipotekārais kredīts tiek izsniegts, ņemot vērā klienta ienākumus, kredītvēsturi, kredīta mērķi un nodrošinājumu. Hipotekārā aizdevuma pieteikšanai bankā nepieciešams iesniegt vairākus dokumentus. Kredītiestāde atbildi par to, vai aizdevums tiek piešķirts, parasti sniedz 1 līdz 2 darba dienu laikā, kad ir izskatīti iesniegtie dokumenti un pieņemts lēmums par kredīta piešķiršanu. Noteikti vispirms jāpievērš uzmanība hipotekārā kredīta procentu likmei, kredīta kopējai summai un kredīta atmaksas termiņam un ikmēneša maksājuma grafikam. Tikai tad var noslēgt hipotekārā kredīta līgumu. Pirms nolem aizņemties lielu summu uz ilgu laiku, izvērtē savas iespējas veikt ikmēneša maksājumus.

Hipotekārie kredīti bez pirmās iemaksas

Tā kā vairumā gadījumu cilvēki nespēj sakrāt pirmajai iemaksai, lai tiktu pie aizdevuma īpašuma iegādei, ir tikai loģiski, ka tie meklē iespēju aizņemties bez iemaksas. Hipotekārais kredīts bez pirmās iemaksas ir ļoti rets pakalpojums, kurš pieejams gadījumos, kad cilvēkam ir iepsēja kaut ko ieķīlāt, piemēram, citu īpašumu. Ir arī gadījumi, kad pie aizdevuma var tikt arī tad, ja ir ļoti labs galvotajs, tomēr vairumā gadījumu kreditori gaida vismaz 10% iemaksu no kopējās īpašuma vērtības. Lai saprastu, kādas ir iespējas, ir jādodas pie kreditora un jāaizpilda pieteikums.

Hipotekārais kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Ja esi rūdīts parādnieks un meklē kādu aizdevēju, kuram nerūp kredītvēsture, cerēt uz lielu kredītu ir lieki. Praktiski neviens no aizdevējiem neielaižas ar parādniekiem, tāpēc hipotekārais kredīts ar sliktu kredītvēsturi visdrīzāk būs liegts. Protams, mest plinti krūmos nevajag, jo aizdevējs rūpīgi izvērtē arī esošo stāvokli, ja kredītvēstures ieraksti ir seni, un jau labu laiku ir regulāri un pietiekami ienākumi, aizdevējs var mainīt savu attieksmi un piešķirt aizdevumu. Tomēr te var būt savas nianses. Ja kreditors piešķirs zemu reitingu, tiks piemērota augstāka procentu likme, būs nepieicešams kāds papildus galvotājs vai pat kāda ķīla.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 1

Hipotekārais kredīts
Vērtējums: 5 no 5
Balsis: 1