Kas labāks - privātie naudas aizdevēji vai nebanku kredīti?

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
425
www.bino.lv
15 min
300
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
425
www.ondo.lv
10 min
425
20 - 75
7.5
07:00-23:0007:00-23:00
1500
www.vivus.lv
10 min
Nav
20 - 75
10
07:00-23:0007:00-23:00
1000
www.crediton.lv
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
1500
www.ferratum.lv
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
3000
www.moneza.lv
15 min
3000
20 - 70
10
08:00-22:0009:00-18:00
700
www.viasms.lv
10 min
350
20 - 70
10
08:00-22:0010:00-20:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kas labāks - privātie naudas aizdevēji vai nebanku kredīti?

Privāto naudas aizdevēju būtība savā ziņā neatšķiras no tiem aizdevumiem, ko izsniedz nebanku kredītkompānijas – kas ir naudas aizņemšanās ar konkrētu atmaksas termiņu un noteiktu procentu likmi. Tomēr privātajiem, protams, ir vairākas atšķirības no standarta aizdevumiem, ko izsniedz juridiskas personas. Privātais kredīts ir tāds naudas aizdevums, ko, kā jau priekšā pasaka nosaukums, izsniedz privātpersonas no saviem privātajiem naudas līdzekļiem. Privātie naudas aizdevēji, kuriem ir brīvi naudas līdzekļi, ir tiesīgi no naudas taisīt naudu – citi to nogulda bankā un pelna no tā uz procentiem, citi izvēlas to aizdod tiem, kam tā ir nepieciešama, saņemot par to noteiktu procentu no summas. To, cik riskanta un izdevīga ir vai nav naudas aizņemšanās no privātpersonas, jālemj pašam aizņemties gribētājam, izvērtējot savas iespējas un saistību sekas.

Kas labāks privātie naudas aizdevēji vai nebanku kredīti?

Gan naudas aizdevējam, gan aizņēmējam jebkuri darījumi ar naudu, ir jānoformē oficiāli – ar juridiski derīgu aizdevuma līgumu. Ja tiek aizņemtas lielākas naudas summas, kuru atmaksas termiņš arī ir diezgan ilgs, kas izsakāms gados, noteikti ir vērts samaksāt juristam vai notāram, kas šo līgumu pārskatīs vai papildinās ar punktiem, kas var pasargāt no nepatikšanām, piemēram, pēc gadiem pieciem. Tas pasargās no krāpnieciskiem gadījumiem vai arī no iespējas, kad privātais naudas aizdevējs nomirst, un par naudas atgūšanu sāk rūpēties mantinieki. Ir jāatceras, ka nevar svešiem cilvēkiem akli uzticēties un domāt tikai tajā brīdī, kad vajadzīgā nauda ir jāsadabū. Jo visur, kur ir saistība ar naudu, tās aizdošanu, cīnīšanos par atdošanu un samaksas saņemšanu procentu veidā, pastāv risks abām pusēm.

Privātie kredīti var būt elastīgāki par komerciestāžu kredītiem!

Naudas aizņemšanās pie privātā aizdevēja ir lieliska ar to, ka šim darījumam var paredzēt daudz un dažādus aspektus, var ar aizdevēju sarunāt īpašākus, kredītņēmējam piemērotākus un panesamākus noteikumus. Aizņemoties naudu bankā vai pie kāda no nebanku kreditoriem, aizdevuma noteikumi pārsvarā ir standarta, kurus pielāgot katram kredītņēmējam neviens nepiedāvā, tāpēc privātie kredīti šajā ziņā var būt daudz elastīgāki. To, cik lielu summu, atmaksas termiņa garumu un procentu likmi noteikt, var mēģināt sarunāt ar aizdevēju, lai noteikumi būtu izdevīgi abām pusēm. Protams, aizdevējs savu naudu neplāno mazās summās aizdot uz ilgu laiku, jo viņam tas noteikti nav izdevīgi, bet noteikti ir iespējams nepieciešamajai naudas summai sarunāt tādu atmaksas grafiku, kas būs reāli atmaksājams. Gan atmaksas termiņš var būt ļoti dažāds – no pāris mēnešiem līdz pat pāris desmitiem gadu, gan arī maksājuma grafiks īpaši pielāgots aizņēmēja atdošanas iespējām – piemēram, veikt pakāpenisku naudas atmaksu reizi ceturksnī vai pusgadā, kas ir atkarīgs no naudas aizņēmēja ienākumu periodiskuma un apmēriem.

