Kāpēc ātrajiem kredītiem ir jānomirst dabīgā nāvē?

Kreditora
nosaukums
Maksimālā
summa
Aizņemties
ātro kredītu
Izsniegšanas
laiks
Pirmais
bez maksas
Vecuma
ierobežojums
Procentu likme
Darba laiks
1000
Atsauksmes (1)
10 min
300
20 - 70
12
08:00-22:0008:00-22:00
1500
Atsauksmes (5)
10 min
250
21 - 75
27
08:00-22:0009:00-18:00
  1. » Sākums
  2. » Kredītu blogs
  3. » Kāpēc ātrajiem kredītiem ir jānomirst dabīgā nāvē?

Domājam, ka ir pietiekami daudz cilvēku, kuri ātrajos kredītos saskata vien elles liesmas, un šo cilvēku vēlme sagaidīt to dienu, kad ātrie kredīti nomirs dabīgā nāvē, ir visai pamatota. Kas tad ir šie ellīgi pievilcīgie pakalpojumi – augļošana, godīgs bizness vai ekonomiska nepieciešamība? No vienas puses šie nelielie naudas aizdevumi izskatās nevainīgi, jo summas nav lielas, un arī termiņš, uz kuru tie tiek doti, arī nav liels. Šeit gribas noticēt, ka šādi pamatnoteikumi nekādas lielās problēmas radīt nespēj, tomēr gadās arī citādi. Noteikti esat dzirdējuši šausmīgos stāstus par to, kā sētnieks paņēma 50 euro, bet beigās bija jāatdot 5000 euro? Tādu un līdzīgu stāstu ir ļoti daudz un daudzi no tiem ir vienkārši izdomāti vai stipri izpušķoti, lai celtu neslavu šai jomai. Bez šaubām ir arī gadījumi, kuros tā bēda ir īsta, un joki tur ir nevietā. Tā lielākā problēma ir tiem, kuri neplāno savas finanses un nenopelna pietiekami daudz, lai segtu visus izdevumus bez aizņemšanās. Te parādās tāda kā dzīvošana pāri saviem līdzekļiem, kas ir viens no taisnākajiem ceļiem pie kreditoriem, kuri to vien gaida, lai kādam pietrūkst nauda, ko šie varēs aizdot par atlīdzību.

Kāpēc ātrajiem kredītiem ir jānomirst dabīgā nāvē?

Atlīdzība par aizdevumu nav liela, taču daudzi arī ar to netiek galā līdz sakrāj parādus un nonāk kredītu apburtajā lokā - veicot neizdevīgu kredīta pagarināšanu, nedzēšot savu pamatparādu. Protams, tādi cilvēki nespēj būt pozitīvi noskaņoti pret šiem pakalpojumiem un to sniedzējiem, tāpēc nereti tie sāk nodarboties ar ķengāšanu. Neslavas celšana, protams, nes savus augļus un daudziem cilvēkiem mainās viedoklis par ātrajiem kredītiem, tomēr vairumam tas neko nemaina, un vēlme jeb nepieciešamība pēc papildus līdzekļiem paliek nemainīga. Un pie vainas šeit nav tikai cilvēku nespēja plānot savu ģimenes budžetu vai ātro kredītu zombiji, pie vainas ir arī kopējā ekonomiskā situācija mūsu valstī. Ja cilvēki spētu pietiekami nopelnīt, ja cenas komunālajiem maksājumiem, pārtikai un ikdienišķām lietām būtu zemākas, cilvēki noteikti spētu veidot uzkrājumus un nenonākt izvēles priekšā par labu kredīta ņemšanai. Šobrīd diemžēl tā nav, un viss paliek pa vecam, liekot cilvēkiem uzķerties uz ātro kredītu zombijiem un to saimniekiem, kuri dāsni izsniedz kredītus arī tiem, kuri nevar garantēt šo kredītu atgriešanu.

Turpinot par to, kāpēc ātrajiem aizdevumiem būtu jānomirst dabīgi, vēlamies pievērst uzmanību tam, cik šie aizdevumi ir neizdevīgi. Lai arī ir kompānijas, kuras piedāvā zemas procentu likmes, vairumam tās sniedzas līdz pat 20%, kas nav maz, ja ņem vērā termiņus un summas, kuras ir iespējams izdevīgi aizņemties kaut vai savā bankā. Ja vēlaties aizņemties 100 euro, tad padomājiet, vai ir vērts par to piemaksāt 20 euro jeb piekto daļu? Vai 20 euro nav vērtības? Un tas jau nav viss, jo ir gadījumi, ka tiek atdota nevis piektā daļa, bet 100% no aizdevuma. Tas ierasti veidojas situācijās, kad cilvēks nespēj atdot parādu laicīgi un sāk veikt sistemātiskas pagarināšanas. Šāds modelis dod iespēju kreditoram nopelnīt, bet cilvēks, kurš aizņemas, sāk stigt purvā, nespējot vairs tik viegli tikt laukā no šī mošķu purva. Pamēģiniet paplānot savu ģimenes budžetu, atrodiet iespējas, kur ietaupīt un papildus nopelnīt. Un tad padomājiet, kas ir labāk - iegūt lieku naudu, kura nav jāatdod, vai iegūt parādu, kurš vēl jāatdod? Domājiet uz priekšdienām un nekraujiet vezumu, kuru paši nespēsiet pavilkt.

Kāpēc jāmirst arī ātro kredītu zombijiem?