Lielākoties privāto aizdevēju var atrast caur sludinājumu portāliem, kur paši naudu aizdot gribētāji ir ielikuši sludinājumu, kas par konkrētu atlīdzību aizdod naudu. Tomēr svešiem cilvēkiem vienmēr ir grūtāk uzticēties, un darījumos ar naudu ir jāievēro īpaša piesardzība. Vēl ir iespēja aizņemties no zināma cilvēka vai no citiem zināmiem jau pārbaudītiem cilvēkiem, jo tad būs mazāka iespēja, ka jūs kāds apkrāps. Risks pastāv arī tam cilvēkam, kurš naudu aizdod, jo vienmēr pastāv risks kādu iemeslu dēļ savu naudu atpakaļ neatgūt. Tāpēc jāvalda savstarpējai uzticībai starp abām pusēm – gam privāto aizdevēju, gan to, kurš aizņemas. Jāatzīmē, ka pie privātajiem naudas aizdevējiem iespēja aizņemties naudu būs arī tam cilvēkam, kurš jau ir sabojājis savu kredītvēsturi, par cik viņš gribēdams nevarēs paņemt kredītu no oficiāla kredītdevēja. Privātais aizdevējs savās iespēju robežās centīsies izvērtēt aizdevuma ņēmēja maksātspēju, tomēr viņam, iespējams, nebūs tik plašas iespējas redzēt līdzšinējo kredītņēmēja maksātspēju kredīta atmaksas ieradumus, kā tas ir iespējams oficiāliem aizdevējiem.

Pozitīvais kredīta ņemšanā no privātā aizdevēja ir tas, ka ar to var sarunāt abām pusēm izdevīgus nosacījumus. Iespējams, arī procentu likmes nav tik augstas, kā tās būs pie oficiāla kredītdevēja, jo privātajam kredītdevējam nav jāmaksā uzņēmējdarbību nodrošinošus izdevumus, strādnieku algas un citi maksājumi. Tomēr, nepārzinot tirgus vidējās procentu likmes, var iekulties ķezā – piekrist augstākiem procentu maksājumiem un pārmaksāt. Aizņemšanās no privātpersonas ierasti ir pāris desmitu eiro aizņemšanās no zināma cilvēka bez procentiem, tomēr, aizņemoties lielākas naudas summas, ir jārēķinās ar ilgāku laika posmu, kurā tiksiet pie vajadzīgās naudas. Laiku aizņem gan aizdevēja meklēšana, gan pārrunas ar to, savstarpējās uzticības iegūšana un, protams, noteikumu atrunāšana un līguma noslēgšana.

Pirms ņem kredītu pie privātā aizdevēja, kārtīgi padomā!

Noteikti pirms naudas aizņemšanās no privātā aizdevēja ir jāpārdomā, vai tiešām nauda ir vajadzīga, jo pats lielākais risks – naudas laicīga neatmaksāšana – var novest pie daudz bēdīgākām beigām. Ja iet runa par lielu naudas summu, noteikti ir jābūt pārliecībai, ka spēsiet maksājumus veikt laicīgi, jo privātais naudas aizdevējs, lai atgūtu savu naudu, iespējams, var sākt pielietot kriminālas un drastiskas metodes, no kurām ciest var ne tikai parādnieks, bet arī viņa radi un draugi. Tāpēc, lai arī cik vilinoši dažreiz neliktos privātie kredīti, vienmēr ir jāapdomā gan ieguvumi, gan arī iespējamie riski. Ir skaidri jāsaprot, ka jebkuri naudas aizdevumi privātpersonām, nes lielu varbūtību ievilkt šo privātpersonu parādu slazdā.

Pēdējo gadu laikā naudas aizdevēju tirgū parādījušies ļoti daudz nebanku kreditoru, kas līdzīgi bankām izsniedz naudas aizdevumus. Lielākoties tie ir pāris simti eiro, ko var aizņemties uz salīdzinoši īsu atmaksas termiņu, bet ir arī lielāki naudas kredīti, ko ierasts dēvēt par patēriņa kredītiem jeb ilgtermiņa aizdevumiem. Gan nebanku, gan banku kredīti tiek izsniegti, slēdzot aizdevuma līgumu. Lai arī nereti kredītdevēji reklāmās sola izvērtēt katru kredītņēmēju, piedāvājot tam individuālu pieeju un noteikumus, tomēr realitātē ir tā, ka aizdevējiem ir izstrādātas konkrētas vadlīnijas, pēc kurām tiek izvērtēts, cik lielu naudas summu tie izsniegs, un kāds būs atmaksas termiņš un procentu likme. Un tas nozīmē to, ka bankas īpaši neiesprings uz to, lai katram kredītņēmējam piedāvātu īpašus noteikumus. Protams, ja runa iet par vairāku tūkstošu lielu kredītu, tad pieeja arī ir individuālāka, bet tas ir banku sektors, kad iet runa par hipotekārajiem kredītiem vai aizdevumiem biznesam.

Varbūt tomēr ātro, nevis privāto kredītu?

Ja ir šaubas, kāda veida aizdevēju izvēlēties – privāto aizdevēju vai ātro kredītu izsniedzēju – noteikti ir jāsaprot, kas priekš paša aizņēmēja ir svarīgi, jo abiem šiem aizņemšanās veidiem ir savi plusi un mīnusi. Noteikti, ja iet runa par naudu, ir jāpievērš liela vērība drošībai. Lai arī sākotnēji kāda privātā aizdevēja piedāvājums var šķist ļoti piemērots, jo tiek prasīts mazāks procents par naudas aizņemšanos vai arī atmaksas termiņš tiek piedāvāts piemērotāks, tomēr nedrīkst aizmirst pārliecināties par aizdevēja godprātīgumu. Cik vien tas ir jūsu spēkos, centieties noskaidrot visu informāciju par šo privāto aizdevēju, lai nenākas rūgti nožēlot, ja izrādīsies, ka šis cilvēks ir saistīts ar kriminālo pasauli, kas var radīt drošības draudus Jums un jūsu ģimenei. Protams, ir arī turīgi un labticīgi aizdevēji, kas vēlas palīdzēt grūtībās nonākušiem cilvēkiem, kam ir vajadzīga nauda, tomēr tādu ir ļoti maz, jo cilvēki, kas ir lielo naudu nopelnījuši paši saviem spēkiem, to kuram katram neizvēlēsies aizdot, pastāvot riskam to nesaņemt to atpakaļ.

Ja vien privātais naudas aizdevējs nav Jums zināms cilvēks, izvēlieties banku vai nebanku aizdevēju, pie kā aizņemties vajadzīgo naudas summu, ātrie īstermiņa kredīti ļoti bieži spēj palīdzēt nelielu naudas grūtību pārvarēšanai. Šos aizdevējus uzrauga citas institūcijas, kas rūpēsies par to, lai Jūs netiktu apkrāpts, lai darījums būtu godīgs un atbilstoši likumdošanai. Ja gadījumā esat sabojājis savu kredītvēsturi, un aizdevējs atsakās Jums tā iemesla dēļ aizdot naudu, tad noteikti neesat to pelnījis. Iedomātajam mērķim vajadzīgā nauda būs vien jānopelna un jāsakrāj pašam, lai arī cik skarbi tas varētu izklausīties. Un ļoti iespējams pēc kāda laika par to pārliecināsieties, ka it kā ļoti vajadzīgais privātais kredīts patiesībā nav bijis tik vajadzīgs, ka vēlamais mērķis ir sasniegts citādā veidā, neiejūdzot sevi parādu jūgā un liedzot citiem uz tā nopelnīt naudu.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 1 | Vērtējums: 5

| | Vērtējums: 5

Nezinu, vai tiešām ir prāta darbs ņemt privāto kredītu un ņemties ar kaut kādiem bandītiem. Šaubos, ka naudu aizdot kaut kādi naivi labdari, kuriem uzspļaut, ja laicīgi nespēsiet atdot. Es izvēlos tos sasodītos ātro kredītu izsniedzējus, tur vismaz viss ir saprotams un pieejams.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.