Nebūsim jau pirmie, kas skars šo tēmu, tomēr gribam dot arī savu pienesumu šim visam. Tātad, kas ir ātro kredītu zombiji? Tie ir necilvēki, kuri ierasti nāk no Valmieras vai Mālpils, un to galvenā nodarbe ir ātro kredītu reklamēšana caur simtiem uz ātru roku saģenerētiem blogiem. Šie blogi parasti tiek veidoti ar viltu, nopērkot kādu vecu domēnu un uzliekot uz tā dažus rakstus ar saiti uz savu galveno zombija naudas lapu. Raksturīgi ir tas, ka visi šie blogi un naudas lapas ir bez jebkādas piederības kādai kompānijai vai cilvēkam. Šada anonimitāte ir tāpēc, lai nedabūtu pa savu briļļaino zombija seju un ātri noslēptu galus ūdenī, ja nu pie lietas ķeras varas iestādes vai māte Google. Bieži tiek veidoti arī viltus profili, piemēram, tādi kā "Maruts Lapsiņš", kur ir paņemta kāda nabaga bilde un pielīmēta tam bārda, tiražējot viņu dažādos viltus sociālajos kontos. Un jāmirst šim visam ir tikai tāpēc, ka šādi interneta darboņi un pseido uzņēmēji, veic negodīgu un bezatbildīgu uzņēmējdarbību, piedrazojot internetu ar nekvalitatīvu un bīstamu informāciju, kā arī mudinot cilvēkus aizņemties naudu, nevis mudinot tos uz pretējo.

| Autors: starcred.lv logo

Neaizmirstiet padalīties ar draugiem: Facebook, Draugiem, Linkedin, Google+ un Twitter...

Atsauksmes: 7 | Vērtējums: 3.9

| | Vērtējums: 5

Nu jau te nolasās visa zombiju blice. Pirms raksti, padomā par atbildību un sekām. Pirmkārt, es nebaidos, jo nav jau no kā baidīties, neviens jau man tiešus draudus neizsaka. Otrs, vai tiešām neapjēdz, ka es redzu IP adreses un man nav grūti saprast, no kura puses pūš vējš? Ņemot vērā sarunas bezjēdzību un jūtamas negācijas no zombiju puses, komentārus šim rakstam slēdzu.

| | Vērtējums: 1

Tu mudak nebaidies pa savu purni dabūt?

| | Vērtējums: 5

Mežoni, es nekautrējos arī no kartupeļu rakšanas, es darba nebaidos. Klau, Tu domā, ka es nezinu, kas tu esi? Nav daudz konkurentu, kuru IP adrese ir no Saldus. Par Tevi neko sliktu nesaku, centies un attīsties, bet skatos, ka arī skrien pakaļ valmieriešu shēmām, kas Tavā gadījumā var nākt tikai par sliktu. Lai vai kā, šeit nav runa par skaudību vai kaut kādu "labāk", runa ir par neprātu un totālu interneta vides piediršanu.

| | Vērtējums: 1

Un tev laikam skauž, ka šie pelna naudu, bet tu nē, ja? Ai ai ai, skaudība nav laba lieta, tā aptumšo prātu. Un kā tad pats reklamē savu blogu, vai tiešām bez shēmām? Kaut kā neticas, jo esi manīts visādos forumos, kur zem komentāriem ir saites uz šo lapu. Un nedomāju, ka nonāks līdz datoru remontam un hostinga reklāmām, jo Lursoft dati liecina par kaut ko citu, bet tev gan jāsāk domāt par kartupeļu rakšanu.

| | Vērtējums: 5

Mežoni, es nereklamēju tos kredītus tādā izpratnē, kā to mēģini pasniegt. Un pie ātro kredītu zombijiem sevi nepieskaitu, jo nedarbojos tādos apmēros, kā to dara Valmieras šmurguļi - es neko neslēpju un neko neshēmoju. Viņiem ir iemīta taciņa, kura ir pretrunā ar maniem ētikas un morāles principiem. Šmurguļi darbojas anonīmi, neviens no tiem vēl Googles redzes lokā nenonākušajiem projektiem nav uz viņu firmas vārda, viss ir slēpts zem feikajiem vai slēptajiem datiem. Tas tāpēc, lai nenestu nekādu atbildību par savu glupo tekstu radītajām sekām. Pienāks laiks un šie lies gaužas asaras, jo tas bizness, kurš balstās uz privāto blogu tīkliem aka shēmām, Wordpress pasaules un neapzinīgiem ļaudīm, iet uz izskaņu. Jā, zēni, laiks visu saliks savās vietās un nāksies vien remontēt datorus un reklamēt hostinga kompānijas...

| | Vērtējums: 5

Piekrītu lapas autoram par to, ka tam visam ir jāmirst, vietā radot labāku labklājību. Tikai jautājums, ko tie zombiji darīs, kad beigsies šis pļaujas laiks, jo, cik zinu, tad uzņēmumi, kuri viņiem pieder, pelna tikai no kredītu pārtenrmārketinga? Izskatās, ka būs neliela burbuļa sprādziens, kad visi, kas barojas no šīs nozares, lies gaužas asaras un dosies uz Angliju lasīt zemenes.

| | Vērtējums: 5

Un ko tad pats dari, vai tad arī nereklamē šo sērgu? Cita acī skabargu redzi, savā neredzi baļķi? Valmieras puiši ir mazliet pāršāvuši pār strīpu, šaubu nav, bet nav jau tā, ka pats esi bez grēka.

Vērtējums: 1 2 3 4 5


Svarīgi! STARCRED.LV redakcija un administrācija nenes nekādu atbildību par ievietoto komentāru saturu un patur tiesības dzēst komentārus pēc saviem ieskatiem! Lūgums ievērot pieklājību un Latvijas likumdošanu, kā arī neizmantot šo sadaļu reklāmas nolūkos.